Küçük Kitap Kurtları 2018 Güz Buluşması

Sevgili Kadıköy Anneleri merhaba,

Bildiğiniz gibi İlk Kitaplığım sezona hızlı başladı. Daha bir ay geçmeden “Pırtık Tekir”, “Ayını Asla Okula Götürme” ve Balıkçı Osman” kitaplarının tanıtım yazılarını yayınladık. Güzel olan şu ki bu yazılar oldukça iyi bir okunma oranına sahip oldular. Bir başka güzel şeyse daha sezon başlar başlamaz Küçük Kitap Kurtları Güz Buluşması’nın tarihinin sorulması oldu. Dört senelik emeğin yerini bulması çok sevindirici doğrusu. Merak etmeyin güz buluşmasını unutmadık hatta şimdiden diğer üç buluşmamızın yazarları ve tarihleri bile belli. Ama gelin şimdi biz ilk buluşmanın ayrıntılarına odaklanalım. Bildiğiniz gibi dört buluşmadan birinde ben etkinlik yapıyor, diğer üç buluşma için başka yazarları konuk ediyorum. Bu kez sezonu ben açıyorum. Hepinizi 06 Ekim 2018 Cumartesi günü, saat 11.00’de sizi Moda Cherrybean Coffees’e bekliyorum. İşte ayrıntılar;

[divider]

[foogallery id=”7799″]

[divider]

Ne?

Yazar Hafize Çınar Güner, Kelime Yayınları’ndan çıkan “Park Canavarı” adlı kitabının interaktif okumasını yapacaktır. Okuma sırasında kitapta yer alan ipuçlarıyla “Park Canavarı” çocuklar tarafından resmedilecektir. Park Canavarı kitabının köşemizdeki yazısı buradan okunabilir.

Kimler Katılabilir?

3+ yaş grubundaki küçük kitap kurtları

Ne Zaman?

06 Ekim 2018 Cumartesi günü, 11.00 – 12.00 saatleri arası

Nerede?

Moda Cherrybean Coffees

Adres: Caferaağa Mahallesi, Moda Cd. 122/1-2-3, 34710 Kadıköy/İstanbul

Telefon: (0216) 414 76 69

Program Nasıl?

11.00-11.10 Toplanma ve kitabın satın alınması

Buluşmanın giriş bileti, etkinliği yapılacak olan ”Park Canavarı!” adlı kitaptır. Katılımcılarımız isterlerse yazarın başka bir kitabını ya da kitaplarını da tercih edebilirler. Etkinliğin yapılacağı Park Canavarı adlı kitap 15 liradır.

11.10-11.50  İnteraktif Okuma ve Resim Etkinliği

”Park Canavarı” adlı kitap, yazarı Hafize Çınar Güner tarafından interaktif olarak okunacaktır. Okuma sırasında kitapta yer alan ipuçlarıyla “Park Canavarı” çocuklar tarafından resmedilecektir. Çocuklar mekânın alt katında yazarın etkinliğine katılırken, ebeveynler üst katta kahvelerini içebilirler.

11.50 – 12.00 İmza

Hafize Çınar Güner kitaplarını küçük kitap kurtları için imzalayacaktır.

[divider]

[clickToTweet tweet=”Küçük Kitap Kurtları 2018 Güz Buluşması Bu Cumartesi!” quote=”Buluşmaya Kitap Sever Dostlarınızı Da Davet Edin!” theme=”style3″]

[divider]

Kayıt Gerekli mi? 

Mekânın kapasitesini aşmamak adına kesin katılım durumunu kişi sayıyla birlikte bu sitedeki gönderinin altına yazılması gerekmektedir.

Büyük, küçük tüm kitap kurtlarını buluşmamıza bekliyoruz!

Görüşmek üzere,

Sevgiler,

[author title=”Hafize Güner” image=”https://eaf195.p3cdn1.secureserver.net/wp-content/uploads/2015/01/ka_ozum_foto.jpg”]1976 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimini Çocuk Gelişimi ve Eğitimi üzerine, yüksek lisansını ise Yaratıcı Drama üzerine yaptı. Doktora düzeyinde Çocuk Edebiyatı dersleri aldı. 2005 yılından beri Terakki Vakfı Okulları’nda Yaratıcı Drama Uzmanlığı/Öğretmenliği yapıyor. Sanat yoluyla öğrenme, eğitim için tiyatro konusunda projeler yürüttü ve bu konularda bildiriler yayınladı. “Yaratıcı Drama Köprüsü” adlı sempozyumun öncülüğünü ve koordinatörlüğünü yaptı. “İlköğretimde Yaratıcı Drama” ve “Eğitim İçin Tiyatro Uygulamaları” adlı iki kitap yazdı. Tilki Toni’nin yaratıcısı, “İyi Ki Varsın Tilki Toni” serisinin yazarı. “Aslan’ın Doğum Günü” ve “Park Canavarı” adlı resimli çocuk kitapları da bulunan Güner, kitapların çocuk okurla buluşması için sanatsal çalışmalar yürütüyor ve performanslar yapıyor. Çocuk yogası eğitmeni ve aynı zamanda hikaye anlatıcısı olarak  “Masal Yoga” kavramının öncüsü ve yürütücüsü. Şimdilerde “İda ve Mila” adlı  yeni  serisinin yayına hazırlanmasını heyecanla takip ediyor. Serinin ilk kitabı olan Kuş Gibi’nin raflarda yerini almasının sevincini yaşıyor. Kadıköy Anneleri web sitesindeki “İlk Kitaplığım” adlı bu köşede üç yıldır düzenli olarak çocuk edebiyatı yapıtlarını tanıtıyor ve yılda dört kez olmak üzere Küçük Kitap Kurtları Buluşmaları düzenliyor. 3.5 yaşındaki oğlu İda, eşi Hasan Nami ve kedileriyle birlikte Moda’da yaşıyor.[/author]

Hafize Çınar Güner
Hafize Çınar Günerhttps://kadikoyanneleri.com/category/ilk-kitapligim/
1976 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimini Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanında yüksek lisansını ise Yaratıcı Drama alanında tamamladı. “İlköğretimde Yaratıcı Drama” ve “Eğitim İçin Tiyatro” kitapları yayımlandı. Oluşturduğu sanat ve oyun yoluyla öğrenme tasarımları pek çok konferans ve kongre programında yer aldı. Sekiz yıl önce yayımlanan ilk göz ağrısı “İyi ki Varsın Tilki Toni” adlı serisinin ardından ise şu ana kadar farklı yayınevlerinden yayınlanmış ve yayına hazırlan yirmi çocuk kitabı bulunuyor. Yirmi yılı aşkın bir süredir çocuklarla çalışıyor ve 2005 yılından bu yana Terakki Vakfı Okulları'nda yaratıcı drama ve tiyatro öğretmenliği yapıyor. Bir web sitesindeki “İlk Kitaplığım” adlı köşesinde resimli kitaplar hakkında yazılar yazıyor ve mevsimde bir defa olmak üzere Küçük Kitap Kurtları Buluşmaları düzenliyor. Yürüttüğü “Masal Yoga” atölyeleriyle kitabevleri, okullar, fuarlar, kütüphaneler ve parklarda pek çok çocuğu masallarla buluşturuyor. Okuma kültürünün yaygınlaşması adına çeşitli sosyal sorumluluk projeleri geliştiriyor ve yürütüyor. Kadıköy Belediyesi Moda Gönüllü Evi'nde mahalle eliyle açılan Moda Çocuk Kitaplığı'nın koordinatörlüğünü yapıyor. Cumhuriyet Kitap Eki’nin “Taş-Kâğıt-Makas” isimli çocuk ve gençlik edebiyatı sayfasının ardından şimdi ise Sanat Kritik’te çocuk kitaplarını yorumluyor. Eşi, oğlu ve kedileriyle birlikte Moda’da yaşıyor.

Kaçırmayın!

Benzer Yazılar