Munchies Crepe & Çay Tarlası

MUNCHIES CREPE

ka120115-2Nihayet şeytanın bacağını kırıp, Munchies’in meşhur pancake’lerinden yeme mertebesine eriştiğimiz için kendimizi şanslı sayıyoruz. Moda Havuz’da haftasonları sabah saatlerinde önünde bitmeyen, tükenmeyen kuyruklar gördüğümüz Munchies’e bir Cumartesi sabahı saat dokuz buçuk sularında gittik ki yer bulabilelim. Minicik bir dükkan olduğundan yer anlamında çok yüksek bir beklentiyle gitmemek gerek; şöyle ki gelirken bebek arabasını unutun bir kere, aynı şekilde mama sandalyesi de yok. Ama yer dar ve  sandalyelerde zar zor oturulabildiği için bir ihtimal bebeğinizi sandalyeye sıkıştırabilir misiniz ki acaba? Denenebilir bence 🙂 Çatal bıçak önden geliyor ve herşeyi gözeten bir anne olarak mekanda sanırım en çok ahşap bıçakları sevdim! Çünkü öyle şirin, öyle minik ve öyle tehlikesizler ki, bebeğiniz ağzına bile sokabilir! Çok müşteri olmadığından pancake tabağı çabucak geldi ve bizimki de hevesle yedi. Ayrıca kendisinin reçellere karşı özel ilgisi olduğundan; bütün reçellerin tek tek tadına baktı! Menüde ek olarak peynir, muz, kivi, çilek püresi gibi seçenekler de var. 6 ayını geçmiş bebeklere tamamını olmasa da meyveleri parçalı olarak tavsiye edebiliriz kısacası. Tuvaleti deneme şansımız olmadı fakat büyük olduğunu sanmıyorum. Haftasonu erken kalkanlar Munchies’i mutlaka denemeli.

ka120115-4
Önce annenin yaptığı kek ile oyalanma ve pancake beklemece…
ka120115-3
Sonra Güneş ve pancake 🙂

Adres: Caferağa Mh. Dr. Esat Işık Cd.  62/A Moda / İstanbul

Telefon: (216) 336 30 39

[divider]

ÇAY TARLASI

Yine Moda Havuz’da, en sevdiğimiz 180 CafeBakery’nin komşusu olan Çay Tarlası, mahallede kendi çapında ufak bir üne sahip. Mekan, daha önce hep önünden geçip hiç girmediğimiz yerlerden biriydi. Dev hata etmişi!. Meğer menemen ve mıhlama için doğru adres burasıymış 🙂 Mama sandalyesi yok ne yazık ki. Tuvaleti de kullanma imkanı doğmadı, dolayısıyla alt değiştirme imkanı nasıl, net bir bilgi vermek mümkün değil (Ama işinizin çok kolay olacağını sanmam). Fakat çok başarılı bir menüsü var ki buraya yazmadan edemedim. Menemeni de, mıhlamayı da rahatlıkla bebeğinize yedirebilirsiniz. Sahibi burada sağlıklı ve taze ürünlerle bir şeyler yapabilmek için uğraşıyor. Eğer sezonuysa, taze salatalık ve domates getirebilirler masanıza ki çok lezzetli. Çok güzel yöresel peynirleri de var. Memleketten getirdikleri için içimde şahsen bir güven oluştu. Özellikle kahvaltı için burayı tercih edebilirsiniz.

 Adres: Caferağa Mh. Dr. Esat Işık Cd.  No: 34/4 Moda / İstanbul

Telefon: (541) 500 34 08

[author title=”Zeynep Özdamar” image=”https://eaf195.p3cdn1.secureserver.net/wp-content/uploads/2014/06/ka_zeynepozgan_foto.jpg”]Evrim Güneş’in annesi. 2003 İTÜ Şehir ve Bölge Planlama, 2006 İTÜ Kentsel Tasarım yüksek lisans mezunu. 2006-2007 yılları arasında Londra’da kalıp kendini aradı. Uzun yıllar özel sektörde çalıştıktan sonra 2009’da Kültür ve Turizm Bakanlığında uzman olarak görev yapmaya başladı. Halen görevine devam ediyor. 2012 yılından beri Kadıköy’de oturuyor.[/author]

Aslı Altınok Erdal
Aslı Altınok Erdalhttps://kadikoyanneleri.com
1982 Çan/Çanakkale doğumlu Aslı, 2004 yılında Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. 2004-2006 yılları arasında Chicago, ABD’da Au Pair olarak çalışırken College of Dupage’te İşletme ve Uluslararası İlişkiler dersleri aldı. 2007 yılından bu yana çalıştığı Uluslararası Fuarcılık sektörü PR&Marketing ve Proje Müdürlüğü görevi ile Uzak Doğu’dan Kuzey Afrika’ya, Orta Doğu’dan Slav Bölgesine, Avrupa’dan Körfez Bölgesine 20’den fazla ülke, 40’tan fazla dünya şehrine seyahat etti. Temmuz 2012’de 3 yıllık hayat arkadaşı Koray’la evlendi. 13 Ocak 2014’te oğlu Rüzgar’ın hayatına girmesiyle birlikte, ikamet ettiği Kadıköy’de, kendisi gibi hayattan zevk almayı bilen annelerin bir araya gelip deneyimlerini paylaştığı Kadıköy Anneleri'ni kurdu. 1 Haziran 2014‘ten bu yana sosyal medya hesapları aracılığıyla geniş bir kitleye ulaşan ve 13. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde Eğitim kategorisinde Halkın Favorisi seçilen Kadıköy Anneleri'nde, onlarca annenin katkıda bulunduğu yazılarına yer vermekte. Oğlu 7 aylık olduğunda tam zamanlı çalışma hayatına geri döndü. Halen fuarcılık, Kadıköy Anneleri, sosyal ve aile hayatı dörtgeninde var olma telaşını sürdüyor.

Kaçırmayın!

Benzer Yazılar