Bebelere Sinema

[dropcap]T[/dropcap]am da bebek geldi diye sosyal hayatım bitecek mi diye endişelere gark olduğum bir zamanda Kadıköy Annesi(KA) Irmak’ın Nefess Anneler(NA) Grubunda paylaştı o müjdeli haberi. Bebekli anneler de artık sinemanın keyfini hiç sıkıntı çekmeden çıkartabileceklerdi!

Hayatı bebek öncesi 300 km hızla yaşayan yeni anne olarak hızımın 10 kmlere düşmesine alışmakta zorlanırken, bu haber bende adrenalin patlaması yarattı! Bu yüzden koliği yeni geçmeye başlayan Rüzgar’la birlikte kendimizi Kadıköy sokaklarına atmamızı sağlayan ilk ateşleme olan bu aktivitenin kalbimdeki yeri bambaşkadır.

Peki nedir bu SineBebe? Sinebebe, sadece bebekli annelere özel film seansları sunuyor. Başka Sinema’nın bu çalışması sayesinde bizim gibi bebekli anneler bebekleriyle birlikte rahat rahat film seyrediyor. Özel seanslar boyunca salonda bebek arabaları serbest, bebeklerin oyuncakları serbest, uyuması serbest hatta beslenmesi ve ağlaması da serbest. Hal böyle olunca anneler patlamış mısır eşliğinde sinemanın tadını çıkarıyor, bebekler de bağımsızlıklarının!

12 aylığa kadar olan bebekler için geçerli olan etkinlikte ses ve ışık düzenlemeleri de annelerin talebine göre yapılıyor, filmler ise İngilizce/Türkçe altyazı ile gösteriliyor. Biletleri seanslardan önce gişelerden alabiliyorsunuz.

Şimdiye kadar Rüzgar’la birlikte 2 Sine Bebe deneyimimiz oldu. Bunları ayrıntılı olarak önümüzdeki haftalarda paylaşacağım. Şimdilik henüz denemeyenler için müjdeli haberi vermek istiyorum: Yönetmen Roger Michell (Notting Hill, Hyde Park on Hudson) ve Oscar adayı senarist Hanif Kureishi’nin (My Beautiful Laundrette) beraber çalıştıkları dördüncü film olan Le Week-End / Paris’te Bir Hafta Sonu  Haziran ayında SineBebe etkinliğinde!

Gösterim detayları ise şu şekilde;

Film: Le Week-End / Paris’te Bir Hafta Sonu

Yönetmen: Roger Michell

Oyuncular: Lindsay Duncan, Jim Broadbent, Jeff Goldblum

Tarih: 13 Haziran Cuma

Saat: Altunizade Capitol Spectrum 15.30, Kadıköy Rexx 15.30

KA mottosu gibi: Anneler mutlu, bebekler mutlu, yaşasın sinema!

SineBebe ayrıntılı bilgi ve seanslar için tıklayın.

Aslı Altınok Erdal
Aslı Altınok Erdalhttps://kadikoyanneleri.com
1982 Çan/Çanakkale doğumlu Aslı, 2004 yılında Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. 2004-2006 yılları arasında Chicago, ABD’da Au Pair olarak çalışırken College of Dupage’te İşletme ve Uluslararası İlişkiler dersleri aldı. 2007 yılından bu yana çalıştığı Uluslararası Fuarcılık sektörü PR&Marketing ve Proje Müdürlüğü görevi ile Uzak Doğu’dan Kuzey Afrika’ya, Orta Doğu’dan Slav Bölgesine, Avrupa’dan Körfez Bölgesine 20’den fazla ülke, 40’tan fazla dünya şehrine seyahat etti. Temmuz 2012’de 3 yıllık hayat arkadaşı Koray’la evlendi. 13 Ocak 2014’te oğlu Rüzgar’ın hayatına girmesiyle birlikte, ikamet ettiği Kadıköy’de, kendisi gibi hayattan zevk almayı bilen annelerin bir araya gelip deneyimlerini paylaştığı Kadıköy Anneleri'ni kurdu. 1 Haziran 2014‘ten bu yana sosyal medya hesapları aracılığıyla geniş bir kitleye ulaşan ve 13. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde Eğitim kategorisinde Halkın Favorisi seçilen Kadıköy Anneleri'nde, onlarca annenin katkıda bulunduğu yazılarına yer vermekte. Oğlu 7 aylık olduğunda tam zamanlı çalışma hayatına geri döndü. Halen fuarcılık, Kadıköy Anneleri, sosyal ve aile hayatı dörtgeninde var olma telaşını sürdüyor.

Kaçırmayın!

Benzer Yazılar