Fırında Bebek Karnıbahar

Merhaba Anneler;

ka-080115-1Mevsimlerden kış malum, vazgeçilmez sebzemizin ünlü yemeğini yapmadan olmaz değil mi? Bu kış Mavi Badem’ime çok kere yaptım, bu sefer sizlerle de paylaşmak istedim. Yalnız karnıbaharı 8. aydan sonra vermeniz gerektiğini bir tek ben değil sanırım herkes de daha önce söylemiştir size. Özellikle gazlı bebeğiniz varsa biraz daha beklemenizde fayda bile olabilir. Ama tüm bu gaz olayına rağmen karnıbaharın asıl önemi yararlarından geliyor. Karnıbaharın enfeksiyonlara karşı güçlendirici etkisi bulunmakta. Düşünsenize antibakteriyel bir gıda! Yani tüm bunlar karnıbaharımızın pişerkenki kokusuna katlanmamıza sizce de değmez mi? Hele ki söz konusu bebeklerimiz ise 🙂

Buyurun mevsim sebzeli kış tarifimize;

Fırında Bebek Karnıbahar

  • Karnıbahar
  • Tereyağ
  • Peynir (Fırında eriyecek bir peynir seçmenizi öneririm)

Yapılışı

Karnıbaharın çiçeklerini ayırıp buharda haşlayın sonra fırın kabına koyun (Ben küçük boy güveç kullandım). Tereyağ ekleyip, üzerine rendelediğiniz peyniri serpiştirin. 180 derecelik fırında peynir eriyip hafif kızarıncaya kadar pişirin.

Afiyet olsun bebelerimize.

Sevgiler,

Belma Obuter

Aslı Altınok Erdal
Aslı Altınok Erdalhttps://kadikoyanneleri.com
1982 Çan/Çanakkale doğumlu Aslı, 2004 yılında Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. 2004-2006 yılları arasında Chicago, ABD’da Au Pair olarak çalışırken College of Dupage’te İşletme ve Uluslararası İlişkiler dersleri aldı. 2007 yılından bu yana çalıştığı Uluslararası Fuarcılık sektörü PR&Marketing ve Proje Müdürlüğü görevi ile Uzak Doğu’dan Kuzey Afrika’ya, Orta Doğu’dan Slav Bölgesine, Avrupa’dan Körfez Bölgesine 20’den fazla ülke, 40’tan fazla dünya şehrine seyahat etti. Temmuz 2012’de 3 yıllık hayat arkadaşı Koray’la evlendi. 13 Ocak 2014’te oğlu Rüzgar’ın hayatına girmesiyle birlikte, ikamet ettiği Kadıköy’de, kendisi gibi hayattan zevk almayı bilen annelerin bir araya gelip deneyimlerini paylaştığı Kadıköy Anneleri'ni kurdu. 1 Haziran 2014‘ten bu yana sosyal medya hesapları aracılığıyla geniş bir kitleye ulaşan ve 13. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde Eğitim kategorisinde Halkın Favorisi seçilen Kadıköy Anneleri'nde, onlarca annenin katkıda bulunduğu yazılarına yer vermekte. Oğlu 7 aylık olduğunda tam zamanlı çalışma hayatına geri döndü. Halen fuarcılık, Kadıköy Anneleri, sosyal ve aile hayatı dörtgeninde var olma telaşını sürdüyor.

Kaçırmayın!

Benzer Yazılar