Özüm’ün Hamilelik Günlüğü: 24. Hafta

0
79

Tüm anne adayları için öyle mi bilmiyorum ama zaman benim için çok yavaş akıyor.

Bir koç burcu insanı olarak çok sabırsızım, hemen günler geçsin Nisan olsun bizim minnoş dünyaya gelsin istiyorum. Tecrübeli anne olan arkadaşlarım; “Son zamanlarda bebeğinden ayrılacağı için üzülüyor insan, doğurmasam diyorsun, tadını çıkar.” diyor ama nafile!

ka-190115-2Zaman çabuk aksın diye sürekli bir plan program yapma peşindeyim. Arkadaş, aile görüşmeleri,y ürüyüş, pilates derken şimdi bir de doğum kursumuz başladı. Acıbadem Hastanesi’nin düzenlediği kursun ilk dersinde Gebelikte Beslenme, Cilt ve Diş Sağlığı hakkındaki konular gerçekten dişe dokunur ve kulaktan dolma tüm bilgileri göz ardı edebileceğimiz kadar ayrıntılıydı. Tek faydası bu değildi elbette, benim gibi göbeği önden giden 25 hamileyle bir arada olmak bana büyük güç verdi 🙂 Çoğumuz 24-25 haftalık hamile ve hepimiz bir sürü soru işaretiyle oraya gelmişiz. Ders aralarında hemen bir kaynaşma sağlandı ‘Sende de bu oldu mu? Senin de buran ağrıyor mu? Doğumu normal mi düşünüyorsun sezeryan mı? gibi gibi onlarca soru havada uçuştu. Ders sonunda yaptığımız bir saatlik yoga hepimizi biraz zorladı ama kendim ve bebeğimiz için güzel bir aktivite daha yapmış olmanın huzuru ve haklı gururu ile ayrıldım oradan. Bence her anne, hamilelik döneminde kendini daha güvende hissetmek, doğru bilgi ve yönlendirmelerle hamileliğini tamamlamak için bu kurslara mutlaka katılmalı.

Bu haftamızın diğer bir önemli aksiyonu  ise eşimle katıldığımız ‘Anne Bebek Çocuk Fuarı’ ydı. Unutmadan Kadıköy Anneleri’ne davetiyelerimiz için teşekkür etmeyi bir borç biliriz 🙂 Cumartesi gününün ve havanın güzel oluşunun gazabıyla 2 saatte varabildik fuara ama olsun bence değdi. Tabii bir turizmci olup çok daha büyük ölçektekileri görmeye alışık olunca bu fuar önce oldukça küçük geldi. Bebek arabası, ana kucağı, uyku setleri, tulum, bakım ürünleri derken bayağı bir eksiğimizi gidermiş de olduk.Anne adaylarının büyük bir motivasyonla tüm standları gezişini, babaların ise anneler canhıraş halde alışveriş yaparken bir iki adım geriden sadece durumu takip edişlerini, babyshower ve doğum fotoğrafçısı standlarında ise hiç durmak istemeyişlerini gördükçe gülmemek mümkün değildi 🙂

Bu hafta bizden haberler böyle, daha güzelleriyle haftaya görüşmek üzere…

Özüm Berrakkarasu

Önceki yazıGügüm’ün Hamilelik Günlüğü: 24. Hafta, “Tatlı Tatlı Yemenin Acı Sonu!”
Sonraki yazıYazar Özlem Özyurt ile Çocuklara Yaratıcı Yazarlık Üzerine