22 Şubat 2018, Perşembe
Ana Sayfa / Aktivite / Ücretsiz Anne-Baba Günleri-Nisan-“Çocuk İstismarı Hakkında Bilinmeyenler”

Ücretsiz Anne-Baba Günleri-Nisan-“Çocuk İstismarı Hakkında Bilinmeyenler”

Sevgili Kadıköy Anneleri;

13. Altın Örümcek Web Ödülleri “Eğitim” kategorisinde Halkın Favorisi seçilmiş olmanın sorumluluğuyla Mart ayında gerçekleştirdiğimiz ücretsiz ve indirimli eğitim ve seminerlerimize göstermiş olduğunuz ilgi için çok teşekkür ederiz! Anlam Psikolojik Danışmanlık Merkezi ile Mart ayında başlatmış olduğumuz ortak Anne-Baba Günleri projemizin Nisan ayağı belli oldu. Üstelik bu kez konumuzu da biraz daraltmak istedik ve gündemi çokça meşgul eden “Çocuk İstismarı Hakkında Bilinmeyenler” de karar kıldık. Eminiz sizin de bebeğiniz/çocuğunuz  kaç yaşında olursa olsun aşağıdaki konularda sormak ve öğrenmek istedikleriniz mutlaka vardır;ka-05042016-02

– İstismar nedir?
– Çocukları istismardan koruma yolları nelerdir?
– İstismar yaşayan çocuklar nelerden etkilenir?
– Ebeveynlere düşen sorumluluklar nelerdir?

Ebeveyn olmak zor iş. Öncesinde kendinizi ne kadar iyi yetiştirseniz de, çocuğunuz büyürken karşılaştığınız her şeye hazırlıklı olmanız mümkün değil. Bir terapistten yardım almayı gerektirecek kadar büyük sorunlar olmasa da, her anne baba gün içinde pek çok kez kafasını karıştıran, ne yapacağına emin olamadığı durumlarla karşılaşır. Artık bu sorularınızı sorabileceğiniz, fikir alıp hem kendinizin, hem çocuğunuzun yaşam kalitesine katkıda bulunabileceğiniz bir yer var. Tüm bunları dikkate alarak her ayın ikinci çarşambası, Anlam Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde 0-5 yaş çocukları konuşmak için Anne-Baba Günleri’nde bir araya geleceğiz.  Aklınıza takılanları konuşmak, sorularınızı yanıtlamak ve ebeveynlik yolculuğunuzda sizlere destek olmak için buluşuyoruz. Mart ayı buluşmasının görselleri için facebook sayfamız albümler kısmına bakabilirsiniz.

Ne?

Kadıköy Anneleri’ne ve Babaları’na Özel Ücretsiz “Anne-Baba Günleri” – Nisan – “Çocuk İstismarı Hakkında Bilinmeyenler”

Ne Zaman?

Her ayın ikinci Çarşambası

13 Nisan 2016, Çarşamba,  Saat: 11:00 – 12:30

Nerede?

Anlam Düşünce Davranış Değişim Eğitim Merkezi
ka-24022016-10

Bağdat Caddesi Gazi Muhtar Paşa Sokak Nural Apt. A Blok No:52/3 Feneryolu – KADIKÖY

Tel: 0 216 348 49 19

Kimler Katılabilir?

Tüm anne-babalar. Maalesef bebek ve çocukları seminere dahil edemiyoruz.

Kayıt Gerekli Mi?

Evet. Kayıt için bu yazının altına site üzerinden yorum yapmanız gerekmektedir. Yorum yapan ilk 16 kişiye kayıt bilgisi e-posta olarak atılacaktır. Aynı e-postaya dönüş olmaması halinde yedek liste oluşturulacaktır.

Kim Anlatıyor? Uzman Klinik Psikolog Cemre Soysal: Notre Dame de Sion Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde tamamlamıştır. Lisans eğitimi sırasında Erasmus bursu ile Belçika’ya gitmeye hak kazanarak bir dönemini Université Catholique de Louvain’de okumuş ve Boğaziçi Üniversitesi’nden onur derecesiyle mezun olmuştur.

ka-05042016-01Yüksek lisansını Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde tamamlayan Cemre Soysal, bitirme projesinde “Okul Reddi ve Fobisi” üzerine çalışmıştır. Doğuş Üniversitesi ve Çocuklara Yeniden Özgürlük Vakfı’nın beraber yürüttüğü, cezaevinde çocuklarıyla kalan annelere yönelik projede ise “Etkili Annelik Becerileri” eğitimleri vermiştir.

Cemre Soysal, çocuk ve gençlerde uyum ve davranış sorunları, sınav kaygısı, korku, travma, okul sorunları, performans geliştirme, gençlik sorunları, öğrenme bozukluğu ve dikkat eksikliği gibi alanlarda çalışmaktadır. Çalışmalarında yalnızca çocuklar değil, çocuğun içinde yaşadığı aile ve okul sistemlerini dahil eden Soysal, bütünleyici çalışmalara önem vermektedir.

Son dönemde Prof. Dr. Öget Öktem ve Uzm. Psk. Şükriye Akça Kalem tarafından verilen “Nöropsikolojik Testler” eğitimini de tamamlamıştır. Soysal, çalışmalarında ağırlıklı olarak Bilişsel-Davranışçı Terapi, Bilişsel Varoluş Terapisi, EMDR (Eye Movement Desensitization Reprocessing) gelişimsel özel eğitim ve Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi tekniklerinden yararlanmaktadır.

Cemre Soysal, terapistliğinin yanı sıra Can Çocuk Yayınları’nın yayın danışmanlığını yapmakta yayın evi ile çocuklara yönelik projelerde de yer almaktadır. Bunun yanı sıra Soysal, okul öncesi döneme yönelik ana okullarına danışmanlık da vermektedir.

*Fransızca terapi de uygulamaktadır.

Zeki Çocuk Anaokulu

Bu yazımızı da inceleyin.

3. Kitap Kafe Buluşması

İkinci Kitap Kafe buluşmamız 12 annenin katılımıyla çok keyifli bir şekilde gerçekleşmişti. İşte 3. buluşmamızda okuyacağımız …

 • Sumeyra Kanik

  Ben de katilmak istiyorum

 • Ceyda Aymir Akhan

  Merhaba, egitiminize katilmak isterim. E-posta adresi icin nereye bilgi gondermeliyim acaba? Tesekkurler

 • Meltem Tokgöz

  Merhaba katılmak istiyorumm instagramdan yazmıstım sanırım burdan söylemem gerekiyormus:)

 • Didar tekinalp
 • Didem Karsavuran Eyupoğlu

  Merhaba dkarsavuran@gmail.com katılmak istiyorum.

 • selma erendor

  Katilmak isterim

 • Duygu olcay sahin

  Katılım için duyguolcay@gmail.com. Teşekkürler

 • Linda

  Katılmayı isterım lindaaker@mynet.com

 • Neşe Çoruh Karuk

  Katılmayı isterim

 • Aslıhan Onaran

  Cok onemli bu konuda farkindalik. Etkinlik icin tesekkurler, ben de katilmak isterim:)

 • Sinem Doğu Karademir

  Katılmayı çok isterim:)

 • Sultan

  Katılmayı isteriz

 • Aylin Mete Eren

  Ne iyi yapmışsınız bu konuyu gündeme getirmişsiniz. Umarım görüşebilirİz. Sevgiler

error: Yazılarımızdan memnun kaldıysanız, kopyalamak yerine paylaşabilirsiniz... Sevgiler! ʕ•ᴥ•ʔ
58 Shares
Share56
+11
Share1
Email
WhatsApp