Bebelere Sinema

0
187

[dropcap]T[/dropcap]am da bebek geldi diye sosyal hayatım bitecek mi diye endişelere gark olduğum bir zamanda Kadıköy Annesi(KA) Irmak’ın Nefess Anneler(NA) Grubunda paylaştı o müjdeli haberi. Bebekli anneler de artık sinemanın keyfini hiç sıkıntı çekmeden çıkartabileceklerdi!

Hayatı bebek öncesi 300 km hızla yaşayan yeni anne olarak hızımın 10 kmlere düşmesine alışmakta zorlanırken, bu haber bende adrenalin patlaması yarattı! Bu yüzden koliği yeni geçmeye başlayan Rüzgar’la birlikte kendimizi Kadıköy sokaklarına atmamızı sağlayan ilk ateşleme olan bu aktivitenin kalbimdeki yeri bambaşkadır.

Peki nedir bu SineBebe? Sinebebe, sadece bebekli annelere özel film seansları sunuyor. Başka Sinema’nın bu çalışması sayesinde bizim gibi bebekli anneler bebekleriyle birlikte rahat rahat film seyrediyor. Özel seanslar boyunca salonda bebek arabaları serbest, bebeklerin oyuncakları serbest, uyuması serbest hatta beslenmesi ve ağlaması da serbest. Hal böyle olunca anneler patlamış mısır eşliğinde sinemanın tadını çıkarıyor, bebekler de bağımsızlıklarının!

12 aylığa kadar olan bebekler için geçerli olan etkinlikte ses ve ışık düzenlemeleri de annelerin talebine göre yapılıyor, filmler ise İngilizce/Türkçe altyazı ile gösteriliyor. Biletleri seanslardan önce gişelerden alabiliyorsunuz.

Şimdiye kadar Rüzgar’la birlikte 2 Sine Bebe deneyimimiz oldu. Bunları ayrıntılı olarak önümüzdeki haftalarda paylaşacağım. Şimdilik henüz denemeyenler için müjdeli haberi vermek istiyorum: Yönetmen Roger Michell (Notting Hill, Hyde Park on Hudson) ve Oscar adayı senarist Hanif Kureishi’nin (My Beautiful Laundrette) beraber çalıştıkları dördüncü film olan Le Week-End / Paris’te Bir Hafta Sonu  Haziran ayında SineBebe etkinliğinde!

Gösterim detayları ise şu şekilde;

Film: Le Week-End / Paris’te Bir Hafta Sonu

Yönetmen: Roger Michell

Oyuncular: Lindsay Duncan, Jim Broadbent, Jeff Goldblum

Tarih: 13 Haziran Cuma

Saat: Altunizade Capitol Spectrum 15.30, Kadıköy Rexx 15.30

KA mottosu gibi: Anneler mutlu, bebekler mutlu, yaşasın sinema!

SineBebe ayrıntılı bilgi ve seanslar için tıklayın.

Önceki yazıKadıköy Anneleri Buluşuyor!
Sonraki yazıÇok Dilli Bebek Yetiştirme Üzerine Notlar