Köşebaşı Sofra Fenerbahçe

0
29

Bu hafta “Çocuk Dostu Mekanlar”dan Köşebaşı Sofra Fenerbahçe‘yi ziyaret ettik.

ka-31-07-2015-03

Mama sandalyesi                  ✓

Çocuk Menüsü                       ✗

Boya kalemi/kitabı                ✗

Oyun odası                             ✓

Oyun Parkı/Bahçe                ✓

Alt değiştirme ünitesi           ✓

ka-31-07-2015-05

Eski bir köşkte yer alan restoran geniş bahçesiyle özellikle yaz aylarında tercih edilecek mekanların başında geliyor. Köşebaşı Sofra’ya girdiğiniz anda sizi bu bahçe karşılıyor.

ka-31-07-2015-01
Açık mekan çok geniş olduğunda masalar sıkışık değil. Dolayısıyla bebek pusetiyle de oldukça rahat edebilirsiniz. Hatta küçük yaştaki bebekleri  pusetlerinde uyutmak için bol bol gezdirilecek alan var. Kış aylarında bahçedeki kış bahçesinin geniş olan bölümünde sigara içilmiyor. Dolayısıyla bu alan çocuklu aileler için çok ideal. Ayrıca düz ayak olduğundan puset ile gelen aileler için de çok rahat oluyor. Bir de köşkün içindeki odalar var. Eğer kalabalık bir grup ile gelinirse bu odalara rezervasyon yaptırmak iyi oluyor. Böylece size ait bir odada yemeğinizi yemiş oluyorsunuz. Ancak özellikle hafta sonları kalabalık olduğundan bu odalar için önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

ka-31-07-2015-04

Buraya çocuklarla gitmenin en güzel yanı arka taraftaki bahçede bulunan geniş oyun parkı. Yazın açık olan bu alanda çocuklar, oyun ablası gözetiminde çok güzel vakit geçirebiliyorlar. Özellikle haftasonları çocuklu ailelerin gelmesiyle birlikte, daha büyük yaştaki çocuklar  için arkadaş sorunu da ortadan kalkıyor. Kış aylarında ise köşkün içinde bir oyun odası bulunuyor. Burada da oyun ablası eşliğinde çocuklar vakit geçirebiliyorlar.

Ayrıca restoranın hem kapalı hem de açık alanlarında doğum günü ve her türlü organizasyon yapılabiliyor.

Çocuklar için özel bir menü yok ancak çorba, köfte, kuzu şiş gibi seçenekler çocuklar için uygun yemekler arasında yer alıyor.

ka-31-07-2015-02

Adres: Fuatpaşa Cad. Yoğurtçubaşı Sok. Kurukahveciler Köşkü No:2/1 Fenerbahçe /  Kadıköy / İstanbul

Telefon: (216) 363 58 56

E-posta: info@kosebasi.com

Web: www.kosebasi.com

[author title=”Mine Dedekoca” image=”https://secureservercdn.net/50.62.198.70/eaf.195.myftpupload.com/wp-content/uploads/2015/08/ka_minededekoca_foto.jpg”]Aras ve Emre’nin annesi. Doğma büyüme Kadıköylü ve bir Kadıköy aşığı. 2011 yılında Aras’ın doğması ile birlikte kurumsal hayata veda edip kendi işini kurarak evden çalışmaya başladı. Halen kurucusu olduğu elektronik davetiye sitesi davetpostasi.com‘u ve ortağı olduğu Amerikan ahşap mıknatıslı oyuncak markası tegu.tr‘yi yönetiyor ve aynı zamanda Stage-co ekibi ile birlikte girişimcileri destekleyen etkinlikler ve eğitimler düzenliyor.[/author]

 

Önceki yazıkliksa.com dan “Anne, Bebek, Oyuncak” Kategorisinde İndirim Çeki Fırsatı
Sonraki yazıHaziran Ayının En Çok Okunan 5 Yazısı