17 Temmuz 2019, Çarşamba
Ana Sayfa / İlk Kitaplığım / Küçük Kitap Kurtları “Çocuk Kitapları Haftası”nı Kutluyor!

Küçük Kitap Kurtları “Çocuk Kitapları Haftası”nı Kutluyor!

28 Paylaşımlar

Kadıköy’ün edebiyat seven anneleri merhaba,

İlk Kitaplığım köşemde zaman zaman özel günlere de yer vermeye çalışıyorum. İşte bu özel günlerden biri de ka-06112015-01Dünya Çocuk Kitapları Haftası. Okuma alışkanlığı kazandırmak ve kitap sevgisini arttırmak için, her yıl Kasım ayının ikinci Pazartesi günü ile başlayan hafta, “Çocuk Kitapları Haftası” olarak kutlanıyor. Bu haftanın kutlanması ilk kez Amerikan izcileri kitaplık yöneticileri önermiş ve 1919 yılından itibaren kutlanmaya başlanmış. Ülkemizde ise 1947 yılından beri kutlanmakta.

Bu anlamlı haftada küçük kitap kurtlarımıza kitap hediye etmenin çok güzel olacağını düşündüm. Bu nedenle kitaplığımızdan sizler için iki adet kitap seçtim. Bu kitapları size gönderebilmemiz için bu hafta boyunca sürecek instagramda paylaşımda bulunmanız gerekecek. Şartlar ne mi?

*Instagram hesabınız üzerinden #KüçükKitapKurtları ve #KadıköyBebekleri hastagleri ile bebeğinizin/çocuğunuzun kitap okurken bir fotoğrafını paylaşmak.

*Fotoğrafın açıklamasına; “….. aylık/yaşındaki ….., ….. adlı kitabı okuyor.” yazmak.

*Ve tabi ki Kadıköy Anneleri intagram hesabını takip etmek!

Örneğin;

ka-10092015-01
16 aylık İda, Kirpi ile Kestane Kitabını okuyor… #KüçükKitapKurtları #KadıköyBebekleri

09 – 16 Kasım 2015 tarihleri arasında yapılacak bu paylaşımın ardından yapılacak çekilişle kitaplarımız sahiplerini bulacaktır. Ayrıca bu anlamlı haftanın 34. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’na da denk geldiğini söylemeden geçmeyeyim. Ben 10 Kasım’da orada olacağım. Önce saat 13.00 Marmara Salonu’nda Tilki Toni yeni çocuklarla tanıştıracağım sonra ise 402 B nolu Kelime Yayınları’nın standında okurlarımla buluşacağım. Sizleri de beklerim. Fuar programına buradan bakabilirsiniz.

Sevgiyle ve kitaplarla kalın.

Hafize Güner

İda’nın annesi, çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmeni, yaratıcı drama uzmanı/öğretmeni, çocuk yogası eğitmeni, drama/tiyatro ve çocuk kitapları yazarı. Şimdilerde Terakki Vakfı Okulları’nda çalışıyor. Moda’da yaşıyor. Dört kedisi, sokak köpekleri, Tilki Toni kitapları ve biricik eşiyle huzurlu ve mutlu.
28 Paylaşımlar
Zeki Çocuk Anaokulu

Bu yazımızı da inceleyin.

İlk Kitaplığım Tatile Giriyor

Sevgili Kadıköy Anneleri merhaba, İlk Kitaplığım köşesi olarak dolu dolu geçirdiğimiz bir sezonu daha geride …