Atıştırmalık Kraker

Merhaba Anneler,

ka-150115-2Bu hafta mavi badem Ece için atıştırmalık bir şeyler yapmak istedim.  Hani dışarıdayken bizi kurtaracak, kapalı paketliler yerine eline verebileceğim bir alternatif. Bu sebeple internetten tarif araştırdım ve hemen deneyeyim dedim. Nihayetinde ağızda dağılan, parmak besin olarak kendi kendine yiyebileceği güzel bir atıştırmalık kraker ortaya çıktı. Hemen sizlerle de paylaşmak istedim. Haydi siz de deneyin sonra çantanıza atın 🙂

Not: Parmak besine geçmiş bebekler için uygundur.

Atıştırmalık Kraker

  • 1 Yumurta Sarısı
  • 1/2 çay bardağı yoğurt
  • 1/2 çay bardağı zeytinyağı
  • 2 yemek kaşığı tereyağ (oda sıcaklığında)
  • 1/2 yemek kaşığı sirke
  • 1 çay kaşığı karbonat
  • Aldığı kadar tam buğday unu
  • Üzerine sürmek için yumurta sarısı

Yapılışı :

Tüm malzemeleri sırasıyla ekleyip yumuşak bir hamur elde ediyoruz. İster kurabiye kalıpları ile isterseniz merdane ile açıp çubuk şeklinde kesebilirsiniz. Sonrasında üzerine yumurta sarısı sürüp önceden ISITILMAMIŞ 180 derecelik fırında, üzerleri kızarıncaya kadar pişiriyoruz.

Afiyet olsun tüm bebelere 🙂

Belma Obuter

Aslı Altınok Erdal
Aslı Altınok Erdalhttps://kadikoyanneleri.com
1982 Çan/Çanakkale doğumlu Aslı, 2004 yılında Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. 2004-2006 yılları arasında Chicago, ABD’da Au Pair olarak çalışırken College of Dupage’te İşletme ve Uluslararası İlişkiler dersleri aldı. 2007 yılından bu yana çalıştığı Uluslararası Fuarcılık sektörü PR&Marketing ve Proje Müdürlüğü görevi ile Uzak Doğu’dan Kuzey Afrika’ya, Orta Doğu’dan Slav Bölgesine, Avrupa’dan Körfez Bölgesine 20’den fazla ülke, 40’tan fazla dünya şehrine seyahat etti. Temmuz 2012’de 3 yıllık hayat arkadaşı Koray’la evlendi. 13 Ocak 2014’te oğlu Rüzgar’ın hayatına girmesiyle birlikte, ikamet ettiği Kadıköy’de, kendisi gibi hayattan zevk almayı bilen annelerin bir araya gelip deneyimlerini paylaştığı Kadıköy Anneleri'ni kurdu. 1 Haziran 2014‘ten bu yana sosyal medya hesapları aracılığıyla geniş bir kitleye ulaşan ve 13. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde Eğitim kategorisinde Halkın Favorisi seçilen Kadıköy Anneleri'nde, onlarca annenin katkıda bulunduğu yazılarına yer vermekte. Oğlu 7 aylık olduğunda tam zamanlı çalışma hayatına geri döndü. Halen fuarcılık, Kadıköy Anneleri, sosyal ve aile hayatı dörtgeninde var olma telaşını sürdüyor.

Kaçırmayın!

Benzer Yazılar