Develi Kebap Kalamış

Bu hafta “Çocuk Dostu Mekan” olarak Develi Kebap’ın Kalamış şubesini paylaşıyoruz.

ka-29082015-01

Mama sandalyesi                  ✓

Çocuk Menüsü                       ✗

Boya kalemi/kitabı                ✗

Oyun odası                             ✓

Oyun Parkı/Bahçe                ✓

Alt değiştirme ünitesi           ✓

Develi Kebap Kalamış, Marina’nın hemen girişinde bulunuyor. Dolayısıyla merkezi konumu nedeniyle ulaşım oldukça rahat. Ayrıca park yeri olarak hem Marina’nın otoparkını kullanabiliyorsunuz, hem de Kalamış Parkı boyunca yol kenarına da park edebiliyorsunuz.

ka-29082015-02

Develi’nin hem çok geniş bir kapalı alanı, hem de yaz aylarında oldukça talep gören büyük bir açık alanı var.  Onun için her mevsim rahatlıkla tercih edebileceğiniz bir mekan.

Mekanın girişi düz ayak. Ayrıca alan da çok geniş olduğu için pusetle girip  çıkması çok kolay oluyor. Eğer pusetle gidiyorsanız açık alanın alt tarafında oturmanız daha rahat olur. Deniz kenarı tarafı manzara açısından güzel olmasına rağmen, çıkmak zorunda olduğunuz basamaklardan ve masaların birbirine yakın yerleştirilmesinden dolayı pusetle daha zor oluyor.

ka-29082015-04

Develi’ye çocukla gitmenin en güzel yanlarından biri oldukça geniş olan çocuk oyun odası. 3 yaşından itibaren çocuğunuzu çocuk odasına bırakabiliyorsunuz. Gece saat 23:00’e kadar açık oluyor ve çocukların başında yoğunluk durumuna göre 1 veya 2 tane oyun ablası bulunuyor. Tek dezavantaj oyun odasının kapalı alanda bulunması ve özellikle yazın açık alanda otururken biraz uzak kalıyor olması.

ka-29082015-03

Mekanda özel bir çocuk menüsü bulunmuyor ama zaten çocukların en sevdiği kombinasyon köfte ve patates bulunduğu için çok sorun olmuyor. Ayrıca isterseniz yanında makarna ve yoğurt da getiriyorlar.  Yeterli sayıda mama sandalyesi bulunuyor ve hemen getiriyorlar.

Tuvaletleri geniş ve alt değiştirme ünitesi bulunuyor. Ayrıca oyun odasının hemen devamında bulunduğu için özellikle tuvalet alışkanlığı kazanmış olan çocuklar için oldukça rahat oluyor 🙂

ka-29082015-05

Adres: Münir Nurettin Selçuk Cad. Kalamış Yat Limanı,  Kadıköy / İstanbul

Telefon: (216) 418 94 00

Fax : (216) 418 94 05

E-posta: kalamis@develikebap.com

Web: http://www.develikebap.com

[author title=”Mine Dedekoca” image=”https://eaf195.p3cdn1.secureserver.net/wp-content/uploads/2015/08/ka_minededekoca_foto.jpg”]Aras ve Emre’nin annesi. Doğma büyüme Kadıköylü ve bir Kadıköy aşığı. 2011 yılında Aras’ın doğması ile birlikte kurumsal hayata veda edip kendi işini kurarak evden çalışmaya başladı. Halen kurucusu olduğu elektronik davetiye sitesi davetpostasi.com‘u ve ortağı olduğu Amerikan ahşap mıknatıslı oyuncak markası tegu.tr‘yi yönetiyor ve aynı zamanda Stage-co ekibi ile birlikte girişimcileri destekleyen etkinlikler ve eğitimler düzenliyor.[/author]

Aslı Altınok Erdal
Aslı Altınok Erdalhttps://kadikoyanneleri.com
1982 Çan/Çanakkale doğumlu Aslı, 2004 yılında Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. 2004-2006 yılları arasında Chicago, ABD’da Au Pair olarak çalışırken College of Dupage’te İşletme ve Uluslararası İlişkiler dersleri aldı. 2007 yılından bu yana çalıştığı Uluslararası Fuarcılık sektörü PR&Marketing ve Proje Müdürlüğü görevi ile Uzak Doğu’dan Kuzey Afrika’ya, Orta Doğu’dan Slav Bölgesine, Avrupa’dan Körfez Bölgesine 20’den fazla ülke, 40’tan fazla dünya şehrine seyahat etti. Temmuz 2012’de 3 yıllık hayat arkadaşı Koray’la evlendi. 13 Ocak 2014’te oğlu Rüzgar’ın hayatına girmesiyle birlikte, ikamet ettiği Kadıköy’de, kendisi gibi hayattan zevk almayı bilen annelerin bir araya gelip deneyimlerini paylaştığı Kadıköy Anneleri'ni kurdu. 1 Haziran 2014‘ten bu yana sosyal medya hesapları aracılığıyla geniş bir kitleye ulaşan ve 13. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde Eğitim kategorisinde Halkın Favorisi seçilen Kadıköy Anneleri'nde, onlarca annenin katkıda bulunduğu yazılarına yer vermekte. Oğlu 7 aylık olduğunda tam zamanlı çalışma hayatına geri döndü. Halen fuarcılık, Kadıköy Anneleri, sosyal ve aile hayatı dörtgeninde var olma telaşını sürdüyor.

Kaçırmayın!

Benzer Yazılar