34. Hafta: “Gün Sayıyoruz”

Herkese Merhabalar,

Artık son aydayız, bebişimizi kucağımıza alıp, koklamak için gün sayıyoruz. Sanırım o da bize kavuşmak için sabırsızlanıyor, artık sığmamaya başladı sanki. Bu hafta ve geçen hafta benim açımdan pek iyi geçmedi, dolayısıyla bu durumumun Asya’ya da yansıdığını hissettim. Hasta oldum, işler güçler, yoğunluklar vs. derken bebitoyu unuttuk, o da tepindi durdu yavrucak “unutmayın beni” der gibi…

Bunun yanında hemen hemen her şeyimiz hazır, anneannesi tüm kıyafetlerini yıkadı, ütüledi, bi kuzumuz eksik, o da zamanını bekliyor şimdi. Bu esnada teyzelerinden çok şirin kıyafetler gelmeye devam ediyor, hello kittyli, puantiyeli, minik minik, ninesi ile büyük teyzesi sürekli kızımıza çalışıyorlar, elleri hiç boş durmuyor, çok güzel şeyler ördüler, hatta ninesi bikini bile ördü, bakalım nasıl giyecek.

Bu hafta hastane bavulumuzu yapacağız, gerekli olan malzemelerin listesini çıkarttık, bu konuda da sizlerin deneyimlerinize ihtiyacımız var. Hastane hiçbir şey getirmemize gerek olmadığını iletiyor ancak yine de her ihtiyacı karşılayabileceklerini düşünmüyorum. Hastanedeki odamızı bile beğendik, şimdi sıra geldi, doğum tarihine. Sezaryen olacağım için tarihi belirlemek bize kaldı, 25 Nisan’dan sonra hergün olabilir diyor doktorumuz, bakalım konuşarak bir tarih belirleyeceğiz.

Güzel kızımızın doğum tarihi yaklaştıkça heyecanımız da artıyor, duygusal olarak garip şeyler yaşanıyor… Sahiplenme, kaygı ve korku bunların başında geliyor. Anlatması da zor, anlaması da… En yakınındakiler dahi ona sırt çevirse, onu bıraksa asla bırakmayacağım ve hayatımın sonuna kadar yanında olacağım, fındığım geliyor… Benim asıl düğünüm o gün.

Bu haftalık bizden bu kadar, sevgiler…

Gülüm Aktaş

Aslı Altınok Erdal
Aslı Altınok Erdalhttps://kadikoyanneleri.com
1982 Çan/Çanakkale doğumlu Aslı, 2004 yılında Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. 2004-2006 yılları arasında Chicago, ABD’da Au Pair olarak çalışırken College of Dupage’te İşletme ve Uluslararası İlişkiler dersleri aldı. 2007 yılından bu yana çalıştığı Uluslararası Fuarcılık sektörü PR&Marketing ve Proje Müdürlüğü görevi ile Uzak Doğu’dan Kuzey Afrika’ya, Orta Doğu’dan Slav Bölgesine, Avrupa’dan Körfez Bölgesine 20’den fazla ülke, 40’tan fazla dünya şehrine seyahat etti. Temmuz 2012’de 3 yıllık hayat arkadaşı Koray’la evlendi. 13 Ocak 2014’te oğlu Rüzgar’ın hayatına girmesiyle birlikte, ikamet ettiği Kadıköy’de, kendisi gibi hayattan zevk almayı bilen annelerin bir araya gelip deneyimlerini paylaştığı Kadıköy Anneleri'ni kurdu. 1 Haziran 2014‘ten bu yana sosyal medya hesapları aracılığıyla geniş bir kitleye ulaşan ve 13. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde Eğitim kategorisinde Halkın Favorisi seçilen Kadıköy Anneleri'nde, onlarca annenin katkıda bulunduğu yazılarına yer vermekte. Oğlu 7 aylık olduğunda tam zamanlı çalışma hayatına geri döndü. Halen fuarcılık, Kadıköy Anneleri, sosyal ve aile hayatı dörtgeninde var olma telaşını sürdüyor.

Kaçırmayın!

Benzer Yazılar