14 Aralık 2017, Perşembe
Ana Sayfa / Aktivite / 1. Kitap Kafe Buluşması

1. Kitap Kafe Buluşması

Peki neden hep bebekler ve çocuklar? Bu oluşum asıl annelerin paylaşması için kuruldu. O halde daha önce “Kitap” ismiyle başlattığımız bölümün adını “Kitap Kafe” olarak güncelliyor ve size bu köşe üzerinden çok tatlı sürprizlerimizin olacağının müjdesini veriyoruz…. demiştik ilk yazımızda ve işte merakla beklenen buluşma duyurusu! Uzun zamandır neden Kadıköy Anneleri olarak çocuksuz akşam buluşmaları yapmıyoruz diye öneriler geliyordu. Şimdi de Kitap Kafe köşemizi hazırlayan Sevgili Elanur ile birlikte ortak projemizi hayat geçirmenin planları yapıyoruz. Geleneksel Kitap Kafe buluşmaları! Sonunda okunacak kitap, buluşulacak mekan ve tarih konusunda ortak fikir birliğine vardı. Bu arada biz kitabı çoktaan okuduk bitirdik, gerçekten çok akıcı bir kitap. Hemen alıp okumaya başlayın, zaten elinizden düşüremeyeceksiniz. Sonu öyle sürprizli ki, birlikte tartışmak için heyecandan yerimizde duramıyoruz!

Mekan, bir aile dostumuzun kızının da ortak olduğu Mazi Plak Cafe. Nasıl, ismimize yakışır bir mekan değil mi? Üstelik biz Kadıköy Anneleri’ne özel o gün menü fiyatları üzerinden %10 indirim de yapacaklar. Kurumsal hayatlarını geride bırakıp, plak tutkusunu Mazi Plak Cafe’yi açarak başka bir boyuta taşıyan Açelya İdikut ve Müge Akdağ; açılışlarına Dünya Plakçılar Günü’ne denk getirirken, mekanın özellikle tatlılarda çok iddialı olduğunu söylüyorlar 🙂 Misafirlerini 2017’den alıp 1970’lere götüren, buram buram nostalji kokan, şirin mi şirin bir mekan burası…

Her 3 ayda bir (çocuksuz) gerçekleştireceğimiz “Geleneksel Kitap Kafe Buluşması” gecelerimizde, Elanur’un önerdiği kitaplardan birisini hep birlikte okuyup, yorumlayacağız. Buluşmalarımızı özellikle kitap-kafe mekanlarında yapmayı tercih ediyor olacağız, demiştik. Ve işte ilk buluşmanın detayları:

Ne?

Birinci Kadıköy Anneleri Kitap Kafe Gece Buluşması

Nerede?

Mazi Plak Kafe

Dr Esat Işık Cad No:24/1 Moda, Kadıköy | Moda Migros’tan Oyun Atölyesi’ne doğru çıkan yolda 200 metre ileride sağda | mazicafe@gmail.com | Mekanın tanıtım yazısını buradan okuyabilirsiniz.

Ne Zaman?

17 Kasım 2017 Cuma, 20.00

Program?

Saat 20.00’de mekanda buluşup Sınırın Güneyinde Güneşin Batısında kitabı hakkında söyleşmek, hediye paketlerinin dağıtımı ve istediğimiz saate kadar oturmak 🙂

Amaç Ne?

Okumaya zaman bulamayan anneler ve kadınları gece buluşması bahanesiyle kitap okumaya özendirmek ve farklı sonlarla biten kitaplar üzerine tartışmak.

Kim Gelebilir?

Sınırın Güneyinde Güneşin Batısında kitabını okumuş tüm anneler/kadınlar gelebilir. Maalesef çocukları programa dahil edemiyoruz.

Kayıt Gerekli mi?

Evet, kayıt için hem bu yazının altına site üzerinden yorumunuzu bırakmanız gerekmekte, hem de instagram hesabınız üzerinden #kadikoyannelerikitapkafe etiketiyle, @kadikoyanneleri ni mention ederek ve etiketleyerek kitapla birlikte bir fotoğrafınızı/videonuzu paylaşıp, gönderi açıklamasında en az 3 arkadaşınızı bu buluşmaya davet etmenizi bekliyoruz. Biraz sınırları zorlayalım dedik bu kez. Bakalım kimler bizimle olacak?

İkram?

İkramımız yoktur. Herkes kafenin menüsünden istediğini seçebilir, bize özel sadece mekan o geceye özel %10 indirim yapacaktır. Herkes kendi yediğini-içtiğini ödeyecektir. Fiyat bilgisi görsellerdedir.

Hediyeler?

  • Nefes Yoga‘dan herkese ücretsiz deneme dersi kuponları
  • Masura Butik‘ten herkese pin
  • Sevgili Bebek‘ten herkese bez çanta içerisinde Erken Eğitim Mandala Boyama Seti
  • Keçeli Köy‘den çekilişle 1 kişiye kitap okuyan anne-kız, 3 kişiye peri kızı keçe süs
Bu buluşmayı kitapsever çevrenizle de paylaşın!Click To Tweet

Kitap Adı: Sınırın Güneyinde Güneşin Batısında

Yazarı: Haruki Murakami

Yayın Evi: Doğan Kitap

Çeviren: Pınar Polat

Sayfa Sayısı: 187

1. Geleneksel Kitap Kafe Buluşması’nı destekleyen ve gelecek olan herkese şimdiden çok teşekkürler!

Not:“Kitap Kafe” köşemiz ve gece buluşmalarımızda bize paydaşlık etmek isteyenler bilgi@kadikoyanneleri.com’dan bize ulaşabilirler.

  • Kadıköy Anneleri’ne abone olarak, tüm yazılarımızı yayınlandığı an bildirim şeklinde alabilir ve böylece anında haberdar olabilirsiniz. Bunun için, web sitemize girdiğinizde karşınıza çıkan ufak bildirim onayı penceresinde yer alan “İzin Ver” kutucuğunu işaretlemeniz yeterli.

Aslı Altınok Erdal

1982 Çan/Çanakkale doğumlu Aslı(Nam-ı diğer “Muhtar Anne”), 2004 yılında Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. 2004-2006 yılları arasında Chicago, ABD’da Au Pair olarak çalışırken College of Dupagete İşletme ve Uluslararası İlişkiler dersleri aldı. 2007 yılından bu yana çalıştığı Uluslararası Fuarcılık sektöründe 20’den fazla ülke, 40’tan fazla dünya şehrine seyahat etti. Temmuz 2012’de 3 yıllık hayat arkadaşı Koray’la evlendi. 13 Ocak 2014’te oğlu Rüzgar’ın hayatına girmesiyle birlikte ikamet ettiği Kadıköy’de, kendisi gibi hayattan zevk almayı bilen annelerin bir araya gelip deneyimlerini paylaştığı Kadıköy Anneleri’ni kurdu. Oğlu 7 aylık olduğunda tam zamanlı çalışma hayatına geri döndü. Halen fuarcılık sektöründe pazarlama işi, Kadıköy Anneleri, İFSAK bünyesindeki 4 Mevsim Büyükada, Şiirden Fotoğrafa İstanbul, Yansıyan Kadınlar belgesel fotoğrafçılık projeleri ve aile hayatı dörtgeninde hayatta kalma mücadelesi veriyor.
Zeki Çocuk Anaokulu

Bu yazımızı da inceleyin.

Jane Eyre

Merhaba kitapsever anneler, Bu yazıdaki kitabımız Dünya klasiklerinden Jane Eyre… Ben Jane Eyre ‘ı çok …

error: Yazılarımızdan memnun kaldıysanız, kopyalamak yerine paylaşabilirsiniz... Sevgiler! ʕ•ᴥ•ʔ
32 Shares
Share29
Tweet2
Share1
Email
WhatsApp