Emzirmeyi Kesme Ve Uyku Alışkanlıkları Semineri

GÜNCELLEME // 29.01.2016 10:15 // Kontenjanımız yedek listesi dahil dolmuştur. İlginiz için çok teşekkür eder, bir sonraki eğitimde birlikte olmayı dileriz. Sevgiler.

Sevgili Kadıköy Anneleri;

Nuhun Gemisi Çocuk Terapi ve Danışmanlık Merkezi ev sahipliği ve eğitmenliğinde gerçekleşecek ve ka-26012016-01aşağıda detaylarını paylaştığımız ikinci organizasyonumuzda yine anne babalarla buluşmayı ümit ediyoruz. Mekanın kapasitesini aşmayacak şekilde 25 ebeveyni yazının altına bırakacağınız yorumları dikkate alarak ilk başvuru esasına göre seçiyoruz. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan onaylı Nuh’un Gemisi Çocuk Terapi ve Aile Danışmanlığı Merkezi, 9-36 ay aralığındaki bebek ve çocukların gelişimini desteklemek ve 12 yaşa kadar olan özel gereksinimli çocuklara kaliteli ve bütüncül bir eğitim ortamı sağlamak amacıyla Temmuz 2015’de, Anadolu yakasında Fenerbahçe’de açıldı. Merkezin kurucusu Mine Nişlioğlu, psikoloji lisans eğitimini takiben yüksek lisans eğitimini işletme üzerine yaptı. 1988-2015 yılları arasında finans sektöründe çalıştı. Oğlu Nuh’un eğitimiyle bire bir ilgilenmek ve deneyimlerini başka ailelere de aktarmak amacıyla iş yaşamına nokta koydu. Temmuz 2015’de uzman bir kadronun desteğiyle Nuh’un Gemisi Çocuk Terapi ve Aile Danışmanlığı’nı kurdu. Bu arada merkezde tüm terapilerde Nisan ayı sonuna kadar Kadıköy Anneleri’ne %20 indirim uygulandığını hatırlatalım.

Merkezde “Ne kadar erken, o kadar iyi”  sloganıyla bebekler için doğru uyarıcılarla yapılandırılmış bir programka-26012016-02 eşliğinde eğlenceli ve eğitici uygulamalar da gerçekleştiriliyor. 9-24 aylık bebekler için “erken bebek uyarımı”,  24-36 aylık çocuklar için anneler ve bakıcıların katılımıyla “oyun grubu” programı uygulanıyor. Türkiye’de yaşayan yabancı ailelerin de faydalanabilmeleri için tüm terapiler İngilizce ve Fransızca da verilebiliyor. Biz de bu özel mekanı yerinde ziyaret edip, değerli kurucusu ve danışmanlarıyla yerine tanışma imkanı bulduk. Misafirperverlikleri için tekrar teşekkür ederiz.

Merkezdeki ilk ücretsiz seminerimizi 9 Ocak Cumartesi günü “2-5 Yaş Çocuklarda Uyku-Yemek-Tuvalet Rutinleri” üzerine gerçekleştirmiştik. Tam 25 anne&babanın katılımıyla, bol soru cevaplı, interaktif, uzun ve doyurucu bir semine olmuştu. Verdiğimiz arada çok lezzetli ikramlarda bulunmuş, giderken de herkese minik hatıra poşetleri dağıtmıştık. Bugünün nasıl geçtiğine facebook albümümüzden bakabilirsiniz.

ka-26012016-03

Ne?

Kadıköy Anneleri’ne ve Babaları’na Özel Ücretsiz “Uyku Alışkanlıkları Ve Emzirmeyi Kesme” Semineri

Ne Zaman?

30 Ocak 2016, Cumartesi,  Saat: 17:00 – 19:00

Nerede?

Nuhun Gemisi Çocuk Terapi ve Danışmanlık Merkezi
ka-04012015-02
Ahmet Mithat Efendi Cd Karasu Apt No:16/3, Fenerbahçe Mahallesi 34726 Kadıköy

Kimler Katılabilir?

Konuyla ilgili tüm anne-babalar. Maalesef bebek ve çocukları seminere dahil edemiyoruz.

Kim Anlatıyor?

ka-04012015-03Ayşim İncesulu ( Sorumlu Müdür): Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı, Psikolojik Danışman Rehber’dir. 1959 yılında doğdu. TED Ankara Koleji’nden ve Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünden mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Psikolojik Danışma ve Rehberlik üzerine yüksek lisans yaptı. Çeşitli kurumlarda uzman olarak görev yaptıktan sonra 1983 yılında okul öncesi eğitim vermek üzere  Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Özel Ayışığı Anaokulu’nu kurdu. 2000 yılında ise  çocuklar, gençler ve yetişkinler için Ayışığı kurumu içinde bireysel gelişim, eğitim ve psikolojik danışma merkezini hayata geçirdi. Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği Üyesi olan Ayışığı Anaokulu’nun kurucusu sıfatı ile 3 dönem Yönetim Kurulu üyeliği ve  Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği Okul Öncesi Komisyonu başkanlığı görevini üstlendi. Görevi süresince bir çok uluslararası eğitim sempozyumlarının düzenleyen kurulda aktif görev aldı, uzman olarak panellere katıldı ve yönetti. 30. Eğitim yılını tamamlayan Ayışığı Anaokulu’nu, isim hakkını kendinde kalması koşuluyla, ekibiyle birlikte 2013 Temmuz ayı itibarı ile; “Helen Doron Türkiye” grubuna Masterfranchise Anaokulu olarak devretti ve 30 Mayıs 2014 tarihine kadar  anaokulunun müdürlüğünü ve tüm grubun Akademik Direktörlüğünü üstlendi. 2014 Ağustos  ayında;  çocuk oyun, gelişim ve danışmanlık merkezi olarak yapılandırdığı  “Play library-Oyun Kütüphanesi bünyesi kapsamında franchise veriyor.  Halen Nuhun Gemisi Çocuk Terapi ve Aile Danışma merkezinde, ekibiyle birlikte gelişimsel oyun grubu ve atölye çalışmaları yapıyor, gelişim taramaları ve özel destek programları yürütüyor. Anne babalara, çocuklara ve gençlere psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmeti veriyor. İncesulu, okul öncesi eğitimi alanında program ve uygulama kitapları ile çeşitli makaleleri de bulunuyor.

ka-04012015-04Funda Korkusuz Poyraz: Uzman Klinik Psikolog’dur. 1984 yılında doğdu. 2007 yılında Paris Descartes Üniversitesi (Fransa) Psikoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra aynı yıl Paris Descartes Üniversitesi Klinik Psikoloji ve Psikopatoloji Bölümü’nde Yüksek Lisans eğitimine devam etti. 2009 yılında Psikopatoloji Bölümü Uzmanlık çalışmasını “Ergenlikte Otizm ve Sosyal Becerilerde Regülasyon Bozuklukları” konusunda tamamladı. 2010 yılında Klinik Psikoloji Uzmanlık çalışmasını ise “Aile Danışmanlığı ve Ebeveynlik” konusunda çalışarak master’ını iki alanda tamamladı. Bu yıllarda Paris ve Versailles şehirlerinde çeşitli psikoterapi merkezleri ve hastanelerde çalışarak deneyim kazandı. 2010 yılında İstanbul’a yerleşti. Yaklaşık üç yıl Uzman Klinik Psikolog olarak Tohum Otizm Vakfı’nda çalıştı. 2013-2015 yılları arasında ise kurucusu olduğu İDEAS Özel Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’nde görev aldı. Şimdi de çalışmalarını Nuh’un Gemisi Çocuk Terapi ve Aile Danışmanlığı’nda sürdürüyor.

ka-04012015-06Merkez Hakkında: Mine Nişlioglu’nun otizm spectrum bozukluğu teşhisi konulan ve şu anda 8 yaşında olan oğlu Nuh’u yetiştirirken karşılaştığı zorluklar ve edindiği deneyimlerden yola çıkarak her biri kendi alanında uzman danışman, terapist ve klinik psikologlardan oluşan bir kadronun desteğiyle kurduğu merkezde, en son bilimsel metotlar kullanılıyor.

Nuh’un Gemisi Çocuk Terapi ve Aile Danışmanlığı’nda otizm spektrum bozukluğu, Asperger sendromu, Rett sendromu, dezentegratif bozukluk gibi yaygın gelişimsel bozukluklar, hiperaktivite, dikkat bozukluğu, öğrenme güçlüğü ve diğer gelişimsel geriliklerin yanı sıra üstün zeka ve yetenek gösteren 12 yaşa kadar çocuklara “özel eğitim” hizmeti sağlanıyor. Eğitim sürecinde çocuklar ayrıca duyu bütünleme, konuşma, dil ve oyun terapileri aracılığıyla da destekleniyor. Aynı zamanda özel gereksinimli çocukların bireysel gelişimlerini ve toplumla bütünleşmelerini en üst düzeye taşımak adına, okul ve sosyal yaşam alanlarında “gölge öğretmen” hizmeti veriliyor. Tüm eğitimlerde aile, öğretmen, müdür ve okulla işbirliği yapılıyor.

Merkezin en büyük farkı, bizzat yaşanılarak kazanılmış deneyim

 • Merkezin kurucusu Mine Nişlioğlu, “Çocuğu herhangi bir gelişimsel bozukluk veya sorun yaşayan her annenin yaşayacaklarını ben yaşadım. Neler yapılması gerektiğini, hangi alanlarda eksiklikler olduğunu, itibar edilip es geçilmesi gerekenleri, sürecin maddi ve manevi zorluklarını, harcanan para ve kazanım oranlarını, bireysel eğitim programlarının anlamını, akademik açıdan bir çocuğun nasıl geliştirilmesinin gerektiğini, bilgi almanın ve hedef koymanın ne demek olduğunu, azla yetinmemenin ve hep daha fazlasını hedeflemenin önemini, başarmanın ve başaramamanın ne olduğunu… biliyorum” diyor. İşte Nuh’un Gemisi Çocuk Terapi ve Aile Danışmanlığı’nın en büyük farkı da bu; bizzat yaşanılarak kazanılmış deneyim.
 • Merkezin ikinci en önemli farkı; özel eğitim, duyu bütünleme, dil ve konuşma terapisinin yanı sıra aile ve psikolojik danışma alanlarını tek bir çatı altında sunuyor olması.
 • Terapinin sadece eğitim merkezlerinde uygulanmasının yetersiz kalması nedeniyle, Nuh’un Gemisi Çocuk Terapi ve Aile Danışmanlığı’nın programları okul, ev ve oyun alanlarını da kapsıyor.
 • Erken bebek uyarımı eğitimleri haftada 3 kez 3’er saat verilerek bebeklikten çocukluğa geçişteki gelişimin daha hızlı ve sağlıklı olmasını sağlanıyor.
 • Türkiye’de yaşayan yabancı ailelerin de faydalanabilmesi için tüm terapiler, Türkçe’nın yanı sıra İngilizce ve Fransızca da veriliyor.
 • Merkez, hizmet-fiyat politikası ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan onaylanmış bir kuruluş olmasıyla da farklılaşıyor.

Herkesi bekliyoruz!

 

Aslı Altınok Erdal
Aslı Altınok Erdalhttps://kadikoyanneleri.com
1982 Çan/Çanakkale doğumlu Aslı, 2004 yılında Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. 2004-2006 yılları arasında Chicago, ABD’da Au Pair olarak çalışırken College of Dupage’te İşletme ve Uluslararası İlişkiler dersleri aldı.2007 yılından bu yana çalıştığı Uluslararası Fuarcılık sektörü PR&Marketing ve Proje Müdürlüğü görevi ile Uzak Doğu’dan Kuzey Afrika’ya, Orta Doğu’dan Slav Bölgesine, Avrupa’dan Körfez Bölgesine 20’den fazla ülke, 40’tan fazla dünya şehrine seyahat etti.Temmuz 2012’de 3 yıllık hayat arkadaşı Koray’la evlendi. 13 Ocak 2014’te oğlu Rüzgar’ın hayatına girmesiyle birlikte, ikamet ettiği Kadıköy’de, kendisi gibi hayattan zevk almayı bilen annelerin bir araya gelip deneyimlerini paylaştığı Kadıköy Anneleri'ni kurdu. 1 Haziran 2014‘ten bu yana sosyal medya hesapları aracılığıyla geniş bir kitleye ulaşan ve 13. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde Eğitim kategorisinde Halkın Favorisi seçilen Kadıköy Anneleri'nde, onlarca annenin katkıda bulunduğu yazılarına yer vermekte.Oğlu 7 aylık olduğunda tam zamanlı çalışma hayatına geri döndü. Halen fuarcılık, Kadıköy Anneleri, sosyal ve aile hayatı dörtgeninde var olma telaşını sürdüyor.

Kaçırmayın!

Benzer Yazılar

25 YORUMLAR

 1. merhaba benimde 30 aylık kızım var emiyor ve uyku sorunu var eşimle katılabilirmiyiz

 2. Merhaba. 18 aylık kızım için mümkünse ben de eşimle katılmak istiyorum.

 3. Kızım 1.5 ay sonra 4 yaşına girecek. Eğitimde yer alan her iki konuyla ilgili bir takım sıkıntılar yaşıyoruz. Bende katılmak istiyorum. selcenil@hotmail.com

 4. Kızım 8 aylık, ben de uyku eğitimi konusunda seminerinize katılmak istiyorum.

 5. Merhaba 10aylık oğlum ve ben de seminerinize katılmak isteriz. Özellikle uyku konusunda ciddi sıkıntılarımız var.

 6. Merhaba,
  12 aylik kizimi hem emzirme hemde uyku duzeni konusunda desteginizw ihtiyacim olacak,seminerinize katilmak isterim..tesekkurler..

 7. Hem memeden kesme hemde uyku eğitimi konusunda ciddi bir gereksinim hissediyorum. Oğlum 23 aylık emmeye çok düşkün aynı şekilde uyku düzenimizide oluşturamıyoruz.

 8. kızımla tam da bu konularda fikir birliğine varamamıştık. bu seminer tam zamanında oldu. emeğinize sağlık. ben de katılmak istiyorum.

 9. 19 aylık erkek bir bebeğim var Dr tavsiyesi ile memeden ayırmak istiyorum .Oğlum memede uyuyor bu seminerin bana yardımcı olabileceğini ve katılmayı düşünüyorum şimdiden teşekkür ederim

 10. 14aylık oğlumu sallıyarak uyutmanın zorluğu gün geçtikçe artıyor,artık bu konuda birşeyler yapmak istiyorum bu seminerin bana yardımcı olacağına inanıyorum

 11. Merhaba oğlum 2 yaşında emiyor hala bıraktırmak istiyorum bana yardımcı olursanız sevınırım

 12. Oğlum 14 aylık oldu , sadece emerek uyuyabiliyor ve emzik de kabul etmiyor. Kendime kış yani hastalık sezonu bitince emzirmeyi bitireceğime dair söz verdim. Önümde 2-3 ayım var ama çok korkuyorum! Ben emzirmeyi, bebeğim de emmeyi nasıl bırakacak büyük bir ? Yardım! SOS! HELP! AU SECOURS!

 13. Bu seferki seminerin konusu sadece uykuyla sinirlanmis,cok iyi olmus.En buyuk sorunum ,geliyorum ☺️

Yoruma kapalı.