Ücretsiz 2-5 Yaş Çocuklarda Uyku-Yemek-Tuvalet Rutinleri Semineri

GÜNCELLEME // 06.01.2016 saat 14:00 itibariyle kontenjanımız dolmuştur. İlginiz için çok teşekkür ederiz.

Sevgili Kadıköy Anneleri;

Koca bir yılı geride bıraktık ve şimdi yeni yılın ilk ücretsiz eğitimini duyurmaktan dolayı çok mutluyuz. Nuhun ka-04012015-09Gemisi Çocuk Terapi ve Danışmanlık Merkezi ev sahipliği ve eğitmenliğinde gerçekleşecek ve aşağıda detaylarını paylaştığımız organizasyonumuzda yine anne babalarla buluşmayı ümit ediyoruz. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan onaylı Nuh’un Gemisi Çocuk Terapi ve Aile Danışmanlığı Merkezi, 9-36 ay aralığındaki bebek ve çocukların gelişimini desteklemek ve 12 yaşa kadar olan özel gereksinimli çocuklara kaliteli ve bütüncül bir eğitim ortamı sağlamak amacıyla Temmuz 2015’de, Anadolu yakasında Fenerbahçe’de açıldı. Merkezin kurucusu Mine Nişlioğlu, psikoloji lisans eğitimini takiben yüksek lisans eğitimini işletme üzerine yaptı. 1988-2015 yılları arasında finans sektöründe çalıştı. Oğlu Nuh’un eğitimiyle bire bir ilgilenmek ve deneyimlerini başka ailelere de aktarmak amacıyla iş yaşamına nokta koydu. Temmuz 2015’de uzman bir kadronun desteğiyle Nuh’un Gemisi Çocuk Terapi ve Aile Danışmanlığı’nı kurdu.

Merkezde “Ne kadar erken, o kadar iyi”  sloganıyla bebekler için doğru uyarıcılarla yapılandırılmış bir program eşliğinde eğlenceli ve eğitici uygulamalar da gerçekleştiriliyor. 9-24 aylık bebekler için “erken bebek uyarımı”,  24-36 aylık çocuklar için anneler ve bakıcıların katılımıyla “oyun grubu” programı uygulanıyor. Türkiye’de yaşayan yabancı ailelerin de faydalanabilmeleri için tüm terapiler İngilizce ve Fransızca da verilebiliyor. Biz de bu özel mekanı yerinde ziyaret edip, değerli kurucusu ve danışmanlarıyla yerine tanışma imkanı bulduk. Misafirperverlikleri için tekrar teşekkür ederiz.

Ne?

Kadıköy Anneleri’ne ve Babaları’na Özel Ücretsiz “2-5 Yaş Çocuklarda Uyku-Yemek-Tuvalet Rutinleri” Semineri

Ne Zaman?

09 Ocak 2016, Cumartesi,  Saat: 17:00 – 19:00

Nerede?

Nuhun Gemisi Çocuk Terapi ve Danışmanlık Merkezi
ka-04012015-02
Ahmet Mithat Efendi Cd Karasu Apt No:16/3, Fenerbahçe Mahallesi 34726 Kadıköy

Kimler Katılabilir?

Konuyla ilgili tüm anne-babalar. Maalesef bebek ve çocukları seminere dahil edemiyoruz.

İçerik?

2-5 yaş çocukların;

*Gelişimsel özellikleri  ve izleme yöntemleri

* Ne zaman – geç olmadan- danışmak gerek

* Yerleşmesi gereken uyku  yemek  ve tuvalet rutinleri

* Sosyal/  duygusal  problemler ve çözümleri

Kim Anlatıyor?

ka-04012015-03Ayşim İncesulu ( Sorumlu Müdür): Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı, Psikolojik Danışman Rehber’dir. 1959 yılında doğdu. TED Ankara Koleji’nden ve Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümünden mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Psikolojik Danışma ve Rehberlik üzerine yüksek lisans yaptı. Çeşitli kurumlarda uzman olarak görev yaptıktan sonra 1983 yılında okul öncesi eğitim vermek üzere  Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Özel Ayışığı Anaokulu’nu kurdu. 2000 yılında ise  çocuklar, gençler ve yetişkinler için Ayışığı kurumu içinde bireysel gelişim, eğitim ve psikolojik danışma merkezini hayata geçirdi. Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği Üyesi olan Ayışığı Anaokulu’nun kurucusu sıfatı ile 3 dönem Yönetim Kurulu üyeliği ve  Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği Okul Öncesi Komisyonu başkanlığı görevini üstlendi. Görevi süresince bir çok uluslararası eğitim sempozyumlarının düzenleyen kurulda aktif görev aldı, uzman olarak panellere katıldı ve yönetti. 30. Eğitim yılını tamamlayan Ayışığı Anaokulu’nu, isim hakkını kendinde kalması koşuluyla, ekibiyle birlikte 2013 Temmuz ayı itibarı ile; “Helen Doron Türkiye” grubuna Masterfranchise Anaokulu olarak devretti ve 30 Mayıs 2014 tarihine kadar  anaokulunun müdürlüğünü ve tüm grubun Akademik Direktörlüğünü üstlendi. 2014 Ağustos  ayında;  çocuk oyun, gelişim ve danışmanlık merkezi olarak yapılandırdığı  “Play library-Oyun Kütüphanesi bünyesi kapsamında franchise veriyor.  Halen Nuhun Gemisi Çocuk Terapi ve Aile Danışma merkezinde, ekibiyle birlikte gelişimsel oyun grubu ve atölye çalışmaları yapıyor, gelişim taramaları ve özel destek programları yürütüyor. Anne babalara, çocuklara ve gençlere psikolojik danışmanlık ve rehberlik hizmeti veriyor. İncesulu, okul öncesi eğitimi alanında program ve uygulama kitapları ile çeşitli makaleleri de bulunuyor.

ka-04012015-04Funda Korkusuz Poyraz: Uzman Klinik Psikolog’dur. 1984 yılında doğdu. 2007 yılında Paris Descartes Üniversitesi (Fransa) Psikoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra aynı yıl Paris Descartes Üniversitesi Klinik Psikoloji ve Psikopatoloji Bölümü’nde Yüksek Lisans eğitimine devam etti. 2009 yılında Psikopatoloji Bölümü Uzmanlık çalışmasını “Ergenlikte Otizm ve Sosyal Becerilerde Regülasyon Bozuklukları” konusunda tamamladı. 2010 yılında Klinik Psikoloji Uzmanlık çalışmasını ise “Aile Danışmanlığı ve Ebeveynlik” konusunda çalışarak master’ını iki alanda tamamladı. Bu yıllarda Paris ve Versailles şehirlerinde çeşitli psikoterapi merkezleri ve hastanelerde çalışarak deneyim kazandı. 2010 yılında İstanbul’a yerleşti. Yaklaşık üç yıl Uzman Klinik Psikolog olarak Tohum Otizm Vakfı’nda çalıştı. 2013-2015 yılları arasında ise kurucusu olduğu İDEAS Özel Eğitim ve Danışmanlık Merkezi’nde görev aldı. Şimdi de çalışmalarını Nuh’un Gemisi Çocuk Terapi ve Aile Danışmanlığı’nda sürdürüyor.

ka-04012015-05Tuğba Karabulut: Fizyoterapist’tir. 1985 doğumludur. Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksek Okulu’ndan 2007’de mezun oldu. 2005 yılında Erasmus Programı ile SaxionHogeschul’da Fizik Tedavi eğitimi aldı. 2007-2008’de Özel Or-ahayım Balat Hastanesi’nde, 2008-2009’da İlk Atak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde, 2009-2011’de Çocuk Bilim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde, 2011-2012’de Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde,  2012-2013’de Cennet Çocukları Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde, 2013-2015’de ise Bahadır Erdoğdu Özel Eğitim ve Rehabilitasyo Merkezi’nde çalıştı. Klinik Pilates, Kinezyotape ve Çocuk ve Yetişkin Locomate Trainer eğitimi almıştır. Şu anda çalışmalarına Nuh’un Gemisi Çocuk Terapi ve Aile Danışmanlığı’nda devam ediyor.

 

ka-04012015-06Merkez Hakkında: Mine Nişlioglu’nun otizm spectrum bozukluğu teşhisi konulan ve şu anda 8 yaşında olan oğlu Nuh’u yetiştirirken karşılaştığı zorluklar ve edindiği deneyimlerden yola çıkarak her biri kendi alanında uzman danışman, terapist ve klinik psikologlardan oluşan bir kadronun desteğiyle kurduğu merkezde, en son bilimsel metodlar kullanılıyor.

Nuh’un Gemisi Çocuk Terapi ve Aile Danışmanlığı’nda otizm spektrum bozukluğu, Asperger sendromu, Rett sendromu, dezentegratif bozukluk gibi yaygın gelişimsel bozukluklar, hiperaktivite, dikkat bozukluğu, öğrenme güçlüğü ve diğer gelişimsel geriliklerin yanı sıra üstün zeka ve yetenek gösteren 12 yaşa kadar çocuklara “özel eğitim” hizmeti sağlanıyor. Eğitim sürecinde çocuklar ayrıca duyu bütünleme, konuşma, dil ve oyun terapileri aracılığıyla da destekleniyor. Aynı zamanda özel gereksinimli çocukların bireysel gelişimlerini ve toplumla bütünleşmelerini en üst düzeye taşımak adına, okul ve sosyal yaşam alanlarında “gölge öğretmen” hizmeti veriliyor. Tüm eğitimlerde aile, öğretmen, müdür ve okulla işbirliği yapılıyor.

Merkezin en büyük farkı, bizzat yaşanılarak kazanılmış deneyim

 • Merkezin kurucusu Mine Nişlioğlu, “Çocuğu herhangi bir gelişimsel bozukluk veya sorun yaşayan her annenin yaşayacaklarını ben yaşadım. Neler yapılması gerektiğini, hangi alanlarda eksiklikler olduğunu, itibar edilip es geçilmesi gerekenleri, sürecin maddi ve manevi zorluklarını, harcanan para ve kazanım oranlarını, bireysel eğitim programlarının anlamını, akademik açıdan bir çocuğun nasıl geliştirilmesinin gerektiğini, bilgi almanın ve hedef koymanın ne demek olduğunu, azla yetinmemenin ve hep daha fazlasını hedeflemenin önemini, başarmanın ve başaramamanın ne olduğunu… biliyorum” diyor. İşte Nuh’un Gemisi Çocuk Terapi ve Aile Danışmanlığı’nın en büyük farkı da bu; bizzat yaşanılarak kazanılmış deneyim.
 • Merkezin ikinci en önemli farkı; özel eğitim, duyu bütünleme, dil ve konuşma terapisinin yanı sıra aile ve psikolojik danışma alanlarını tek bir çatı altında sunuyor olması.
 • Terapinin sadece eğitim merkezlerinde uygulanmasının yetersiz kalması nedeniyle, Nuh’un Gemisi Çocuk Terapi ve Aile Danışmanlığı’nın programları okul, ev ve oyun alanlarını da kapsıyor.
 • Erken bebek uyarımı eğitimleri haftada 3 kez 3’er saat verilerek bebeklikten çocukluğa geçişteki gelişimin daha hızlı ve sağlıklı olmasını sağlanıyor.
 • Türkiye’de yaşayan yabancı ailelerin de faydalanabilmesi için tüm terapiler, Türkçe’nın yanı sıra İngilizce ve Fransızca da veriliyor.
 • Merkez, hizmet-fiyat politikası ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan onaylanmış bir kuruluş olmasıyla da farklılaşıyor.

 

 

 

Aslı Altınok Erdal
Aslı Altınok Erdalhttps://kadikoyanneleri.com
1982 Çan/Çanakkale doğumlu Aslı, 2004 yılında Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. 2004-2006 yılları arasında Chicago, ABD’da Au Pair olarak çalışırken College of Dupage’te İşletme ve Uluslararası İlişkiler dersleri aldı. 2007 yılından bu yana çalıştığı Uluslararası Fuarcılık sektörü PR&Marketing ve Proje Müdürlüğü görevi ile Uzak Doğu’dan Kuzey Afrika’ya, Orta Doğu’dan Slav Bölgesine, Avrupa’dan Körfez Bölgesine 20’den fazla ülke, 40’tan fazla dünya şehrine seyahat etti. Temmuz 2012’de 3 yıllık hayat arkadaşı Koray’la evlendi. 13 Ocak 2014’te oğlu Rüzgar’ın hayatına girmesiyle birlikte, ikamet ettiği Kadıköy’de, kendisi gibi hayattan zevk almayı bilen annelerin bir araya gelip deneyimlerini paylaştığı Kadıköy Anneleri'ni kurdu. 1 Haziran 2014‘ten bu yana sosyal medya hesapları aracılığıyla geniş bir kitleye ulaşan ve 13. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde Eğitim kategorisinde Halkın Favorisi seçilen Kadıköy Anneleri'nde, onlarca annenin katkıda bulunduğu yazılarına yer vermekte. Oğlu 7 aylık olduğunda tam zamanlı çalışma hayatına geri döndü. Halen fuarcılık, Kadıköy Anneleri, sosyal ve aile hayatı dörtgeninde var olma telaşını sürdüyor.

Kaçırmayın!

Benzer Yazılar

27 YORUMLAR

 1. GÜNCELLEME // 06.01.2016 saat 14:00 itibariyle kontenjanımız dolmuştur. İlginiz için çok teşekkür ederiz.

 2. Merhabalar kızım 2 ay sonra 4 yaşına girecek. Seminerinize katılmayı çok isterim.

 3. bu Merhabalar, seminerinize katılmayı çok isterim Meltem/Mete Kılıç, oğlumuz 2.5 yaşında. Teşekkürler.

 4. Merhabalar, 09 Ocak 2016 tarihinde 17.00-19.00 saatleri arasinda gerceklestireceginiz seminerinize esim ve ben katilmak isteriz. Oglumuz 25 aylik. Katilimci isimleri Sinem Esen & Serkan Esen
  Katilim onayi hakkinda geri bildirimde bulunmanizi rica ederim.

 5. Bu eğitime katılmayı çok istiyorum. 3 yaşındaki oğlumla en çok yaşadığımız sorun yemek ve uyku.

Yoruma kapalı.