Yaşasın, bugün günlerden “Bebek Dostu Tarifler”!

Bildiğiniz gibi iki haftadır perşembe (geçen haftaki Pratik Bebek Omleti tarifimiz teknik sebeplerden dolayı maalesef pazar günü yayınlanabilmişti) günleri, 6 ayı devirmiş ve ek gıdanın tadına varmaya başlamış miniklerimiz için evde yapabileceğiniz basit, pratik ve sağlıklı tarifleri paylaşmaya başladık. Özellikle Kadıköy Anneleri Instagram hesabında, sizlerden gelen ilgi muazzam! İlginize teşekkürlerimizi sunmak amacıyla bu haftaki gönderimizi sizlerden gelen tarifler arasından seçtik. Gıda Mühendisi, 10 yıl mesleğini icra ettikten sonra şimdi bambaşka bir sektörde yöneticilik yapan, bir yandan da bazı gıda firmalarına ISO kalite belgeleri ile ilgili danışmanlık vermeye devam eden, yemek yapmaya aşık ve aynı zamanda “Sevgiyle Tarifler” blogunun da sahibi olan sevgili anne Özlem Yalçın, bugün bizimle oğlu için hazırladığı “Basit Bebek Ekmeği”nin tarifini paylaşıyor.

Tüm bebeklerimize şimdiden afiyet olsun!

[divider]

Basit Bebek EkmeğiOğlum için bir kaç deneme yaptım ama bazı bloglardan alıp denediğim tariflerde gevrek olmayan ve sütün içerisinde eritemediğim bir çok tarife denk geldiğimi üzülerek belirtmek isterim. Benim amacım sabah kahvaltısında sütünün içerisinde kolayca eritebileceğim ve besleyici değeri yüksek olan içerisinde şeker olmayan bir ekmekti. Ben de meyva ile tatlandırabileceğim bir ekmek denemek istedim. Çok basit 3 malzeme kullanacağız bebişlerimize ekmek yaparken. Puf puf ve hafif tatlı bu ekmeklere benim oğlum bayıldı. Sizler de umarım bebeklerinize keyifle yedirirsiniz.

Gerekli Malzemeler;

  • 1  su bardağı organik un
  • 1 su bardağı mama (Hipp yulaflı )
  • 1 su bardağı meyve suyu püresi ile birlikte
  • 2 yemek kaşığı zeytinyağ

Tüm malzemeleri karıştırın, ve dilediğiniz şekli vererek 180-200 derecede 30 dakika pişirin.

Basit Bebek Ekmeği

İşte ekmeğimiz hazır 🙂

Özlem YALÇIN

 

SOSYAL MEDYADA SEVGİYLE TARİFLER’i takip etmek isterseniz,

www.sevgiyletarifler.com

FACEBOOK TWITTER INSTAGRAM PINTEREST GOOGLE+

[divider]

Eğer sizin de bebeğinizin severek yediği bir tarif varsa, bilgi@kadikoyanneleri.com adresine bilgilerini atabilirsiniz. İlginiz ve paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler! 

Önceki yazı10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü : Çocuk Dostu Uyarlaması
Sonraki yazıMeşhur Selanik Kuru Fasulyecisi & Böcek Cafe