Kadıköy Hamileleri’ne Özel Ücretsiz Bebek Taşıma Workshop’u-Güz

ka-05102015-01
Kadıköy Anneleri’ne Özel Ücretsiz Bebek Taşıma Workshop’u-Yaz
GÜNCELLEME // 23.10.2015 22:00 itibariyle İnanna Kadın Farkındalık Merkezinde gerçekleşecek workshopumuzun kontenjanı dolmuştur. İlginize çok teşekkür ederiz. Bir sonraki etkinliğimizde görüşmek dileğiyle!

Bir klasik haline gelen anneburada.com eniselives.com ve İnanna Kadın Farkındalık Merkezi iş birliğiyle Kadıköy Anneleri ve Kadıköy Hamileleri’ne özel ücretsiz bebek taşıma workshoplarımız devam ediyor. Bahar eğitiminin fotoğraflarına buradan ve Yaz eğitiminin fotoğraflarına da buradan ulaşabilirsiniz. Güz eğitimimizi biraz daha ileri bir tarihte düzenlemeyi düşünüyorduk ancak anne adayları ve yeni annelerden gelen istek üzerine hemen organize olduk. Geçen haftalarda biliyorsunuz Dünya Bebek Giyme Haftası/World Babywearing Week’i kutladık. Eğitimimizi bu haftaya denk getirmek istedik ancak 2. Geleneksel Kadıköy Anneleri Yaza Veda ve Tanışma Pikniği dolayısıyla bir hafta rötarla karşınıza çıkacağız 🙂

ka-05102015-03
Kadıköy Anneleri’ne Özel Ücretsiz Bebek Taşıma Workshop’u-Bahar

Aslında bebeklerimizi taşıma tarihi o kadar eski ki! İlk olarak Asya’da başlamış bu furya ve günümüze dek gelişerek devam etmiş, zamanla daha da modernleşmiş. Türkiye şartlarında bebeğinizle toplu taşımalara binmek ya da puset kullanmak da bir o kadar zor. Sanırız en kolayı bebeğinizi üzerinize bağlayıp çıkmak! Özellikle bir annenin iki elini birden kullanabiliyor olması büyük avantaj. Evde yemek yerken, dışarıda alışverişte, yoga yaparken ya da bebeğinizle keyifli bir yürüyüşe çıkmak için sling-kanguru kesinlikle vazgeçilmez. Üstelik bebeklerin ilk yılında ten tene temas, özellikle prematüre, kolik ve gaz sancısı çeken bebeklerimizde daha da önemli. Tabi uyku sorunu çeken bebeklerimizi de unutmayalım! Ten tene temasta bebek, annenin mırıldanmalarını sürekli duyduğu için, babywearing kullanmak bebeğin nörolojik ve zihinsel gelişiminin de tetikleyicisi oluyor aynı zamanda.

ka-05102015-06
Kadıköy Anneleri’ne Özel Ücretsiz Bebek Taşıma Workshop’u-Yaz

Peki piyasada bir çok kanguru var, hangisini almalı? Nasıl takmalı? Öne doğru taşınabilir mi? Bebeğin duruş pozisyonu nasıl olmalı?

İşte bu soruların cevabı Anne Burada işbirliğiyle üçüncü defa organize ettiğimiz ücretsiz bebek taşıma seminerinde. Şimdiye kadarki eğitimlere katılan tüm #KadıköyAnneleri ve #Kadıköy Babaları na  çok teşekkürler. Biz de onları eli boş göndermedik tabi, hatta eğitim sonrası özel indirimlerle kanguru satın alan annelerimiz bile oldu! Onlar mutlu olunca biz de mutlu oluyoruz 🙂 E diyoruz zaten “Mutlu anne, mutlu bebek” 🙂 Kontenjan dahilindeki eğitime katılacak anne&bebeklere ufak ikram ve TadoKids‘ten melek şeklinde sabun hediyelerimiz de olacak. 

ka-05102015-02
Kadıköy Anneleri’ne Özel Ücretsiz Bebek Taşıma Workshop’u-Bahar

Enise Gülşah Yılmaz‘ın eğitimci olduğu seminerde, doğru taşıma teknikleri, bebek taşıma yöntemleri tarihi ve daha bir çok konu üzerinde konuşacağız. Gelen annelerimizle Catbirdbaby & Ergo kanguruları, Moby Wrap Slingler deneyeceğiz. Organizasyonlarımızda bizi yalnız bırakmayan “Mutlu Gün Fotoğrtafçısı” Sevgili Aybala Hancan Photography de en özel kareleri yakalayıp, daha sonra bizimle paylaşacak. Kendisiyle daha önce yaptığımız keyifli röportajı buradan okuyabilirsiniz. Tüm çekimlerde #KadıköyAnneleri ne özel %15 indirim hakkınız olduğunu unutmayın lütfen!

ka-05102015-07
Kadıköy Anneleri’ne Özel Ücretsiz Bebek Taşıma Workshop’u-Yaz

Yedik, içtik, eğitim aldık, eee? Eğlence bunun neresinde? İşte burasında; babywearing workshopu bittiğinde “İnanna Kadın Farkındalık Merkezi‘ kurucularından eğitmen Şaylan Yılmaz eşliğinde anne-bebek yogası yapacağız. Hatırlatmak adına, Kadıköy Anneleri, “İnanna Kadın Farkındalık Merkezi‘ndeki hamile anneler için hamile yogası, doğuma hazırlık eğitimi, emzirme ve bebeğe hazırlık eğitimi; bebekli annelere anne-bebek yogası, anne-bebek dansı; zayıflamak isteyen annelere pilates, kardio bale; dinginleşmek isteyen annelere yoga ve meditasyon dersleri gibi hizmetlerden %20 indirimli faydalanıyorlar.

ka-05102015-08
Kadıköy Anneleri’ne Özel Ücretsiz Bebek Taşıma Workshop’u-Yaz

Workshop Tarihi: 25 Ekim 2015, Pazar,  Saat: 11:00 – 13:00

Workshopu Veren: Moby ve Catbird Baby ürünleri uzmanı Enise Gülşah Yılmaz

Eğitim Mekanı: İnanna Kadın Farkındalık Merkezi

Workshop İçerik:

*Bebek Taşımaya Giriş

*Bebek Taşıma Tarihi

ka-05102015-05
Kadıköy Anneleri’ne Özel Ücretsiz Bebek Taşıma Workshop’u-Yaz

*Bebek Taşımanın faydaları ( prematüre-gazlı bebekler ve kolik bebekler için)

*En ünlü Bebek Taşıma Materyelleri

*Bebek Taşıma ile Pratik yapma ( Birlikte sling ve kanguruları takıp duruş pozisyonları hakkında bilgileneceğiz)

*İnanna Kadın Farkındalık Merkezi kurucularından eğitmen Şaylan Yılmaz eşliğinde hamile yogası dersi.

ka-05102015-04
Kadıköy Anneleri’ne Özel Ücretsiz Bebek Taşıma Workshop’u-Yaz

Hediyeler?

 • Hiperfarma anne serisi
 • Mamipower’dan süt arttırıcı
 • Bepanthol Baby kremler
 • Tado Kids melek sabunlar
 • Kadıköy Anneleri rozeti
ka-05102015-09
Kadıköy Anneleri’ne Özel Ücretsiz Bebek Taşıma Workshop’u-Yaz

Bu güzel eğitimin destekçilerini logolarını ve ilgili sayfalarını aşağıda görebilirsiniz;

ka-02102015-04
https://www.facebook.com/inannakadin?fref=ts
Ekran Alıntısı
http://www.anneburada.com/
ka-08102015-04
http://www.eniselives.com/
ka-0210201-02
http://www.aybalahancan.com/
ka-02102015-03
https://instagram.com/tadokids/
Aslı Altınok Erdal
Aslı Altınok Erdalhttps://kadikoyanneleri.com
1982 Çan/Çanakkale doğumlu Aslı, 2004 yılında Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. 2004-2006 yılları arasında Chicago, ABD’da Au Pair olarak çalışırken College of Dupage’te İşletme ve Uluslararası İlişkiler dersleri aldı. 2007 yılından bu yana çalıştığı Uluslararası Fuarcılık sektörü PR&Marketing ve Proje Müdürlüğü görevi ile Uzak Doğu’dan Kuzey Afrika’ya, Orta Doğu’dan Slav Bölgesine, Avrupa’dan Körfez Bölgesine 20’den fazla ülke, 40’tan fazla dünya şehrine seyahat etti. Temmuz 2012’de 3 yıllık hayat arkadaşı Koray’la evlendi. 13 Ocak 2014’te oğlu Rüzgar’ın hayatına girmesiyle birlikte, ikamet ettiği Kadıköy’de, kendisi gibi hayattan zevk almayı bilen annelerin bir araya gelip deneyimlerini paylaştığı Kadıköy Anneleri'ni kurdu. 1 Haziran 2014‘ten bu yana sosyal medya hesapları aracılığıyla geniş bir kitleye ulaşan ve 13. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde Eğitim kategorisinde Halkın Favorisi seçilen Kadıköy Anneleri'nde, onlarca annenin katkıda bulunduğu yazılarına yer vermekte. Oğlu 7 aylık olduğunda tam zamanlı çalışma hayatına geri döndü. Halen fuarcılık, Kadıköy Anneleri, sosyal ve aile hayatı dörtgeninde var olma telaşını sürdüyor.

Kaçırmayın!

Benzer Yazılar

14 YORUMLAR

 1. Merhabalar!
  Burcu Yücetaş Ural ben, geç kalmadıysak 6 aylık oğlum Gün ile geliyoruz
  .

  • Burcu Hanım selamlar, konfirmasyon e-postamıza kesin katılım ve iletişim bilgileriniz iletmenizi rica ederiz, sevgiler.

  • Derya Hanım selamlar, konfirmasyon e-postamıza kesin katılım ve iletişim bilgileriniz iletmenizi rica ederiz, sevgiler.

 2. Merhaba, Eşimle birlikte katılmak istiyoruz. Aspurçe Gizem Koçak. 13 Haftalık hamileyim. doğum 10 nisan 2016

 3. Merhaba ben Serena Kurkcuoglu. Esimle birlikte egitime katilmak istiyoruz. Egit im tarihinde 35 haftalik hamile olacagim. Sevgiler

Yoruma kapalı.