Cafe Coupe & 180° Coffee Bakery

0
55

CAFE COUPE

Bahariye caddesine hakim konumuyla Cafe Coupe, açılalı henüz iki yıl olmasına rağmen kısa sürede popüler bir mekan oldu. Yaz aylarında açık havadaki masalarında oturup etrafı seyretmek çok keyifli! Bebeğiniz için de sizin için olduğu kadar keyifli olacak eminim. Etraftan geçen başka bebekler, renkli yer topları, kediler, köpekler, tramvay derken onu oyalaması burada çok kolay. Mama sandalyesi var. Bebek arabasını kalabalık saatlerde park etmesi biraz zor olabilir. Menüsü yetişkinler için başarılı olmakla beraber bebekler için pek uygun seçenek yok. En basitinden makarna bile biraz yağlı. Fakat çok zorda kalırsanız eminim bebeğinizin damak tadına uygun küçük atıştırmalıklar uydurabilirler.

 Adres: Bahariye Cd.  No: 86/A   Kadıköy / İstanbul

Telefon: (216) 336 26 00

Email: cafe@cafecoupe.com

Web sitesi: www.cafecoupe.com

[divider]

180° COFFEE BAKERY

Moda Havuzlu Meydanın aşağısında açılan 180° , sıkı kahveci olduğumuz için bizi ilk açıldığı günden beri cezbetti. Daha kimse yokken önünden geçip içeriye bakıyorduk. Açıldıktan sonra da ilk gidişimizde mama sandalyesi yoktu ama sonra ikinci gidişte aldıkları için bizden bir yıldızı hak ettiler. Özellikle öğleden sonra oturmaları için favori yerimiz. Dışarıda da içeride de bebek arabanızı rahatça park edip kahvenizin tadını çıkartabilirsiniz (Hatta güzel dekorasyonu olması sebebiyle özellikle iç kısmı tavsiye ediyorum). Sahibi ve çalışanları çok güler yüzlü ve keyifli insanlar. Özel bir isteğinizde yardıma koşmaya hazırlar. Tuvalette alt değiştirme imkanı maalesef yok (Ama nerede var ki zaten…) Tatlıları mükemmel. Bebeğiniz yeterince büyüdüyse kaşığın ucuyla ona da biraz verebilirsiniz 🙂 Annelerinin yemeğini paylaşmaya bayılıyorlar!

Adres: Caferağa  M.  Dr. Esat Işık Cad.. No: 36/A  Moda /  Kadıköy / İstanbul

Telefon: (216) 337 57 27

[author title=”Zeynep Özdamar” image=”https://secureservercdn.net/50.62.198.70/eaf.195.myftpupload.com/wp-content/uploads/2014/06/ka_zeynepozgan_foto.jpg”]Evrim Güneş’in annesi. 2003 İTÜ Şehir ve Bölge Planlama, 2006 İTÜ Kentsel Tasarım yüksek lisans mezunu. 2006-2007 yılları arasında Londra’da kalıp kendini aradı. Uzun yıllar özel sektörde çalıştıktan sonra 2009’da Kültür ve Turizm Bakanlığında uzman olarak görev yapmaya başladı. Halen görevine devam ediyor. 2012 yılından beri Kadıköy’de oturuyor.[/author]

Önceki yazıBir Aile Festivali: Anne, Bebek, Çocuk Fuarı
Sonraki yazıAslında Hepimiz Biraz “Çakma” Anneyiz