30. Hafta: “Kara Göründü!”

Herkese merhabalar,

Bu hafta en nihayetinde 3 haneli dönemlere başladık, nasıl geçtiğini anlamadan koskoca 7 ay geçti gitti, geriye kaldı 2 ayımız inşallah. Her şeyimiz hazır bebişimizi bekliyoruz, o da sağlıkla tüm evrelerini tamamlasın da gelsin aramıza. Bu haftalarda artık hareket etme güçlükleri çekmeye başladım, çorap giyerken, ayakkabılarımı bağlarken vs. oldukça sıkıntılı, daha ileride nasıl olacak bilemiyorum. Ellerde & ayaklarda şişmeler var ve mevsim bana hep yaz, Allahtan yazın geçirmemişim bu dönemleri. Gece uykuları hep bölük bölük ve hep huzursuz. Sağlık olsun bunlar sorun değil tabi.

Bu hafta kuzenim de baba oluyor inşallah, bizden biraz uzakta olsalar da kalbimiz ve aklımız hep onlarla… Altay bebek İbiza’da, evde ve suda doğacak. Hani şu youtube’ta izlediğimiz, odanın ortasına kurulmuş kocaman bir su havuzunda, kocası ve kardeşiyle doğum yapan kızın videosunda olduğu gibi olacak inşallah… Sağlıkla doğsun da fotoğraflarını sevelim inşallah, sanırım 3-4 aylıkken gelecekler yanımıza. O zaman sizlerle de paylaşırız inşallah fotoğraflarını.

Bizim kıza gelecek olursa, karnım iyice sivrileşmeye başladı, acaba erkek mi diye düşünmeden kendimi alamıyorum. Rutin doktorumuzla, detaylı ultrasondaki doktorumuz kız dediler cinsiyetlerine ama belli olmaz, önümüzdeki hafta yeni doktorumuzla tanışmaya gideceğiz, o da kız derse artık daha da düşünmem. Hareketlerini hep takip ediyorum, hareket etmezse ben onu dürtüyorum  sanki hep bu şekilde devam edecekmişiz gibi hissediyorum, benle beraber işe gelecek, akşam eve döneceğiz, beraber yatacağız, beraber kalkacağız. Sanırım doğum izninden dönüp çalışmaya başladığımda bugünleri özleyeceğim.

Önümüzdeki hafta doktor kontrolümüz sonrasında gelişmeleri sizlerle paylaşacağım.

Sevgiler,

Gülüm Aktaş

Aslı Altınok Erdal
Aslı Altınok Erdalhttps://kadikoyanneleri.com
1982 Çan/Çanakkale doğumlu Aslı, 2004 yılında Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. 2004-2006 yılları arasında Chicago, ABD’da Au Pair olarak çalışırken College of Dupage’te İşletme ve Uluslararası İlişkiler dersleri aldı. 2007 yılından bu yana çalıştığı Uluslararası Fuarcılık sektörü PR&Marketing ve Proje Müdürlüğü görevi ile Uzak Doğu’dan Kuzey Afrika’ya, Orta Doğu’dan Slav Bölgesine, Avrupa’dan Körfez Bölgesine 20’den fazla ülke, 40’tan fazla dünya şehrine seyahat etti. Temmuz 2012’de 3 yıllık hayat arkadaşı Koray’la evlendi. 13 Ocak 2014’te oğlu Rüzgar’ın hayatına girmesiyle birlikte, ikamet ettiği Kadıköy’de, kendisi gibi hayattan zevk almayı bilen annelerin bir araya gelip deneyimlerini paylaştığı Kadıköy Anneleri'ni kurdu. 1 Haziran 2014‘ten bu yana sosyal medya hesapları aracılığıyla geniş bir kitleye ulaşan ve 13. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde Eğitim kategorisinde Halkın Favorisi seçilen Kadıköy Anneleri'nde, onlarca annenin katkıda bulunduğu yazılarına yer vermekte. Oğlu 7 aylık olduğunda tam zamanlı çalışma hayatına geri döndü. Halen fuarcılık, Kadıköy Anneleri, sosyal ve aile hayatı dörtgeninde var olma telaşını sürdüyor.

Kaçırmayın!

Benzer Yazılar