Khalkedon Restoran Kalamış

0
98

Bu hafta çocuk dostu mekan olarak Kalamış Parkı içindeki Khalkedon Café’yi inceledik.

ka-18092015-01

Mama sandalyesi                  ✓

Çocuk Menüsü                      ✗

Boya kalemi/kitabı               ✗

Oyun odası                            ✗

Oyun Parkı/Bahçe                ✓

Alt değiştirme ünitesi           ✗

Khalkedon’u son birkaç senedir Kadıköy Belediyesi işletiyor. Onun için hizmet olarak da aynı standardı korumaya çalışıyorlar.

Khalkedon parkın içinde olduğu için çocuklarla park öncesi veya sonrası yemek yemek için çok rahat bir alternatif oluyor. Ayrıca Café’nin hemen yanında bulunan süs havuzunda yaşayan kazlar, biraz ilerde bulunan tavşanlar ve ekibe yeni eklenen kaplumbağa çocuklar için büyük bir eğlence kaynağı. Siz yemeğinizi yerken o kazların peşinden koşturup ya da tavşanlara marul verebiliyor.

ka-18092015-025

Parkın içinde olmasının avantajlarından biri de yaşı biraz büyük çocuklar rahatlıkla bisiklet veya scooter kullanabiliyorlar. Çevresi geniş ve de çok rahat olduğu için hem sizin görüş alanınızda kalıp, hem de rahatça vakit geçirebiliyorlar.

Mekana hem park içinden hem de ana cadde tarafından giriş bulunuyor. Her ikisi de düz ayak ve pusetle girip çıkması da çok rahat. Ayrıca hem kış aylarında kullanılan kapalı alanı, hem de yazın tercih edilen çok geniş açık alanı var. Dolayısıyla her mevsim çok rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Kış aylarında iç taraf kullanılsa da dilerseniz dışarıda da az sayıda masa bulunuyor.

ka-18092015-03

Khalkedon’un hem açık hem de kapalı mekanlarında çocuk doğum günleri kutlanabiliyor. Özellikle yaz aylarında çok tercih ediliyor. Eğer ağacın altına doğru oturursanız süsleme için ağacı da kullanabiliyorsunuz. Ayrıca bir de çardak bölümü bulunuyor. Özel rica ile orada da kendinize özel bir masa kurdurtabiliyorsunuz.

ka-18092015-04

Khalkedon’un ayrı bir çocuk menüsü yok ama mevcut menüde çocukların yiyebileceği birçok seçenek bulunuyor. Ufak bebek ve çocukların yemek yerken kullanması için mama sandalyesi bulunuyor.  Servis sabah kahvaltısı ile başlayıp akşam geç saate kadar devam ediyor. Dolayısıyla günün her saatinde tercih edilebilecek bir mekan.

ka-18092015-05

Adres: Münir Nurettin Selçuk Cad. No:23 Kalamış,  Kadıköy / İstanbul

Telefon: (216) 449 23 52

Fax : (216) 449 23 48

E-posta: kalamis@khalkedon.com

Web: kalamis.khalkedon.com

[author title=”Mine Dedekoca” image=”https://secureservercdn.net/50.62.198.70/eaf.195.myftpupload.com/wp-content/uploads/2015/08/ka_minededekoca_foto.jpg”]Aras ve Emre’nin annesi. Doğma büyüme Kadıköylü ve bir Kadıköy aşığı. 2011 yılında Aras’ın doğması ile birlikte kurumsal hayata veda edip kendi işini kurarak evden çalışmaya başladı. Halen kurucusu olduğu elektronik davetiye sitesi davetpostasi.com‘u ve ortağı olduğu Amerikan ahşap mıknatıslı oyuncak markası tegu.tr‘yi yönetiyor ve aynı zamanda Stage-co ekibi ile birlikte girişimcileri destekleyen etkinlikler ve eğitimler düzenliyor.[/author]

Önceki yazıMasal Perisi Şebnem Oral ile Müzikli Masal Sepeti Üzerine
Sonraki yazıAnne Olmak Bana Ne Yaptı?