Ana Sayfa / Her Telden / Nasıl Uyuyacak Bu Çocuk?

Nasıl Uyuyacak Bu Çocuk?

61 Paylaşımlar

Oğlumuz Rüzgar’ın, doğduktan sonra yaklaşık 3,5 ay süren kolik sancıları, güzel bir ninni ya da dönence eşliğinde güzel bir gece uykusuna geçişini imkansız kılmıştı. Bu yüzden ilk zamanlarda müzikle içli dışlı olamadık, hatta günün hiçbir saatinde müzik dinlemedik. Aslolan Rüzgar’ın uykusunun bölünmemesiydi. Kapıları kapatırken maksimum dikkat ediyor, TV’nin sesi artık yokmuşçasına kısık, evin içinde bir yere en az adımda gitmeye çalışıyorduk. Böyle bir dönemde oğlumuza müzik dinletebilmek, gün içerisinde müziğe dikkat çekmesini sağlamak oldukça zordu.

Şimdilerde uzun zaman atıl duran piyanosuna merakla ve bilinçli olarak vurmaya, tuşlarını incelemeye başladı. Mikrofonunu keşfetti, artık oradan bir ses çıktığının farkında. Eline aldığı zaman soundcheck yapmayı ihmal etmiyor 🙂 Eşim ve ben haftaiçi akşam gördüğümüz yaklaşık 2 – 2,5 saatlik sürede yemek saatine müzik dinletmeyi ihmal etmiyoruz. Eşimin spora gittiği zamanlarda da aşağıda yer alan liste ve bazen biraz daha hareketli parçalarla Rüzgar’ı meşgul ediyor ve ritm duygusunu geliştirmeye çalışıyorum. Bir yararı olacak mı göreceğiz… 🙂

  1. Ugly Kid Joe – Cats in the Cradle (Acoustic)
  2. Sade – By Your Sade
  3. Muse – Unintended
  4. The Smashing Pumpkins – Farewell and Goodnight
  5. The Hooters – Johnny B
  6. R.E.M. – Drive
  7. Green Day – 21 Guns
  8. Staind – Outside
  9. Hoobastank – The Reason
  10. 311 – Amber

Listenin tamamını aşağıdaki oynatma listesinden izleyebilir; dilerseniz Kadıköy Anneleri YouTube sayfasından da ulaşabilirsiniz.

Siz de kendi uyku müzikleri listenizi diğer anne babalarla paylaşmak isterseniz, bilgi@kadikoyanneleri.com’a e-posta göndermeniz yeterli.

Koray Erdal

61 Paylaşımlar
Zeki Çocuk Anaokulu

Bu yazımızı da inceleyin.

Kadıköy Anneleri 3 Yaşında & En Çok Okunanlar

Pek Sevgili Kadıköy Anneleri; Bildiğiniz gibi Haziran 2014’te kurulan www.kadikoyanneleri.com, 13. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde 37 kategoride, 300’den fazla …