22 Şubat 2018, Perşembe
Ana Sayfa / İlk Kitaplığım / Küçük Kitap Kurtları “Kitap Hediye Günü”nü Kutluyor!

Küçük Kitap Kurtları “Kitap Hediye Günü”nü Kutluyor!

Sevgili Kadıköy Anneleri merhaba,

‘Okuyan Türkiye İçin, Herkese Her Yerde Kitap’ mottosuyla yola çıkan Herkese Kitap Vakfı, bu yıl ilk kez 17 Nisan Pazar günü yapılacak etkinlikte herkesin birbirine kitap hediye etmesinde öncü olacak. Bundan böyle herka-171220105 (5) yılın Nisan ayının üçüncü Pazar günü “Kitap Hediye Günü” olarak kutlanacak. Böylelikle insanların hem tanıdıklarına hem de tanımadıklarına “benden sana” diyerek kitap hediye etmelerini sağlamak amaçlanıyor. Ne dersiniz biz de bu anlamlı güne katılıp birbirimize kitap hediye edelim mi? Evet, dediğinizi duyar gibiyim. İşte o zaman ilk hediye kitap, İlk Kitaplığımın İda’sı sevgili oğlumdan geliyor. Kelime Yayınları’nın Genel Yayın Yönetmeni Sayın Dr. Asya Çağlar ile yaptığım röportajda hediyemiz olan “Kitapkurdu Lily” kitabına kim talip? Kitabı ve röportajı merak edenler buradan okuyabilirler. İda’nın çok sevdiği kitaplardan biri olan bu kitabı hediye almak isteyen annenin bir başka küçük okur için bir kitap hediye etme taahhüdünde bulunması gerekiyor. Onun hediye edeceği kitaba talip olan anne ise başka bir kitap hediye etme açıklamasında bulunmalıdır. Hediye kitabın künyesi ve hediye eden küçük kitap kurdunun adı bildirilmelidir. Hediye edilecek kitaplar kontrolünün sağlanması zor olacağından yeni kitap olmalıdır. Zaten kitap paylaşım değil hediye etme günü öyle değil mi 🙂 Ayrıca hediye için seçilen kitaplar İlk Kitaplığımın raflarında seçilirse de çok seviniriz. Bu şekilde 17- 24 Nisan arası sürecek iletişim sonucunda hediye listesi yayınlanacak hediye sahipleri birbirlerine iletişim bilgilerini kullanarak kitaplarını yollacaklar. Heyecanla paylaşımlarınızı izliyor olacağız.

Sevgiyle kalın,

Not1: Küçük Kitap Kurtları Bahar Buluşması için katılım ve tüm ayrıntılar buradadır.

Not 2. En üstteki yorumda verilen kitaba talip olabilirsiniz!

Hafize Güner

İda’nın annesi, çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmeni, yaratıcı drama uzmanı/öğretmeni, çocuk yogası eğitmeni, drama/tiyatro ve çocuk kitapları yazarı. Şimdilerde Terakki Vakfı Okulları’nda çalışıyor. Moda’da yaşıyor. Dört kedisi, sokak köpekleri, Tilki Toni kitapları ve biricik eşiyle huzurlu ve mutlu.
Zeki Çocuk Anaokulu

Bu yazımızı da inceleyin.

Hiç Bitmeyen Şey & Öpücük Ne Renktir?

14 ŞUBAT DÜNYA ÖYKÜ GÜNÜ VE SEVGİLİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN! Sevgili Kadıköy Anneleri merhaba, Sömestr …

 • Asli Altinok Erdal

  Sevgili Küçük Kitap Kurtları’nın Anneleri!

  Kitap hediye etme çemberimize destek verip katıldığınız için çok teşekkürler! Hele “İl Kitaplığım” raflarından seçilen kitaplar olduğunu görmek bizi ayrıca mutlu etti.

  İşte çemberimizin tamamlanmış son listesi, sizden açık adres ve iletişim bilgilerinizi bilgi@kadikoyanneleri.com a göndermenizi rica ederiz, böylece kim kime hediye kitap gönderecekse biz adres paylaşımını e-posta üzerinden sağlayacağız. Kitaplarınız elinize ulaştığında fotoğrafını sosyal medya hesaplarınızda paylaşırsanız da çok mutlu oluruz! Bakalım ortada kaç kitap ismi dönmüş?

  1- Gillian Shields imzalı “Kitapkurdu Lily” / İda ===> Rüzgar
  2- Jonathan Shipton imzalı “Bebek Aşağı, Bebek Yukarı!” / Rüzgar ===> Güliz
  3- Anna Kemp imzalı “Gergedalar Krep Yemez” / Güliz ===> Berrak
  4- Karma Wilson imzalı “Tombik Ayı Uyuyunca” / Berrak ===> İlke
  5- Peter H Reynolds imzalı “Nokta ” / İlke ===> Mert
  6- Eric Carle imzalı “Aç Tırtıl” / Mert ===> Mercan
  7- Betül Sayın imzalı “Köstebek Kuki” / Mercan ===> Mavi

  8- Ferit Avcı imzalı “Benim Minik Kırmızı Balığım” / Mavi ===> Mina
  9- Gökçe Gökçeer imzalı “Pöti: Bir Barınak Köpeğinin Öyküsü” / Mina ===> Çağan
  10- Ülkü Ovat imzalı “Fil Hapşurunca Ne Oldu?”, “Benim Yumurtam Nerede”, “Arkadaşım Gökyüzü” / Çağan ===> Furkan Ege
  11- Nathalie Belineau imzalı “Hareket Edenler”, “Evcil Hayvanlar ve Yavruları” / Furkan Ege ===> Demir
  12- Antoine de Saint-Exupéry imzalı “Küçük Prens” / Demir ===> Doruk
  13- José Mauro De Vasconcelosimzalı imzalı “Şeker Portakalı” / Doruk ===> Serra
  14- Sara Şahinkanat imzalı” Üç Kedi Bir Dilek ” / Serra ===> Feride
  15- Ferit Avcı imzalı “Kırmızı Fili Gördünüz Mü?” / Feride ===> Yağmur
  16- Ferit Avcı imzalı “Benim Minik Kırmızı Balığım” / Yağmur ===> İda

 • hafize

  Merhaba, yesim hanimin kitabina talibim deyip kitap çemberini kapatıyorum. Katılan herkese teşekkür ederiz.

 • Yeşim Şenel

  Merhaba ben Yeşim Şenel Feride’nin kitabına talibiz.Kitap kurdu kızım Yağmur da benim minik kırmızı balığım kitabını hediye etmek istiyor.

 • Elanur Us Sarı

  Merhaba, Bizim hediye etmeyi düşündüğümüz “Üç kedi Bir dilek” kitabına seve seve talibiz 🙂 Feride de bir arkadaşına ” Kırmızı Fili Gördünüz mü? ” kitabını hediye etmek istiyor

 • Nur Niyaz Bildik

  “Şeker Portakalı”na talibiz. Serra ve benden de Üç Kedi Bir Dilek hediye😍

 • Aslı Güder Gülbüz

  Aslı Cebeci’nin kitabına talibim 😍 ben de Şeker Portakalı kitabını hediye etmek istiyorum.

 • Aslı Cebeci

  Merhaba, Güler’in kitabına talibim 🙂 Demir bir arkadaşına Küçük Prens kitabını hediye etmek istiyor.

 • Guler

  Merhaba ben Güler, Yasemin’in kitabina talibim. Oglum Furkan Ege’de bir kitapkurdu arkadasina hareket edenler ve evcil hayvanlar ve yavruları kitabi hediye etmek istiyor

 • Yasemin

  Merhaba ben yasemin, minanin “bir barinak kopeginin oykusu poti” kitabina talibim. Oglum Caganda bir kitapkurdu arkadasina “fil hapsirinca ne oldu” “benim yumurtam nerede” ve “arkadasim gokyuzu” isimli 3 kitabi hediye etmek istiyor

 • Yeşim Şenel

  Merhaba ben Yeşim Şenel.Berrak’ın kitabına talibim kızım Yağmur’da ”kırmızı fili gördünüz mü” kitabını hediye etmek istiyor.

 • Mine Ceylan Yıldız

  Merhaba ben Mine Yıldız.Sevgili Mavi’nin benim minik kırmızı balığım kitabına talibim.Kızım Mina’da bir arkadaşına Bir barınak köpeğinin öyküsü Pöti kitabını hediye etmek istiyor.

 • Yasemin

  Merhaba ben yasemin biz mertin ac tirtil kitabina talibiz. Oglum Cagan’da bir arkadasina gece maymunu gunduz maymunu ve kararsiz bukalemun kitaplarini hediye etmek istiyor

 • Ahu Demirli

  Merhaba ben Ahu Demirli.Merve’nin ”köstek kuki” kitabına talibim. Kızım Mavi kitap kurdu bir arkadaşına ‘benim minik kırmızı baligim’ adlı kitabı hediye etmek istiyor.

 • Merve Gökdere

  Merhaba ben Merve. Mert’in kitabına talibim:) Kızım Mercan kendi gibi kitap kurdu bir arkadaşına “Köstek Kuki” adlı kitabı hediye etmek istiyor.

 • Sima Özkan Sungur

  Merhaba, ben Sima. Özge’nin “Nokta” kitabına talibim. Oğlum Mert kitap kurdu bir arkadaşına “Aç Tırtıl” adlı kitabı hediye etmek istiyor.

 • Sima Özkan Sungur

  Merhaba, ben Sima. Özge’nin “Nokta” kitabına talibim. Oğlum Mert kitap kurdu bir arkadaşına “Aç Tırtıl” adlı kitabı hediye etmek istiyor.

 • Ozge Tubek

  Merhaba Ben Özge, Gülsah Birden Deseoglu’nun kitabina talibim, bende Ben de peter h reynolds’in “nokta”kitabini hediye ediyorum.

 • Gulsah Birden Dedeoglu

  Merhaba ben Gülşah Dedeoğlu… Guliz in kitabına talibim… Berrak kızımdan kitap sever arkadaslarından birine Tombik Ayı Uyuyunca hediye…

 • Zehra Dörter

  Merhaba, Ben Zehra Dörter. Sevgili Ruzgar’ ın hediyesine talibim🙂 Minik kitap kurdum Guliz’ den de küçük kitap kurtlarına “Gergedanlar krep yemez” kitabi hediye.

 • Zehra Dörter

  Merhaba, Ben Zehra Dörter. İda’nın hediyesine talibim 🙂 Minik kitap kurdum Guliz’ den deküçük kitap kurtlarına yine Kelime Yayınları’ndan çıkan “Iyi ki varsin Tilki Tony 1” kitap hediye.

 • Asli Altinok Erdal

  Merhaba, Ben Aslı Altınok Erdal. İda’nın hediyesine talibim 🙂 Sevgili Rüzgar’dan da küçük kitap kurtlarına yine Kelime Yayınları’ndan çıkan Jonathan Shipton imzalı “Bebek Aşağı, Bebek Yukarı!” adlı kitap hediye!

 • Asli Altinok Erdal

  Merhaba, Ben Aslı Altınok Erdal. İda’nın hediyesine talibim 🙂 Sevgili Rüzgar’dan da küçük kitap kurtlarına yine Kelime Yayınları’ndan çıkan Jonathan Shipton imzalı “Bebek Aşağı, Bebek Yukarı!” adlı kitap hediye!

 • Asli Altinok Erdal

  Ben Hafize Güner. 17 Nisan Kitap Hediye Günü için Sevgili İda’dan küçük kitap kurtlarına Kelime Yayınları’ndan çıkan Gillian Shields imzalı “Kitapkurdu Lily” adlı kitap hediye!

 • Asli Altinok Erdal

  Ben Hafize Güner. 17 Nisan Kitap Hediye Günü için Sevgili İda’dan küçük kitap kurtlarına Kelime Yayınları’ndan çıkan Gillian Shields imzalı “Kitapkurdu Lily” adlı kitap hediye!

 • Hafize Güner

  Evet, Sevgili Asli’dan “Bebek Aşağı Bebek Yukarı” adli kitaba kim talip ☺

error: Yazılarımızdan memnun kaldıysanız, kopyalamak yerine paylaşabilirsiniz... Sevgiler! ʕ•ᴥ•ʔ
54 Shares
Share52
Share2
Email
WhatsApp
+1