18 Haziran 2018, Pazartesi
Ana Sayfa / Hamilelik Günlükleri / Gügüm'ün Hamilelik Günlüğü / 31. Hafta: “Yenidoğan Bebek Bakımı ve Bebek Alışverişi Eğitimi”

31. Hafta: “Yenidoğan Bebek Bakımı ve Bebek Alışverişi Eğitimi”

Herkese Merhabalar,

ka-070315-2Bu hafta işyerinden ikiz oğlanların annesi arkadaşım ve eşlerimizle “Yenidoğan Bebek Bakımı ve Bebek Alışverişi Eğitimi”ne gittik. Eğitim içeriğinde doğum sonrası karşılaşabileceğimiz muhtemel durumlar karşısında yapılması gerekenler, evdeki ilk günlere alışma süreci, eşlerimizle bebek bakımını paylaşma süreci , bebeğin ilk 48 saati, yenidoğan sarılığı, göbek bakımı, altının değiştirilmesi, yıkanması, masajı, giydirilmesi, gazının çıkartılması, sakinleştirilmesi, rutininin oluşturulması gibi oldukça derin konulara değindik. Bütün bunların haricinde, hangi ürünlerin kullanımının konforlu, hangilerinin gereksiz olduğu konusunda yönlendirmeler aldık. Oldukça verimli bir eğitimin sonunda, tüm katılımcılar gayet tatmin olmuş ve mutlu bir şekilde ayrıldı, bu vesileyle Atölye Marga ve Esra Ertuğrul’a tekrar teşekkür ederiz, emeklerine sağlık.

Aynı zamanda geçen hafta sizlerle paylaşmıştım kuzenimin bebeği olacağını, 1 Mart Pazar günü minik Altay’ımız dünyaya geldi çok şükür. 3.750 gr ve 53 cm olarak, tamamıyla doğal-normal ve bir o kadar da uzun bir sürede, evde ve doğum havuzunda doğdu, detayları henüz alamadım, ancak şömine başında, sıcacık bir odada, göbek bağını 1 gün boyunca annesinden koparmadan dünyaya geldiğini biliyorum şimdilik. Sağlıklı ve mutlu bir bebek olsun inşallah!

2 gün önce de yeni doktorumuzla tanıştık, daha önceki doktorumdan da memnundum ama sanki yeni doktorumu bir tık daha beğendim. Kendisi Florence Nightingale doktorlarından, Doç. Dr. Faruk Abike: “31 haftaya kadar neredeydiniz be kardeşim!” muamelesi yapmadı hiç, yaklaşık 1 saat boyunca aklımıza gelebilecek tüm soruları yanıtladı, hem de biz sormadan. Eşimin de benim de içimiz bir nebze olsun rahatladı, güven duyduk kendisine. Muayene sonrasında bebeğimiz hafif topluymuş, bu şekilde giderse, benim de istediğim gibi sezaryen olurmuş. Geçmiş haftalarda yaşadığım şeker yeniden hortlamış olabilirmiş, bu sebeple yeniden diyete başladım, son 7-8 hafta ne kadar sağlıklı beslensem kardır. Bu arada bebeğimiz ayakta duruyormuş, bize göre gayet düz, bebeklere göre ters yani bu arada yüzünü hiç göremedik, artık 15 gün sonra 1 muayenemiz daha var, kısmetse o zaman göreceğiz.

Bizden bu haftalık bu kadar, sevgiler…

Gülüm Aktaş

Zeki Çocuk Anaokulu

Bu yazımızı da inceleyin.

Zennube Ezgi’nin İçinden Bir Zeytin Doğdu!

Sevgili Kadıköy Anneleri, Bilenler bilir, 30. haftadan beri ha geldi ha gelecek diye bekledik durduk …

error: Yazılarımızdan memnun kaldıysanız, kopyalamak yerine paylaşabilirsiniz... Sevgiler! ʕ•ᴥ•ʔ