Çalışan İnsanların Hayatını Kolaylaştıran 5 İpucu

Bir yandan kariyer yaşamına devam ederken diğer yandan da evdeki düzeni ve temizliği sağlamak çok kolay olmuyor. İşte bu nedenle çalışan kesimin zamanını hatta her dakikasını çok verimli bir şekilde kullanması gerekiyor. Bu noktada çalışan insanların hayatını kolaylaştıran 5 ipucu ve yapılabilecekleri sizler için araştırdık. Hayatı kolaylaştıran ipuçlarına hemen göz atmaya başlayın.

Çalışan İnsanların Hayatını Kolaylaştıran 5 İpucu

  1. Yemekleri Akşamdan Hazırlayın!

Öncelikle önerimiz akşam yemeği problemini ortadan kaldırmanız olacak. Bunun için de bir gün sonrasının yemeklerini önceki akşam hazırlayabilirsiniz. Bu sayede akşam işten eve geldiğinizde yapmanız gereken sadece yemekleri ısıtmak olacak. Bu da sadece birkaç dakikanızı alacaktır. Bu yöntemi uygulayan kişiler oldukça memnun. Hatta 3 – 4 günlük yemeği bir anda hazırlayarak dondurmayı tercih edenler de var.

  1. Haftalık Kombinlerinizi Hazırlayın!

Bir diğer ipucu da her sabah gardırobun başında ‘ne giysem’ düşüncesinden kurtulmanızı sağlayacak. Öncelikle bir gardırop detoksu yapmanızı öneririz. Giymediğiniz hatta giyme ihtimalinizin de düşük olduğu kıyafetleri gardıroptan arındırın. Geriye sadece kullandığınız kıyafetler kalsın ve hafta sonunda bir saatinizi ayırarak bir haftalık kombini hazırlayın. Ayakkabı ve takıya kadar tüm detayları düşündüğünüzde sabahları bir kahve içmek için bile zamanınızın size kaldığını göreceksiniz.

  1. Uyku Öncesi Kitap – Yoga

Elbette bu yoğun hayatta kendinize de zaman ayırmanız gerekiyor. Bunun için de uyku öncesinde bir saatinizi yoga yapmaya, egzersize ya da kitap okumak gibi aktivitelere ayırabilirsiniz. Bu durum gün içerisinde işe konsantre olmanızı da kolaylaştıracaktır. Motivasyonunuzu güçlendireceğinden de emin olabilirsiniz.

  1. Günlük Değil Haftalık Alışveriş Yapın

Alışverişe her gün ne kadar zaman ayırdığınızı düşünün. Bunun yerine bir haftalık ihtiyaçlarınızın tamamını tek bir alışverişle karşılamanız da zamanı daha doğru kullanmanız anlamına geliyor. İş çıkışında her gün markete uğramak, kasa sırası beklemek gibi sıkıntılar da haftanın sadece bir gününe inecek.

  1. Ev Temizliğinde Yardım Alın!

Ev temizliği de çalışan insanların boş günlerinin neredeyse tamamını alabiliyor. Bunun yerine yoğun iş hayatında ev temizliği için yardım almanız çok daha doğru bir tercih olabilir. Yapmanız gereken sadece Armut.com adresine uğramak ve ev temizliği için güvenilir bir temizlik görevlisi bulmak olacak.

Aslı Altınok Erdal
Aslı Altınok Erdalhttps://kadikoyanneleri.com
1982 Çan/Çanakkale doğumlu Aslı, 2004 yılında Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. 2004-2006 yılları arasında Chicago, ABD’da Au Pair olarak çalışırken College of Dupage’te İşletme ve Uluslararası İlişkiler dersleri aldı. 2007 yılından bu yana çalıştığı Uluslararası Fuarcılık sektörü PR&Marketing ve Proje Müdürlüğü görevi ile Uzak Doğu’dan Kuzey Afrika’ya, Orta Doğu’dan Slav Bölgesine, Avrupa’dan Körfez Bölgesine 20’den fazla ülke, 40’tan fazla dünya şehrine seyahat etti. Temmuz 2012’de 3 yıllık hayat arkadaşı Koray’la evlendi. 13 Ocak 2014’te oğlu Rüzgar’ın hayatına girmesiyle birlikte, ikamet ettiği Kadıköy’de, kendisi gibi hayattan zevk almayı bilen annelerin bir araya gelip deneyimlerini paylaştığı Kadıköy Anneleri'ni kurdu. 1 Haziran 2014‘ten bu yana sosyal medya hesapları aracılığıyla geniş bir kitleye ulaşan ve 13. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde Eğitim kategorisinde Halkın Favorisi seçilen Kadıköy Anneleri'nde, onlarca annenin katkıda bulunduğu yazılarına yer vermekte. Oğlu 7 aylık olduğunda tam zamanlı çalışma hayatına geri döndü. Halen fuarcılık, Kadıköy Anneleri, sosyal ve aile hayatı dörtgeninde var olma telaşını sürdüyor.

Kaçırmayın!

Benzer Yazılar