Beyaz Fırın Erenköy

Çocuk dostu mekanlarda bu hafta Erenköy Beyaz Fırın’ı ziyaret ettik.

ka-19112015 (7)

Mama sandalyesi  ✓
Çocuk Menüsü ✗
Boya kalemi/kitabı ✗
Oyun odası ✗
Oyun Parkı/Bahçe ✓
Alt değiştirme ünitesi ✓

ka-19112015 (4)

Özellikle Bağdat Caddesi tarafında yaşayan annelere sabah kahvaltısı ve akşam üstü çayı için çok iyi bir alternatif. Mekanın hemen caddesi üstünde değil de ara sokakta olması çok daha sessiz ve huzurlu olmasını sağlıyor. Özellikle bebeğiniz uyurken çok fazla araba ve korna sesi olmaması büyük rahatlık. Araba ile gelenler için, park yeri bulamamanız durumunda kapıda vale servisi bulunuyor.

ka-19112015 (2)

Beyaz Fırın Erenköy’ün hem açık, hem de kapalı alanı bulunuyor. Dolayısıyla her türlü hava koşulunda gidebileceğiniz bir mekan. Girişi düz olduğu için pusetle çok rahat girebiliyorsunuz. Ayrıca içeride de hareket alanı oldukça geniş. Ön ve yan tarafını kış bahçesi gibi yaptıkları için kışın bile açık havada oturabiliyorsunuz.

ka-19112015 (9)

Mekanın arka tarafında bulunan oyun parkı sayesinde siz orada bulunan masalarda oturup yemeğinizi yerken, çocuğunuz da burada vakit geçirebiliyor. Bu alana geçerken arada bulunan rampa sayesinde de pusetinizi rahatça götürebiliyorsunuz.

ka-19112015 (8)

Bebekli anneler için bebekleri uyurken rahatça oturup kitap okuyabilecekleri de ayrı bir alan var. Bu alanda çayınızı yudumlarken, ister yanınızda getirdiğiniz kitabınızı isterseniz de kütüphanede bulunan kitaplardan birini veya mekanın ücretsiz sunduğu gazeteleri okuyabilirsiniz.

ka-19112015 (1)

Beyaz Fırın’ın özel bir çocuk menüsü bulunmuyor. Ancak çocukların keyifle yiyebileceği çok geniş bir ürün yelpazeleri var. Ayrıca çocukların en sevdiği yiyeceklerden biri olan pastalar ve kurabiyeler de hem çok taze hem de çok lezzetli. Küçük çocuklar ve bebekler için mama sandalyeleri bulunuyor. Sayısı da oldukça fazla olduğundan kalabalık günlerde bile sorun yaşanmıyor.

ka-19112015 (6)

Alt katta bulunan kadınlar tuvaleti çok temizdi. Ayrıca içinde de bebeğinizin altını rahatça değiştirebileceğiniz alt değiştirme ünitesi bulunuyor.

ka-19112015 (3)

Hem mekanın özellikleri, hem de çalışanlarının yaklaşımı ile Beyaz Fırın Erenköy çocuklu ziyaret açısından bizden oldukça olumlu not aldı.

ka-19112015 (5)

Adres: Bağdat Cad. Yener Sok. No:9 Kat:1/2 Erenköy,  Kadıköy / İstanbul

Telefon: (216) 360 90 90

E-posta: erenkoy@beyazfirin.com

Web: www.beyazfirin.com

[author title=”Mine Dedekoca” image=”https://eaf195.p3cdn1.secureserver.net/wp-content/uploads/2015/08/ka_minededekoca_foto.jpg”]Aras ve Emre’nin annesi. Doğma büyüme Kadıköylü ve bir Kadıköy aşığı. 2011 yılında Aras’ın doğması ile birlikte kurumsal hayata veda edip kendi işini kurarak evden çalışmaya başladı. Halen kurucusu olduğu elektronik davetiye sitesi davetpostasi.com‘u ve ortağı olduğu Amerikan ahşap mıknatıslı oyuncak markası tegu.tr‘yi yönetiyor ve aynı zamanda Stage-co ekibi ile birlikte girişimcileri destekleyen etkinlikler ve eğitimler düzenliyor.[/author]

Aslı Altınok Erdal
Aslı Altınok Erdalhttps://kadikoyanneleri.com
1982 Çan/Çanakkale doğumlu Aslı, 2004 yılında Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. 2004-2006 yılları arasında Chicago, ABD’da Au Pair olarak çalışırken College of Dupage’te İşletme ve Uluslararası İlişkiler dersleri aldı. 2007 yılından bu yana çalıştığı Uluslararası Fuarcılık sektörü PR&Marketing ve Proje Müdürlüğü görevi ile Uzak Doğu’dan Kuzey Afrika’ya, Orta Doğu’dan Slav Bölgesine, Avrupa’dan Körfez Bölgesine 20’den fazla ülke, 40’tan fazla dünya şehrine seyahat etti. Temmuz 2012’de 3 yıllık hayat arkadaşı Koray’la evlendi. 13 Ocak 2014’te oğlu Rüzgar’ın hayatına girmesiyle birlikte, ikamet ettiği Kadıköy’de, kendisi gibi hayattan zevk almayı bilen annelerin bir araya gelip deneyimlerini paylaştığı Kadıköy Anneleri'ni kurdu. 1 Haziran 2014‘ten bu yana sosyal medya hesapları aracılığıyla geniş bir kitleye ulaşan ve 13. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde Eğitim kategorisinde Halkın Favorisi seçilen Kadıköy Anneleri'nde, onlarca annenin katkıda bulunduğu yazılarına yer vermekte. Oğlu 7 aylık olduğunda tam zamanlı çalışma hayatına geri döndü. Halen fuarcılık, Kadıköy Anneleri, sosyal ve aile hayatı dörtgeninde var olma telaşını sürdüyor.

Kaçırmayın!

Benzer Yazılar