Biz Kimiz?

Kimdir Kadıköy Anneleri?

Kadıköy’de ikamet eden, etmiş, edecek ya da yolu bir şekilde Kadıköy’de geçen ve bebeğiyle ya da çocuğuyla geçireceği kaliteli zamanı, kendi zevkinden de ödün vermeden değerlendiren zamane annelerine bundan böyle Kadıköy Anneleri denecek!

Siz de İstanbul’un en güzel ilçesinde oturuyor ve üstüne üstlük bir de “annelik” ünvanını taşıyorsanız ya da taşıyacaksanız, aramıza katılıp, bebeğinizle/çocuğunuzla birlikte ya da tamamen ayrı olarak yapabileceğiniz aktivitelerle ilgili bilgi sahibi olmak hakkınız!

Ama yok ben pimpirikli bir insanım, bebeğim/çocuğum üşür gaz olur, yel eser hasta olur, el görür nazar olur diyenlerdenseniz olsun yine buyurun, yaşanmışlık kokulu yazılarımızı okuyarak evden de bizi takip edebilir ve yan gelip süt arttırıcı/gaz giderici çayınızı yudumlayarak “içimizden birisi” olmaya devam edebilirsiniz.

Ya da tamam bulduk! Siz ağırkanlı mizaçta olanlardansınız ve bu tür anne-bebek/çocuk aktiviteleri hamilelik-doğum-lohusalık gibi uzun ve meşakkatli sürecin ardından adeta bir daha hiç kullanılmayacakmışçasına hantallaşan kaslarınızı oldukça yoracak gibi duruyor… Hiç dert değil, siz de bu bilgileri sevdiğiniz başka bir anneyle/anne adayıyla paylaşırsınız olur biter 🙂

“Çocuklu yolcuların önce kendi, sonra çocuklarının maskelerini takmaları gerekmektedir” tadında “Mutlu anne, mutlu bebek” mottosundan hareketle Kadıköy’deki “Baby Friendly” kafe, restaurant, etkinlik, sinema, aktivite merkezi vs. leri derliyor, paylaşıyor, lokal anneler olarak yeni anne adaylarına “iyi örnek” oluyoruz.

Tüm bunlar sizi tatmin etmediyse işte altın vuruş; bu platformdaki herkes birer “Mom Next Door” yani bebeğinizin/çocuğunuzun potansiyel oyun arkadaşının annesi. Kendinizi düşünmüyorsanız onu bir düşünün bizce 🙂

Sizi de aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz!

BizKimiz_AA
Tarih 10 Mayıs 2013, Yer: Gize Piramitleri, Rüzgar’a hamile kaldığı günün sabahı…

Aslı Altınok Erdal (Nam-ı Diğer Muhtar Anne)

1982 Çan/Çanakkale doğumlu Aslı, 2004 yılında Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. 2004-2006 yılları arasında Chicago, ABD’da Au Pair olarak çalışırken College of Dupagete İşletme ve Uluslararası İlişkiler dersleri aldı. 2007 yılından bu yana çalıştığı Uluslararası Fuarcılık sektörü PR&Marketing ve Proje Müdürlüğü görevi ile Uzak Doğu’dan Kuzey Afrika’ya, Orta Doğu’dan Slav Bölgesine, Avrupa’dan Körfez Bölgesine 20’den fazla ülke, 40’tan fazla dünya şehrine seyahat etti. Temmuz 2012’de 3 yıllık hayat arkadaşı Koray’la evlendi. 13 Ocak 2014’te oğlu Rüzgar’ın hayatına girmesiyle birlikte, ikamet ettiği Kadıköy’de, kendisi gibi hayattan zevk almayı bilen annelerin bir araya gelip deneyimlerini paylaştığı Kadıköy Anneleri&Kadikoy Moms’ı kurdu. 1 Haziran 2014‘ten bu yana sosyal medya hesapları aracılığıyla geniş bir kitleye ulaşan ve 13. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde Eğitim kategorisinde Halkın Favorisi seçilen platformda, Bebek Dostu Tarifler, Bebek Dostu Mekanlar, Küçük Kitap Kurtları İçin İlk Kitaplığım, İlham Veren Babalar yazılarıyla 40 Yılda 1 Anne Olmak, kadınlara özel Kitap Kafe, Ürün İnceleme, Uyku Müzikleri, Doğum, Hamilelik, Emzirme, Lohusalık Günlükleri  ve Annelik  gibi kategorilerde 20’den fazla katkıda bulunan annenin yazılarına yer vermekte. Oğlu 7 aylık olduğunda tam zamanlı çalışma hayatına geri döndü. Halen fuarcılık, Kadıköy Anneleri, sosyal ve aile hayatı dörtgeninde var olma telaşını sürdüyor.

ka-06062016-01