+10 Ay için Atom

0
17

Merhaba Kadıköy’ün güzel anneleri demeyeceğim bu sefer.  Çünkü duydum ki tariflerime sevgisini katarak yapan bir de babalarımız varmış 🙂 Bu yüzden hem sevgili annelere hem de harika babalara güzel bir gün dileğiyle tekrar merhaba!

ka-220115-3Bu hafta Mavi Badem’ime yaptığım ara öğünün ismini, fotoğrafını ve tarifini paylaştığım Kadıköy Anneleri kurucusu Aslı nam’ı diğer “Muhtar Anne”; “Atom“ olarak koydu 🙂 Siz de mazlemeleri okuduğunuzda sanırım onunla hemfikir olabilirsiniz 🙂

ATOM

Malzemeler:

  • 1 Elma
  • 1/2 su bardağı yulaf ezmesi
  • 1 Yemek kaşığı dolusu  keçiboynuzu tozu
  • 3 adet ceviz (göz kararı ayıklanmış cevizlerinizden katabilirsiniz)

Tüm ürünleri blendırdan geçerek hamur kıvamına getirip elimizle toplar yapıyoruz. Ve afiyetle bebeğimize yediriyoruz ..

Not: 10. ay itibariyle bebeklerinize rahatlıkla yedirebilirsiniz.

ka-220115-2Keçiboynuzunun faydaları o kadar çok ki bebeklerimizden bu güzelim besin kaynağını ihmal etmemenizi öneririm. Öksürük, kemik erimesi, grip, kansızlığa çok iyi gelir. Bronşları açar iyi bir balgam sökücüdür. Dişleri sağlamlaştırır, diş etlerine iyi gelir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Fosfordan, Kalsiyumdan ve E vitamininden zengindir. Yulafı bebeklerinize rahatlıkla ilk ek gıda deneyimine başladığınız günden itibaren verebilirsiniz. Alerji yapma riski en düşük yiyeceklerdendir. İçeriğinde kalsiyum, protein barındırır ve lif açısından çok zengindir.

Bu ara öğünü bebeklerinizin keyifle yediğini görmek eminim ki çok hoşunuza gidecek:) Afiyet olsun bebelerimize.

Sevgiler,

Belma Obuter

Önceki yazıBir Yazar İki Kitap
Sonraki yazıGügüm’ün Hamilelik Günlüğü: 25. Hafta, “Tam Gaz Diyet!”