Küçük Kitap Kurtları 2019 Kış Buluşması

Sevgili Kadıköy Anneleri merhaba,

İlk Kitaplığım köşemizin ilk yazısını bundan tam dört yıl önce 21 Ocak 2015 tarihinde yayınlamışız. Bu dört yılda neler yaşadık neler… Güzel, sımsıcak dostluklar kurduk ve pek çok harika kitapla ve bu kitapların yaratıcılarıyla buluştuk. 14 Şubat 2019 Perşembe günü itibariyle ise Sevgili Burcu Yılmaz ve Sevgili Simlâ Sunay ile birlikte Cumhuriyet Kitap ekinde yazacağımız “Taş – Kâğıt – Makas” köşemizde olacağım ve oradan da çocuk kitaplarını sizlerle buluşturacağım. Ama tabii ki de Kadıköy Anneleri’nde yazmaya da devam edeceğim. Bu köşenin ve sizlerin benim kalbimde çok özel bir yeri var. Aslı’ya durumu ve yoğunluğumu anlatıp istemesem de küçük kitap kurtları buluşmalarını askıya alacağımı söylediğimde çok üzüldü. Bunun üzerine bir karar aldık. Bildiğiniz gibi dört buluşmadan birinde ben etkinlik yapıyor, diğer üç buluşma için başka yazarları konuk ediyorum. Her seferinde konukla, yayıneviyle, mekânla yazışmak oldukça mesai istiyor bu nedenle buluşmaları sürdürmek adına bir müddet buluşmaların içeriği gibi etkinliğini de ben yürüteceğim. Hepinizi Küçük Kitap Kurtları Kış Buluşması için 16 Şubat 2019 Cumartesi günü, saat 15.30’de sizi KENDİSİBİR Mekân’a bekliyoruz. İşte ayrıntılar;

[divider]

[foogallery id=”8031″]

[divider]

Ne?

Hafize Çınar Güner, Kelime Yayınları’ndan çıkan “Ayı Masal” adlı kitabının interaktif okumasını yazar tarafından yapacaktır. Okumanın ardından çocuklara; “Ayı, kuzusunu ararken başka hangi hayvanla karşılaşabilirdi? O hayvan hangi özelliklere sahip ve o özelliklerinden yola çıkarak Ayı’ya nasıl bir yanıt vermiş olabilir?” sorunları sorularak düşünmeleri istenir. Çocuklardan seçtikleri hayvan doğrultusunda bir sayfa tasarlamaları, kitaba yeni bir sayfa eklemeleri beklenir. Kitabın çizeri Burcu Yılmaz ile birlikte kolaj çalışması yapılır.

Kimler Katılabilir?

4 -8 yaş grubundaki küçük kitap kurtları

Ne Zaman?

16 Şubat 2019 Cumartesi günü, 15.30 – 17.00 saatleri arası

Nerede?

KENDİSİBİR Mekân/ Kaktüs Çocuk

Adres: Selimiye Mahallesi, Selimiye Kışlası Caddesi, No: 14/A Üsküdar/İstanbul

Telefon: 0553 972 51 04

[divider]

[clickToTweet tweet=”Küçük Kitap Kurtları 2019 Kış Buluşması’na Herkes Davetli!” quote=”Buluşmaya Kitap Sever Dostlarınızı Da Davet Edin!” theme=”style3″]

[divider]

Program Nasıl?
15.00-15.30 Toplanma ve kitabın satın alınması

Buluşmanın giriş bileti, etkinliği yapılacak olan “Ayı Masalı” adlı kitaptır. Etkinliğin yapılacağı Ayı bu kitap 20 liradır.

15.30-16.00  İnteraktif Okuma

”Ayı Masalı ” adlı kitap, yazarı Hafize Çınar Güner tarafından interaktif olarak okunacaktır.

16.00 – 16.30 Kolaj Çalışması

Okumanın ardından çocuklara; “Ayı, kuzusunu ararken başka hangi hayvanla karşılaşabilirdi? O hayvan hangi özelliklere sahip ve o özelliklerinden yola çıkarak Ayı’ya nasıl bir yanıt vermiş olabilir?” sorunları sorularak onlardan düşünmeleri istenecektir. Çocuklardan seçtikleri hayvan doğrultusunda bir sayfa tasarlamaları, kitaba yeni bir sayfa eklemeleri beklenecektir. Kitabın çizeri Burcu Yılmaz ile birlikte kolaj çalışması yapılacaktır. Çocuklar mekânın üst katında etkinliğine katılırken, ebeveynler alt katta çaylarını, kahvelerini içebilirler.

16.50 – 12.00 İmza

Hafize Çınar Güner ve Burcu Yılmaz kitaplarını küçük kitap kurtları için imzalayacaktır.

Kayıt Gerekli mi? 

Mekânın kapasitesini aşmamak adına kesin katılım durumunu kişi sayıyla birlikte bu sitedeki gönderinin altına yazılması gerekmektedir.

Büyük, küçük tüm kitap kurtlarını buluşmamıza bekliyoruz!

Görüşmek üzere,

Sevgiler,

[author title=”Hafize Güner” image=”https://secureservercdn.net/50.62.89.49/eaf.195.myftpupload.com/wp-content/uploads/2015/01/ka_ozum_foto.jpg”]1976 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimini Çocuk Gelişimi ve Eğitimi üzerine, yüksek lisansını ise Yaratıcı Drama üzerine yaptı. Doktora düzeyinde Çocuk Edebiyatı dersleri aldı. 2005 yılından beri Terakki Vakfı Okulları’nda Yaratıcı Drama Uzmanlığı/Öğretmenliği yapıyor. Sanat yoluyla öğrenme, eğitim için tiyatro konusunda projeler yürüttü ve bu konularda bildiriler yayınladı. “Yaratıcı Drama Köprüsü” adlı sempozyumun öncülüğünü ve koordinatörlüğünü yaptı. “İlköğretimde Yaratıcı Drama” ve “Eğitim İçin Tiyatro Uygulamaları” adlı iki kitap yazdı. Tilki Toni’nin yaratıcısı, “İyi Ki Varsın Tilki Toni” serisinin yazarı. “Aslan’ın Doğum Günü” ve “Park Canavarı” adlı resimli çocuk kitapları da bulunan Güner, kitapların çocuk okurla buluşması için sanatsal çalışmalar yürütüyor ve performanslar yapıyor. Çocuk yogası eğitmeni ve aynı zamanda hikaye anlatıcısı olarak  “Masal Yoga” kavramının öncüsü ve yürütücüsü. Şimdilerde “İda ve Mila” adlı  yeni  serisinin yayına hazırlanmasını heyecanla takip ediyor. Serinin ilk kitabı olan Kuş Gibi’nin raflarda yerini almasının sevincini yaşıyor. Kadıköy Anneleri web sitesindeki “İlk Kitaplığım” adlı bu köşede üç yıldır düzenli olarak çocuk edebiyatı yapıtlarını tanıtıyor ve yılda dört kez olmak üzere Küçük Kitap Kurtları Buluşmaları düzenliyor. 3.5 yaşındaki oğlu İda, eşi Hasan Nami ve kedileriyle birlikte Moda’da yaşıyor.[/author]

Hafize Çınar Güner
Hafize Çınar Günerhttps://kadikoyanneleri.com/category/ilk-kitapligim/
1976 yılında İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimini Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanında yüksek lisansını ise Yaratıcı Drama alanında tamamladı. “İlköğretimde Yaratıcı Drama” ve “Eğitim İçin Tiyatro” kitapları yayımlandı. Oluşturduğu sanat ve oyun yoluyla öğrenme tasarımları pek çok konferans ve kongre programında yer aldı. Sekiz yıl önce yayımlanan ilk göz ağrısı “İyi ki Varsın Tilki Toni” adlı serisinin ardından ise şu ana kadar farklı yayınevlerinden yayınlanmış ve yayına hazırlan yirmi çocuk kitabı bulunuyor. Yirmi yılı aşkın bir süredir çocuklarla çalışıyor ve 2005 yılından bu yana Terakki Vakfı Okulları'nda yaratıcı drama ve tiyatro öğretmenliği yapıyor. Bir web sitesindeki “İlk Kitaplığım” adlı köşesinde resimli kitaplar hakkında yazılar yazıyor ve mevsimde bir defa olmak üzere Küçük Kitap Kurtları Buluşmaları düzenliyor. Yürüttüğü “Masal Yoga” atölyeleriyle kitabevleri, okullar, fuarlar, kütüphaneler ve parklarda pek çok çocuğu masallarla buluşturuyor. Okuma kültürünün yaygınlaşması adına çeşitli sosyal sorumluluk projeleri geliştiriyor ve yürütüyor. Kadıköy Belediyesi Moda Gönüllü Evi'nde mahalle eliyle açılan Moda Çocuk Kitaplığı'nın koordinatörlüğünü yapıyor. Cumhuriyet Kitap Eki’nin “Taş-Kâğıt-Makas” isimli çocuk ve gençlik edebiyatı sayfasının ardından şimdi ise Sanat Kritik’te çocuk kitaplarını yorumluyor. Eşi, oğlu ve kedileriyle birlikte Moda’da yaşıyor.

Kaçırmayın!

Benzer Yazılar