16 Ekim 2017, Pazartesi
Ana Sayfa / Katkıda Bulunanlar

Katkıda Bulunanlar

Aslı Cebeci 

1979 doğumlu, 2014 Aralık ayından beri Demir’in ve 2016 Mayıs ayından beri Can’ın annesi. Uzun yıllar hemşirelik yapmış, halen bir hastanede yönetim kadrosunda çalışıyor ve gezmeyi, fotoğraf çekmeyi seviyor.

Aspurçe Gizem Koçak 

Zafer Artu‘nun annesi. 28 yaşında bir çöl ahusu. Mersinli baba Amasyalı anneden olma, Çorum doğumlu, gençliğini Diyarbakır, Erzincan, Malatya’da geçirmiş çok memlekete ait bir kadın. Kırıkkale Üniversitesinde Türk Dili ve Edebiyatı bitirdi. Çok uzun yıllardır blog yazıyor. Kişisel blogunda hayatını, endişelerini, yazmaya devam ediyor. 2011 yılından beri özel kurumlarda öğretmenlik yapıyor. Cinsiyetçilik yapan medya unsurlarına takıntılı olduğu için 3 arkadaşıyla beraber cinsiyetçi medya takip sitesi www.cinsomedya.org‘u kurdu. 2 kedisi 1 köpeği var. 2015 Eylül’de sürpriz bebeğinin babası ile evlendi.

Ayşegül Denktaş 

Mete’nin annesi. 2008 yılında Ege Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Ardından Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim yüksek lisans programına katıldı. Kadıköy Moda’ya taşınması ile birlikte hayatı tamamen farklı bir yöne çevrildi. 2011 yılında Nefess Yoga yoga stüdyosunu kurdu – 2012 de evlendi – 2013’te anne oldu. 2015 yılında anne bebek yogası, 2016 yılında tao-vinyasa eğitmeni oldu. Şimdilerde Mete, Nefess ve meditasyon üçleminde mutlu ve huzurlu. Yazılarını yayımladığı kişisel bloguna buradan göz atabilirsiniz.

Belma Obuter

Ece‘nin annesi. 1999 Marmara Depremi’ni Yalova’da ailesi ile yaşarken geçirdikten sonra, gelen teklif ile 18 yaşında İstanbul’a taşınarak iş hayatına atıldı. Ardından Bölge Müdürlüğü ve Satış Yöneticiliği yaptı. 2010 yılında Yoga’ya gönül vererek Mey Elbi’nin ilk mezunlarından olarak 200 saatlik Yoga Alliance sertifikasına sahip oldu. 2011’de yine Mey Elbi ve Başak Kutlu Atay’dan Hamile Yogası Eğitmenliği eğitimi aldı. Scuba Diving hocası Kaya ile 2008 yılında mavi derinliklerde tanışıp, 2010 yılında evlenerek Kalamış’a taşınan Belma, Ece’ye hamileliği ile 14 yıllık iş hayatına ara verdi. Şimdilerde tam zamanlı bir anne.

Ceren Öztuna Kaynakçı 

Defne‘nin annesi. Galatasaray Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 2003 mezunu. Stuff ve T3 dergilerinde Yazı İşleri Müdürü olarak görev yaptı. Defne’nin doğumundan sonra pek vakit bulamasa da halen dijital dergilere yazı yazmayı ve çeviri yapmayı sürdürüyor.

Didem Ermiş

Lale’nin annesi. 2004’te Sabancı Üniversitesi Kültürel Çalışmalar programından mezun oldu, 2007-2009 arası İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Karşılaştırmalı Edebiyat Yüksek Lisans Programı’nı tamamladı. 2011 yılında o yıla kadar tüm hayatı boyunca beş defadan fazla geçmediği “karşı” tarafa taşındı; şimdi Kadıköy’den başka bir semte ev dediğini düşünemiyor. Anne olması hâlâ çok komiğine gidiyor…

Elanur Us Sarı

Ege Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunu. Çok sevdiği Kadıköy’de eşi Onur, kızı Feride, iki kedisi Gece ve Eva ile birlikte yaşar. Bir süredir artçı olsa da motosiklete binmeyi, fırsat yaratıp gezmeyi, kitap okumayı, doğada olmayı, sanatla uğraşmayı sever. Kişisel instagram hesabı üzerinden ışık hızıyla okuduğu kitapların takibini yapabilirsiniz.

Emine Sarıoğlu

Pera ve Poyraz’ın çılgın annesi. Uludağ Üniversitesi Biyoloji bölümü ve Sağlık Kurumları İşletmeciliği mezunu. Şu anda hamilelik sırasında katıldığı bir kursla İSG Uzmanı olarak meslek hayatına devam ediyor. Aynı zamanda MEB‘e bağlı hijyen eğitim yetkilisi. Tam bir Başak burcu. Sanatın her dalından biraz koparmış harmanlamış 31 yıllık yaşantısına sığdırmış. Polimer kil ve fotoğraf en büyük hobileri. 13 Mayıs 2015 den beri hayatına bomba gibi düşen ikizlerini tek başına büyütüyor ve deneyimlerini @biyologbiranne instagram sayfasında paylaşıyor.

Gülüm Aktaş

Kendisi gibi Boğa burcu olan Asya’nın annesi. Mayıs 1982, İstanbul doğumlu, Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. Bir GSM firmasında İnsan Kaynakları Grubu’nda çalışan Gülüm, 2012 yılında Tamer ile evlendi, kocaman bir ailesi var.

Hafize Güner

İda’nın annesi, çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmeni, yaratıcı drama uzmanı/öğretmeni, çocuk yogası eğitmeni, drama/tiyatro ve çocuk kitapları yazarı. Şimdilerde Terakki Vakfı Okulları’nda çalışıyor. Moda’da yaşıyor. Dört kedisi, sokak köpekleri, Tilki Toni kitapları ve biricik eşiyle huzurlu ve mutlu.

Hale Acun Aydın

İsmet Kaan‘ın annesi, Eminoş’un kızı. Boğaziçi’nden 2006 yılında Siyaset Bilimi ve Uluslarası İlişkiler bölümünden mezun oldu ama pazarlama alanında çalısmaya başladı. 2011’de MBA yaparak işletme ile bağını güçlendirdi. Türk İşi Minimalizm, Sermest Cafe Büyükada, Sergüzeşt Otel Büyükada ve Sergüzest Shop kurucusu. 2013’te koştuğu yarı maratondan sonra ilerde bir gün maraton bitirmeyi hayal ediyor. Kaan’la birlikte hayatı yeniden keşfediyor.

Irmak Ertuna Howison

Cem Reed’in annesi Irmak, 2004 yılında Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu; 2010 yılında da New York Eyalet Üniversitesi, Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünden doktora derecesi aldı. Bir zamanlar Kadıköy’de artık ABD’de yaşayan Irmak’ın meslektaşıyla yazdığı ilk kitabı Jane Austen ve Adab-ı Muaşeret  Mart 2017’de Doğan Kitap tarafından yayınlandı. Irmak ABD’de bir sanat ve tasarım fakültesinde yazı ve felsefe dersleri veriyor. 

Mine Dedekoca

Aras ve Emre’nin annesi. Doğma büyüme Kadıköylü ve bir Kadıköy aşığı. 2011 yılında Aras’ın doğması ile birlikte kurumsal hayata veda edip kendi işini kurarak evden çalışmaya başladı. Halen kurucusu olduğu elektronik davetiye sitesi Davetpostasi.com‘u ve ortağı olduğu Amerikan ahşap mıknatıslı oyuncak markası tegu.tr‘yi yönetiyor ve aynı zamanda Stage-co ekibi ile birlikte girişimcileri destekleyen etkinlikler ve eğitimler düzenliyor.

Nilay Anıl Karakurum

Yaman‘ın annesi, İzmirli. 2003 yılı Celal Bayar Universitesi İktisat bölümü mezunu, 2013 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Finans Yönetimi yüksek lisansını tamamladı. Özel bir bankada kredi tahsis uzmanı olarak çalışıyor. Yaman’la birlikte mutfak işleri konusunda bir miktar inzivaya çekilse de kendi halinde bir blogger, amatörce yemekler yapıp reçetelerini paylaşıyor. ByNilly isimli blogunu ziyaret etmek için buraya tıklayın.

Nilgün Saltaş 

1980 yılında doğdu. 2005 yılında Haliç Üniversitesi Psikoloji Bölümü‘nden mezun oldu. 20014 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Aile Danışmanlığı eğitimini tamamladı. 2005-2007 yıllarında stajlarını Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Psikoz Bölümü ve GATA Askeri Tıp Akademisi  Psikiyatri  Bölümünde gerçekleştirdi. Sonrasında çalışmalarına Özel Beykoz Polikliniği, Özel Altınışık Rehabilitasyon Merkezi, Dervişoğlu Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi ve Cansın Preschool‘da devam etti.

Özlem Yalçın

Hüseyin’in annesi. 10 yıl catering sektöründe Gıda Mühendisi olarak çalıştıktan sonra tam kariyerine yeni bir yön verirken çok istediği oğlu dünyaya geldi. 7 ay sonra ofisini eve taşıyan Özlem, şimdilerde hem kendi blogu olan Sevgiyle Tarifler‘i yazmaya devam ediyor, hem de firmalara ISO ve KOSGEB vb. konularda danışmanlık veriyor.

Özüm Berrakkarasu

Nil’in annesi. Nisan 1981 doğumlu, İstanbul Üniversitesi Turizm İşletmeciliği mezunu. 13 yıldır turizm sektöründe ve satış alanında yönetici olarak çalışıyor.

Tuba Şamlı Atilla

1978 Ankara doğumlu. 1987’den beri Kadıköy’lü. İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, Resim Bölümü ve Mimar Sinan Üniversitesi, Grafik Tasarım Bölümü mezunu. 12 yıl boyunca reklam sektöründe, uluslararası ajanslarda Sanat Yönetmenliği ve Yaratıcı Yönetmenlik yaptı. 2012 yılında oğlu Bilgehan’ın doğumuyla birlikte hayatının en yaratıcı dönemine adım atmış oldu. Serbest illüstratör ve grafik tasarımcı olarak çalışmanın yanısıra aletli dalış ve pilates sporlarıyla ilgileniyor. Eşi Ansen, oğulları Bilgehan ve Uluhan, kedileri Tatlış ile Toprak ve onlarca bitkisiyle İstanbul- Kadıköy’de yaşamakta…

Zehra Dörter

Güliz Zehra’nın annesi. 2006 yılında Kocaeli Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi bölümünden mezun oldu. 3 yıl kurumsal şirketlerde çalıştıktan sonra danışmanlık tarafına geçti ve 2010 yılından sonra sadece enerji sektörüne hizmet vermeye devam etti. Enerji sektöründe uzmanlaştı. Güliz’in doğumundan sonra Zehra JOIMOVE™ topluluğu ile tanıştı JOIMOVE™ Uluslararası Eğitmeni oldu. Kişisel bloğunda da insan kaynakları tecrübelerini, annelik tecrübelerini ve tavsiyelerini paylaşıyor. Yarı zamanlı İnsan Kaynakları Danışmanlığı ve tam zamanlı annelik sanatını icra ediyor.

Zennube Ezgi Kaya Ünveren

1989 doğumlu, çocukluğu Kadıköy’de geçmiş, hala da aklı orada olan bir İstanbul insanı. Fransız Dili ve Edebiyatı Mezunu, dijital pazarlamacı, sivil toplum & sosyal projelerle haşır neşir bir anne adayı. Şimdilik kızı Ela’ya hamile ve zamanının çoğunu çeviri yaparak geçiriyor.

Zeynep Özdamar

Evrim Güneş’in annesi. 2003 İTÜ Şehir ve Bölge Planlama, 2006 İTÜ Kentsel Tasarım yüksek lisans mezunu. 2006-2007 yılları arasında Londra’da kalıp kendini aradı. Uzun yıllar özel sektörde çalıştıktan sonra 2009’da Kültür ve Turizm Bakanlığında uzman olarak görev yapmaya başladı. Halen görevine devam ediyor. 2012 yılından beri Kadıköy’de oturuyor.

Zeki Çocuk Anaokulu
Share
Share
Email
WhatsApp
+1