18 Temmuz 2018, Çarşamba

30. Hafta: “Kara Göründü!”

Herkese merhabalar,

Bu hafta en nihayetinde 3 haneli dönemlere başladık, nasıl geçtiğini anlamadan koskoca 7 ay geçti gitti, geriye kaldı 2 ayımız inşallah. Her şeyimiz hazır bebişimizi bekliyoruz, o da sağlıkla tüm evrelerini tamamlasın da gelsin aramıza. Bu haftalarda artık hareket etme güçlükleri çekmeye başladım, çorap giyerken, ayakkabılarımı bağlarken vs. oldukça sıkıntılı, daha ileride nasıl olacak bilemiyorum. Ellerde & ayaklarda şişmeler var ve mevsim bana hep yaz, Allahtan yazın geçirmemişim bu dönemleri. Gece uykuları hep bölük bölük ve hep huzursuz. Sağlık olsun bunlar sorun değil tabi.

Bu hafta kuzenim de baba oluyor inşallah, bizden biraz uzakta olsalar da kalbimiz ve aklımız hep onlarla… Altay bebek İbiza’da, evde ve suda doğacak. Hani şu youtube’ta izlediğimiz, odanın ortasına kurulmuş kocaman bir su havuzunda, kocası ve kardeşiyle doğum yapan kızın videosunda olduğu gibi olacak inşallah… Sağlıkla doğsun da fotoğraflarını sevelim inşallah, sanırım 3-4 aylıkken gelecekler yanımıza. O zaman sizlerle de paylaşırız inşallah fotoğraflarını.

Bizim kıza gelecek olursa, karnım iyice sivrileşmeye başladı, acaba erkek mi diye düşünmeden kendimi alamıyorum. Rutin doktorumuzla, detaylı ultrasondaki doktorumuz kız dediler cinsiyetlerine ama belli olmaz, önümüzdeki hafta yeni doktorumuzla tanışmaya gideceğiz, o da kız derse artık daha da düşünmem. Hareketlerini hep takip ediyorum, hareket etmezse ben onu dürtüyorum  sanki hep bu şekilde devam edecekmişiz gibi hissediyorum, benle beraber işe gelecek, akşam eve döneceğiz, beraber yatacağız, beraber kalkacağız. Sanırım doğum izninden dönüp çalışmaya başladığımda bugünleri özleyeceğim.

Önümüzdeki hafta doktor kontrolümüz sonrasında gelişmeleri sizlerle paylaşacağım.

Sevgiler,

Gülüm Aktaş

Zeki Çocuk Anaokulu

Bu yazımızı da inceleyin.

Zennube Ezgi’nin İçinden Bir Zeytin Doğdu!

Sevgili Kadıköy Anneleri, Bilenler bilir, 30. haftadan beri ha geldi ha gelecek diye bekledik durduk …

error: Yazılarımızdan memnun kaldıysanız, kopyalamak yerine paylaşabilirsiniz... Sevgiler! ʕ•ᴥ•ʔ