Minik Sahnem Yeniden!

Herkese Merhaba! Aramıza yeni katılanlar için biraz kendimden bahsedeyim. İki çocuk annesi, sanata çok değer veren, Kadıköy aşığı bir öğretmenim. Muhtar Anne ile bir gün konuşurken, Oliver ile gittiğim çocuk oyunlarındaki deneyimlerimi daha fazla anneye ulaştırabilmek için Minik Sahnem köşesini yarattık. Ardından bir süre oyunları sizlerle paylaşarak fikir vermeye çalıştım. Sonrasında ikinci oğlum Dylan’ın dünyaya gelmesiyle oyunlara biraz ara verdim. Sonrasında da hayatımıza pandeminin girmesiyle bu ara biraz daha uzamış oldu.

Minik Sahnem Yeniden!

Bugün 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü ve sizlerle yeniden buluşmak için daha güzel bir gün olamazdı diyerek en son gittiğimiz oyunla ilgili deneyimlerimi paylaşmak istiyorum.

Oliver ile Barış Manço Kültür Merkezi’nde Salim Dörtcan’ın yazıp yönettiği ‘Çevreci Çocuklar Kampı’ müzikaline gitmiştik. Bu müzikal, klasik çocuk oyunlarına göre bence farklı bir alternatif.

Hayatımıza pandeminin girmesiyle birlikte çocuklarımızın değişen alışkanlıklarından birisi de hepimizin şikayetçi olduğu tabletler. Tiyatro Mie’nin bu oyunu şu an tam da ihtiyacımız olan şeyi bizlerle buluşturuyor; doğayla baş başa olmak. Örneğin oyunda çocuklara, bilgisayar oyunları yerine mahalle oyunları oynayarak da keyif alabilecekleri mesajı veriliyor. Böylece kamp ortamında, doğa sevgisini ve onu koruma bilincini eğlenceli danslarla anlatan harika bir oyun.

TiyatroMie’nin oyunlarının hepsi padagog onaylı ve 2,5 yaş ve üzeri için uygun. Oyunun sonunda sevgili Sinem Hanım’la tanışıp sohbet etme şansını yakalamıştık. Yaklaşık 28 yıl önce kurulan TiyatroMie, kendilerini sürekli geliştirerek bu yıllara kadar gelebilmişler. Bu da aslında başarılarının tesadüf olmadığını gösteriyor! Daha önce de farklı oyunlarını izleyip beğenmiştik, dileriz eski normallerimize döndüğümüzde bu oyunu çocuk seslerinin ve kahkahalarının duyulduğu sahnelerde yeniden izleyebiliriz.

Bir sonraki yazıda tekrar buluşmak dileğiyle, hoşçakalın!

Sibel Kayaş Rutter

Not: Kadıköy Anneleri’ne özel ücretsiz ya da indirimli çocuk oyunları duyuruları için hesaplarımızı takipte kalın.

Aslı Altınok Erdal
Aslı Altınok Erdalhttps://kadikoyanneleri.com
1982 Çan/Çanakkale doğumlu Aslı, 2004 yılında Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. 2004-2006 yılları arasında Chicago, ABD’da Au Pair olarak çalışırken College of Dupage’te İşletme ve Uluslararası İlişkiler dersleri aldı. 2007 yılından bu yana çalıştığı Uluslararası Fuarcılık sektörü PR&Marketing ve Proje Müdürlüğü görevi ile Uzak Doğu’dan Kuzey Afrika’ya, Orta Doğu’dan Slav Bölgesine, Avrupa’dan Körfez Bölgesine 20’den fazla ülke, 40’tan fazla dünya şehrine seyahat etti. Temmuz 2012’de 3 yıllık hayat arkadaşı Koray’la evlendi. 13 Ocak 2014’te oğlu Rüzgar’ın hayatına girmesiyle birlikte, ikamet ettiği Kadıköy’de, kendisi gibi hayattan zevk almayı bilen annelerin bir araya gelip deneyimlerini paylaştığı Kadıköy Anneleri'ni kurdu. 1 Haziran 2014‘ten bu yana sosyal medya hesapları aracılığıyla geniş bir kitleye ulaşan ve 13. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde Eğitim kategorisinde Halkın Favorisi seçilen Kadıköy Anneleri'nde, onlarca annenin katkıda bulunduğu yazılarına yer vermekte. Oğlu 7 aylık olduğunda tam zamanlı çalışma hayatına geri döndü. Halen fuarcılık, Kadıköy Anneleri, sosyal ve aile hayatı dörtgeninde var olma telaşını sürdüyor.

Kaçırmayın!

Benzer Yazılar