Küçük Kitap Kurtları 2020 Kış Buluşması

0
108

Sevgili Kadıköy Anneleri merhaba,

İda ve Mila ile tanışmayanınız kaldı mı? Daha önceki buluşmalarımızda ““İda ve Mila Kuş Gibi”, “İda ve Mila Zürafan Ne Sever?” kitaplarıyla yaratıcı drama ve kolaj atölyeleri yapmıştık. Bu kez serinin üçüncü kitabı İda ve Mila Ressam Kedi Üzüm’ü okuyacak ardından da taş boyama atölyesi yapacağız. Bu atölyede boyayacağımız taşları geçen yaz Antalya’daki Çıralı Sahili’nden kendi ellerimle özenle seçtim. Serimizin çizeri Müjde Başkale ve editörü Nihal Ünver de bizlerle olacak. Yine çok keyifli olacağını düşündüğümüz Kitap Kurtları Kış Buluşması 18 Ocak 2020 Cumartesi günü, saat 15.00’de Selimiye’deki KENDİSİBİR Mekân/ Kaktüs Çocuk ’ta! Hepinizi buluşmamıza bekliyoruz. İşte ayrıntılar;

[divider]

[divider]

Ne?
Ayrıntı Yayınları, Dinozor Çocuk tarafından yayımlanan İda ve Mila serisinin üçüncü kitabı “Ressam Kedi Üzüm” yazarı tarafından katılımcılara interaktif okunacaktır. Aynı zamanda drama/ tiyatro öğretmeni olan yazar Hafize Çınar Güner’in bu oyunsu okumasının ardından kitabın çizeri Müjde Başkale rehberliğinde Antalya’daki Çıralı Sahili’nden bu atölye için özel olarak getirilen taşlar boyanacaktır.

İda ve Mila iki yakın arkadaştır. Birbirleriyle oyuncaklarını, yiyeceklerini, giysilerini ve boyalarını ama en çok da hayallerini paylaşırlar. Ama bu kez ne oynayacakları konusunda bir türlü anlaşamazlar. İda baykuşçuluk oynamakta ısrar ederken Mila prensesçilik diye tutturur. Tam o sırada sokak kedisi Üzüm çıka gelir.  İşte tam da asıl oyun o zaman başlar. İda ve Mila’nın farklı farklı mesleklerin rolüne girip oynadıkları bu oyunda renkli bir curcuna seni bekliyor. İda ve Mila,ya eşlik edip eğlenmeye hazır mısın?

Kimler Katılabilir?
04- 07 yaş grubundaki küçük kitap kurtları

Ne Zaman?
18 Ocak 2020 Cumartesi günü, 15.00 – 16.00 saatleri arası

Nerede?

KENDİSİBİR Mekân/ Kaktüs Çocuk

Adres: Selimiye Mahallesi, Selimiye Kışlası Caddesi, No: 14/A Üsküdar/İstanbul

Telefon: 0553 972 51 04

[divider]

[clickToTweet tweet=”Küçük Kitap Kurtları 2020 Kış Buluşması’na Herkes Davetli!” quote=”Buluşmaya Kitap Sever Dostlarınızı Da Davet Edin!” theme=”style3″]

[divider]

Program Nasıl?

15.00-15.10 Toplanma ve kitabın satın alınması

Buluşmanın giriş bileti, etkinliği yapılacak olan ”İda ve Mila Ressam Kedi Üzüm” adlı kitaptır. Dileyenler serinin diğer kitaplarını da tercih edebilirler. Bu kitaplar hakkındaki yazıyı buradan okuyabilirsiniz. Kitabın ücreti 15 liradır.

15.10-15.50  Taş boyama atölyesi

Dinozor Çocuk tarafından yayımlanan İda ve Mila serisinin üçüncü kitabı  “Ressam Kedi Üzüm”  yazarı tarafından katılımcılara interaktif okunacaktır. Aynı zamanda drama/ tiyatro öğretmeni olan yazar Hafize Çınar Güner’in bu oyunsu okumasının ardından kitabın çizeri Müjde Başkale rehberliğinde Antalya’daki Çıralı Sahili’nden bu atölye için özel olarak getirilen taşlar boyanacaktır.

15.-50- 16.00 İmza

Etkinlik sonrası kitaplar yazarı ve çizeri tarafından imzalanacaktır.

Kayıt Gerekli mi?

Mekânın kapasitesini aşmamak adına kesin katılım durumunu kişi sayıyla birlikte bu sitedeki gönderinin altına yazılması gerekmektedir.

Büyük, küçük tüm kitap kurtlarını buluşmamıza bekliyoruz! Görüşmek üzere,

Sevgiler,

[author title=”Hafize Güner” image=”https://secureservercdn.net/50.62.198.70/eaf.195.myftpupload.com/wp-content/uploads/2015/01/ka_ozum_foto.jpg”]1976 yılının Kasım ayında İstanbul’da doğdu. Lisans eğitimini Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, yüksek lisans eğitimini ise Yaratıcı Drama üzerine yaptı. Sanat yoluyla öğrenme, eğitim için tiyatro konularında çalıştı, bu alanda  makaleleri, kitapları yayımlandı. 2005 yılının Kasım ayından beri Terakki Vakfı Okulları’nda yaratıcı drama/tiyatro öğretmenliği yapıyor. 2014 yılının Aralık ayından beri Kadıköy Anneleri web sitesindeki “İlk Kitaplığım” adlı köşesinde çocuk kitaplarını tanıtıyor ve düzenli aralıklarla Küçük Kitap Kurtları Buluşmaları düzenliyor. 2019’un Şubat ayından beri Cumhuriyet Kitap Eki’nin “Taş-Kâğıt-Makas” isimli çocuk ve gençlik edebiyatı sayfasında yazıyor. Çocuk yogası eğitmeni ve masal anlatıcısı olarak masal-yoga atölyeleri yürütüyor. Okuma kültürünün küçük yaşta yaygınlaşması adına pek çok sosyal sorumluluk projesi yapıyor. 2014 yılının Nisan ayında yayımlanan ilk çocuk kitabının ardından çocuklar için yazmaya devam ediyor. Şu ana kadar yayımlanmış on iki çocuk kitabı bulunuyor. Eşi, oğlu ve kedileriyle birlikte Moda’da yaşıyor.[/author]

Önceki yazıBir Aslan İstiyorum!
Sonraki yazı15. Kitap Kafe Buluşması