Ana Sayfa / Her Telden / Uyku Cinleri

Uyku Cinleri

56 Paylaşımlar

Şimdi bu bizim Mete Kuş doğuştan uyku eğitimli doğdu. Dünyaya teşrif edişinin ilk üç ayında akşam sekiz sabah sekiz uyudu. Ara sıra uyandırmak zorunda kaldım emzirmek için. Çok sıkılıp ne kadar dizi varsa izledim. Ama bu söylediklerime hemen içlenmeyin n’olur! Çünkü gel zaman git zaman ben de aranıza katıldım saygıdeğer anneler!!! Çocuk bir uyandı tam uyandı üç ayın sonunda: Gözlerim mor saçlarım dağılmış dilimde bilimum şarkı kollarımda yüz kilo limon yemiş kadar ayık oğlan… geceler, bitmek bilmez geceler…

IMG_2372Tam diyorsun ki oturdu bu düzen artık, bir şey oluveriyor. Uyku cinleri sizi duyuyor ve türlü oyunlara başlıyor. Vereyim diş sancısı çocuğa bakalım böyle rahat rahat akşam yemeği yiyebilecekler mi? Al diyor bir tutam bas bariton köpek sesi, kargonun amansız gelişi, biraz da ha uyandı ha uyanacak anne gerginliği oldu size kırk yarasa gücünde uykusuzluk yemeği..

Yani böyle eğlenceli anlatmazsam çekilir dert değil bebeğin vaktinde uyumaması, mazur görün…Uyku eğitimi vermeyişimin lafları başka yazıya kalsın da ben şimdi bu buhran hallerimde dilime doladığım canım şarkılarımı yazayım:

1. Goran Bregoviç – Ederlezi

1. Vashti Bunyan – Train Song

3. Elliott Smith – Between the Bars

4. Tom Waits – Green Grass (…ama Tom Waits versiyonunu değil şu iki kız vardı hani tatlı tatlı söyleyen onların ki)

5. Black – Wonderful Life

6. Kansas Dust in the Wind

7. Oya & Bora – Bana Bir Masal Anlat Baba (…tabii ki yani en içli içli bunu söylüyorum ben)

8. Kiirtan, Mantra Music – Baba nam kevalam (Anne bebek yogası hocamız Sima’nın katkılarıyla)

9. Summertime (Cem Adrian kıvamında kaç bin tondan söylüyorum gittiği yere kadar)

10. Kendi uydurduğum şarkıları es geçemem bir tanesini örnek veriyorum ezgisi size kalmış 🙂

Akşam olunca, Daireyi çizince, Beyaza boyayınca

Ay doğuyor…

Ay doğuyor…

Uykumuz geliyor…

Uykumuz gelince, Çocuklar,

Ee yapıyor…

Ee yapıyor…

Sevgiler, iyi uykular.

Ayşegül Denktaş

Mete’nin annesi. 2008 yılında Ege Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. Ardından Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim yüksek lisans programına katıldı. Kadıköy Moda’ya taşınması ile birlikte hayatı tamamen farklı bir yöne çevrildi. 2011 yılında Nefess Yoga yoga stüdyosunu kurdu – 2012 de evlendi – 2013’te anne oldu. 2015 yılında anne bebek yogası, 2016 yılında tao-vinyasa eğitmeni oldu. Şimdilerde Mete, Nefess ve meditasyon üçleminde mutlu ve huzurlu. Yazılarını yayımladığı kişisel bloguna buradan göz atabilirsiniz.
56 Paylaşımlar
Zeki Çocuk Anaokulu

Bu yazımızı da inceleyin.

Kadıköy Anneleri 3 Yaşında & En Çok Okunanlar

Pek Sevgili Kadıköy Anneleri; Bildiğiniz gibi Haziran 2014’te kurulan www.kadikoyanneleri.com, 13. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde 37 kategoride, 300’den fazla …