Ana Sayfa Her Telden Pinhani’nin Solisti Sinan Kaynakçı’nın Modern Ninni Listesi

Pinhani’nin Solisti Sinan Kaynakçı’nın Modern Ninni Listesi

Uyusun da büyüsün, fış fış kayıkçı, dandini dandini dastana, benim annem güzel annem, e bebeğim e e, daha dün annemizin, dunganga dunganga, asmaya kurdum salıncak…Çok mu klasik? Fazla mı geleneksel?

Ninni bütün kültürlerde “söz”den çok “tatlı ses” ve ritme dayalı bir şarkı türü… Mesela bizim “Nenni yavrum, nenni, nenni”miz ile Anglosakson’un “Toora, toora, loora” ninnisi sese dayalı akışkan haz ve güvenlik duygusu açısından aynı özelliklere sahip! Yani günümüz anneleri bu sesi ve ritmi kendileri uydurabilirler; yepyeni ve özgün ninniler söyleyebilirler.

Kadıköy Anneleri olarak biz de bu düşünceden hareketle sayfamızda bir yeniliğe gidip sizden gelen talepler doğrultusunda bir “Uyku Müzikleri” köşesi oluşturduk. Buradaki listeler tamamen bizden, sizden, hepimizden gelen yerli, yabancı şarkılardan oluşacak!

İlk hafta listemiz, “y” neslinin “hızlı” dönemlerinde romantik yanımızı besleyen “Kavak Yelleri” dizisinin de tema müziklerini yapan ve 2004 yılında kurulan alternatif rock müzik grubu Pinhani’nin solisti Sinan Kaynakçı’dan.

İşte pek çok enstrüman çalmanın yanı sıra grubun tüm söz ve bestelerine de imza atan Sinan Kaynakçı’nın minik  yavrularımızın uykuya geçişlerini kolaylaştıracak “Müzisyen Onaylı” modern ninni listesi:

  1. Bülent Ortaçgil – Kediler
  2. Radiohead – No Surprises
  3. Erkan Oğur – Mardin Dağlarında
  4. Hüsnü Şenlendirici – Hicaz Saz Semaisi (Garip)
  5. The Beatles – Blackbird
  6. Ezginin Günlüğü – Sabah Türküsü

BONUS: Sinan Kaynakçı – Seyreyle Güzel

Listenin tamamını aşağıdaki oynatma listesinden izleyebilir; dilerseniz Kadıköy Anneleri YouTube sayfasından da ulaşabilirsiniz.

Siz de kendi uyku müzikleri listenizi diğer anne babalarla paylaşmak isterseniz, bilgi@kadikoyanneleri.com’a e-posta göndermeniz yeterli.

[author title=”Aslı Altınok Erdal” image=”https://secureservercdn.net/50.62.198.70/eaf.195.myftpupload.com/wp-content/uploads/2016/05/ka_asli_foto.jpg”]1982 Çan/Çanakkale doğumlu Aslı(Nam-ı diğer “Muhtar Anne”), 2004 yılında Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. 2004-2006 yılları arasında Chicago, ABD’da Au Pair olarak çalışırken College of Dupagete İşletme ve Uluslararası İlişkiler dersleri aldı. 2007 yılından bu yana çalıştığı Uluslararası Fuarcılık sektöründe 20’den fazla ülke, 40’tan fazla dünya şehrine seyahat etti. Temmuz 2012’de 3 yıllık hayat arkadaşı Koray’la evlendi. 13 Ocak 2014’te oğlu Rüzgar’ın hayatına girmesiyle birlikte ikamet ettiği Kadıköy’de, kendisi gibi hayattan zevk almayı bilen annelerin bir araya gelip deneyimlerini paylaştığı Kadıköy Anneleri’ni kurdu. Oğlu 7 aylık olduğunda tam zamanlı çalışma hayatına geri döndü. Halen fuarcılık sektöründe pazarlama işi, Kadıköy Anneleri, İFSAK bünyesindeki 4 Mevsim Büyükada, Şiirden Fotoğrafa İstanbul, Yansıyan Kadınlar belgesel fotoğrafçılık projeleri ve aile hayatı dörtgeninde hayatta kalma mücadelesi veriyor.[/author]

Most Popular