Gügüm’ün Hamilelik Günlüğü: 25. Hafta, “Tam Gaz Diyet!”

Değerli Anneler ve Anne Adayları,

Bildiğiniz gibi geçen hafta şeker tahlilimizi yaptırmış ve ağzımızın payını almıştık. Doktorumuzun da olayın ciddiyetini gözümüze sokması sebebiyle, ciddi ciddi diyet dolu ve bir o kadar da mutsuz bir hafta geçirdik 🙂 Abartıyorum tabi ki, o kadar da mutsuz değildi, başlayınca gerisi geliyor, başına gelenler ya da gelecekler korkmasınlar. Diyetin psikolojik etkisi de karbon hidrattan daha iyi diyebilirim, kendimi gram kilo vermememe rağmen, daha sağlıklı ve hafiflemiş hissetmeye başladım, ya da bilmiyorum belki kendimi kandırıyorumdur. Ama nihayetinde bu hafta sonunda diyetin ne derece etki edip etmediğini öğreneceğiz ve tokluk şekerimizi ölçeceğiz, sonucuna göre de doktorumuz bizim için güzel bir plan yapacak sanırım.

Bebitomuz için bu hafta ayrı bir durum yaşamadık, hareketleri artık sürekli hissediyorum denilebilir ve süper eğlenceli bir his. Hatta artık istediğim zaman kendisini oynatabiliyorum bile! Nasıl bir anne olacağım belli değil 🙂 Bu arada elimdeki şişme ve uyuşma hala düzelmedi, sanırım daha da düzelmeyecek, bilekliği kullanamıyorum çalışırken, hoş kullansam da çok faydası olacakmış gibi gelmiyor, bir tek b vitaminini düzenli alıyorum, her akşam uygulanması gereken buzlu bir tedavi var, onu da yapamıyorum, umarım kendiliğinden geçer, zira bana kalsa rahatsızlığımda özellikle ilgilenemiyorum ve geçiremeyeceğim galiba. İşyerinden bir arkadaşımın da başına aynı olay gelmiş ve doğumdan 6 ay sonra kendiliğinden geçmiş. Sanırım benimki de aynısı olacak.

ka-230115-2Bu arada zaman ilerledikçe heyecanımız büyüyor, çoook merak ediyoruz. Nasıl bir bebek olacak? Huyu suyu nasıl olacak? Tipi kime benzeyecek? Adı ne olacak? 🙂 (İsimle ilgili bu aralar, rutin bir muallağa düştük, hayırlısı…) Tabi sonunda öncelikle sağlıklı olsun, gerisi mühim değile bağlıyoruz… İster istemez her şeyin pembesini ve en kız olanını alırken buluyoruz kendimizi 🙂 Abartıyoruz ama dayanamıyoruz, o kadar şirin ki, minicik minicik kıyafetler… Hem şimdi olmazsa ne zaman diyerek dolduruyoruz kendimizi, bu doldurma olayını çoğunlukla annemle birbirimize yapıyoruz.

Sevgili anneler, anne adayları, bu hafta da bize ayrılan sürenin sonuna geldik, hepinize kucak dolusu sevgiler, saygılar, neşeler efendim…

Gülüm Aktaş

Aslı Altınok Erdal
Aslı Altınok Erdalhttps://kadikoyanneleri.com
1982 Çan/Çanakkale doğumlu Aslı, 2004 yılında Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. 2004-2006 yılları arasında Chicago, ABD’da Au Pair olarak çalışırken College of Dupage’te İşletme ve Uluslararası İlişkiler dersleri aldı. 2007 yılından bu yana çalıştığı Uluslararası Fuarcılık sektörü PR&Marketing ve Proje Müdürlüğü görevi ile Uzak Doğu’dan Kuzey Afrika’ya, Orta Doğu’dan Slav Bölgesine, Avrupa’dan Körfez Bölgesine 20’den fazla ülke, 40’tan fazla dünya şehrine seyahat etti. Temmuz 2012’de 3 yıllık hayat arkadaşı Koray’la evlendi. 13 Ocak 2014’te oğlu Rüzgar’ın hayatına girmesiyle birlikte, ikamet ettiği Kadıköy’de, kendisi gibi hayattan zevk almayı bilen annelerin bir araya gelip deneyimlerini paylaştığı Kadıköy Anneleri'ni kurdu. 1 Haziran 2014‘ten bu yana sosyal medya hesapları aracılığıyla geniş bir kitleye ulaşan ve 13. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde Eğitim kategorisinde Halkın Favorisi seçilen Kadıköy Anneleri'nde, onlarca annenin katkıda bulunduğu yazılarına yer vermekte. Oğlu 7 aylık olduğunda tam zamanlı çalışma hayatına geri döndü. Halen fuarcılık, Kadıköy Anneleri, sosyal ve aile hayatı dörtgeninde var olma telaşını sürdüyor.

Kaçırmayın!

Benzer Yazılar