Ücretsiz “Babywearing / Bebek Taşımaya Dair Herşey” Semineri & Atölyesi

0
17

GÜNCELLEME // 12.03.2015 Kontenjanımız dolmuştur, bilginize…Yoğun ilginiz için çok teşekkür ederiz!

Bebeğinizi taşıma şeklinizin, onu hayatı boyunca fiziksel ve ruhsal olarak nasıl etkileyeceğini düşündünüz mü hiç? Babywearing, bebek taşıma, ebeveynlerle çocuklar arasında içtenlikli bir ilişkiyi desteklemekle kalmaz, aynı zamanda bebeklerin fiziksel, entelektüel ve sosyal gelişiminin en önemli faktörlerinden biri olarak görülür.

Babywearing: wrap sling, mei tai, pouch sling ya da kanguru…Hangisi sizin favoriniz? Minimalist Anne Hale kendi favorisini daha önce yazmıştı. Bebek taşımak önemli bir konu; hele ki siz bir Kadıköy Annesi’yseniz! Çünkü o gün bebeğinizle ne tür bir aktivite içerisine girebileceğinizi önceden kestiremeyebilirsiniz. Bir bakmışsınız bebeğinizi üzerinize “giymiş” zumba yapıyorsunuz, bir bakmışsınız onunla bir olmuş kendinizi Eminönü’ne atmışsınız, ya da alışverişte iki kolunuz boş olsun istiyorsunuz ya da  yalnızca sarsıldıkça uyuyan bir bebeğiniz var! Her durumda imdadınıza bu bebek taşıma yöntemleri yetişiyor ve hala üzülerek(belinde sakatlık olanlar hariç) bu konuda bilgi eksikliği ve hatta hiç kullanmayı denemeyenler dahi olduğunu görüyoruz. Üstelik bunun yaş ya da cinsiyeti de yok! Anne, baba, bakıcı, anneanne, dede, babaanne, teyze kısaca tüm aile bireyleri bu yöntemleri güvenle kullanabilir.

ka090315-2Biz de Kadıköy Anneleri’ne tamamen ÜCRETSİZ olarak sunulacak bir seminer düzenliyoruz. Doğru, güvenli, ergonomik taşımak için bilinmesi gerekenlerin gösterildiği seminerde annelerin bebekleriyle  ergonomik ve güvenli taşıma konusunda ihtiyaçları teori, farklı taşıma gereçleri ile ilgili  genel bilgilendirme ve uygulamalarla çeşitlendirilecek. Atölye daha önce de yine Kadıköy Anneleri’ne özel ücretsiz düzenlenen “Bebek işaret Dili ve Doğal İngilizce / 2. Dil Edinimi” Eğitimi“nin gerçekleştiği Biz Platform @Moda’da olacak.Tabi yalnızca Moda değil, tüm Kadıköy çevresinden ilgili anneleri, babaları ve bebekleri bekliyoruz.  Bu konuyla ilgisi olan ailelerle 15 Mart’ta görüşmek dileğiyle! Kayıt olmak isteyen ve kontenjan limiti olacak bu eğitim/atölye çalışmasında bebekler için oynayabilecekleri bir alan ve emziren anneler için de odamız mevcut.

Bu Pazar, Kadıköy Anneleri’ne tamamen ÜCRETSİZ olarak sunulacak Biz Platform @Moda da gerçekleşecek Miss Bebek bebek taşıma workshopuna bekliyoruz! Mutlaka kayıt yaptırınız, etkinliğimiz kontenjan dahilindedir.

[divider]

Ne?
Kadıköy Annelerine Özel Tamamen Ücretsiz Eğitim/Atölye Çalışması.

Ne Hakkında?

“Babywearing/Bebek Taşımaya Dair Herşey”

WORKSHOP İÇERİĞİ

  • Babywearing nedir? Bebek taşımanın tarihçesi.
  • Taşımanın ebeveynler ve çocuklar için avantajları.
  • Anatomi.
  • Ergonomi.
  • Güvenli Taşıma
  • Dünyadaki taşıma yardımlarına genel bakış.
  • Kıyaslamalı olarak taşıma yardımları (Wrap around sling ve halka sling nedir? Mei Tai, Comfort Carriers.)
  • Taşıma yardımınızı seçme kriterleri ve İyi bir taşıma yardımının ayırt edici özellikleri.
  • Katılımcı seviyesine bağlı; uygulama, soru&cevap

Yaş Aralığı Nedir?

Yenidoğandan itibaren.

Kimler Katılabilir?

Anneler, babalar, bebekler, bakıcılar, anneanneler, babaanneler, teyzeler dedeler

Ne Zaman?

15 Mart Pazar / 11:00 – 13:00 arası

Nerede?

Biz Platform @Moda

Şair Latifi Sokak, Latif Palas Apt, No: 3, Moda-Kadıköy (Moda İlkokulu karşısı)

Eğitimi Kim Verecek?

Clau-Wi Sertifikalı Bebek Taşıma Eğitmeni, Sosyolog Ceren Bebek

Kayıt Gerekli mi?

Lütfen info@missbebek.com adresine bebeğinizin doğum tarihini, Bebek taşıma bilgi düzeyinizi ve iletişim bilginizi iletiniz. SMS ile teyit yapılacaktır. Mutlaka kayıt yaptırınız, etkinliğimiz kontenjan dahilindedir.

Önceki yazıŞubat Ayının En Çok Okunan 5 Yazısı
Sonraki yazıPeynirli Börek