14. Kitap Kafe Buluşması

0
50

Sevgili Kitap Sever Kadınlar,

Kitap Kafe köşesinde bu ay Viyanalı asilzade Baron R.’nin 20. yüzyıl başında hayatını değiştiren tecrübenin aktarıldığı, Stefan Zweig‘in öykücülüğünde zirveyi tutan “Olağanüstü Bir Gece”yi okuyoruz. Önceki buluşmalara kitabı bitiremedikleri için gelemeyen Sevgili kadınlar, bu ay sizin için oldukça kısa bir kitap, hatta “uzun öykü” seçtik. Artık bu ay da “okuyamadık” bahanesini kabul etmiyoruz 🙂 Dilenirse 1 günde dahi btitirebileceğiniz uzunluk ve akıcılıkta bir kitap “Olağan Üstü Bir Gece”.

Kitabımızın detaylarını verdik, buluşma mekanımız ise; Kadıköy Anneleri’ni başından bu yana destekleyen, “22-28 Mart Dünya Doula Haftası Şerefine: Doula ile Doğum Hikayem” yazısıyla bize duygusal anlar yaşatan, Sevgili İpek’in Kadıköy’de kurduğu psikoloji merkezi; “Sade Psikoloji”. Daha önce 3. buluşmamızda da bize ev sahipliği yapmıştı. Merkez akşam vakitlerinde bizim için açılacak. Aslında konsepte de uygun bir bakıma, çünkü kitap okumak, kitabı birlikte yorumlamak, buluşup dertleşmek de bir nevi terapi. O zaman doğru yerdeyiz 🙂 8 Kasım 2019 Cuma akşamı hep birlikte kitabımız hakkında konuşacağız.

[divider]

[divider]

“Olağanüstü Bir Gece, seçkin bir burjuva olarak rahat ve tasasız varoluşunu sürdürürken giderek duyarsızlaşan bir adamın hayatındaki dönüştürücü deneyimin hikâyesidir. Sıradan bir Pazar gününü at yarışlarında geçirirken, belki de ilk kez burjuva ahlakından saparak “suç” işler. Böylece yeniden “hissetmeye” başladığını, kötücül ve ateşli hazları olan gerçek bir insan olduğunu fark eder. İçindeki haz dolu esrime, aynı günün akşamında onu gece âleminin son atıklarının arasına, “hayatın en dibindeki lağımlara” sürükleyecek, varış noktası ise ruhani bir uyanış olacaktır.” (Tanıtım bülteninden). İşte bu ayki buluşmamızın detayları:

Ne?

14. Kadıköy Anneleri Kitap Kafe Gece Buluşması

Nerede?

Sade Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Caferağa Mahallesi Bahriye Caddesi Sakızgülü Sokak No:31/12 Kadıköy
T: 0536 613 11 11 / 0530 704 72 43
info@sadepsikoloji.com

Ne Zaman?

8 Kasım 2019 Cuma, 20.00-

Program?

Saat 20.00’de sahilde buluşup, en az 3 kişi olduğumuzda sırayla kendimizi kısaca tanıtıp, kitap hakkında söyleşmek.

Amaç Ne?

Okumaya zaman bulamayan anneler ve kadınları gece buluşması bahanesiyle kitap okumaya özendirmek ve farklı sonlarla biten kitaplar üzerine tartışmak.

Kim Gelebilir?

“Olağanüstü Bir Gece” kitabını okumuş tüm kadınlar gelebilir. Maalesef çocukları programa dahil edemiyoruz.

[divider]

[clickToTweet tweet=”14. Kitap Kafe Buluşmasına Davetlisiniz!” quote=”Bu buluşmayı kitapsever çevrenizle de paylaşın!” theme=”style3″]

[divider]

Kayıt Gerekli mi?

Evet, kayıt için hem bu yazının altına site üzerinden yorumunuzu bırakmanız, hem bilgi@kadikoyanneleri.com a iletişim bilgilerinizi iletmeniz gerekmekte, hem de instagram hesabınız üzerinden #kadikoyannelerikitapkafe etiketiyle, @kadikoyanneleri ni etiketleyerek kitapla birlikte bir fotoğrafınızı paylaşıp, gönderi açıklamasında bir arkadaşınızı bu buluşmaya davet etmeniz gerekmekte.

İkram?

Sıcak içecek ikramı mekan tarafından karşılanacaktır. Arzu ederseniz siz de gelirken yanınıza “içeceğinizi” ve atıştırmalığınızı getirebilirsiniz 😛

Kitap Künyesi?

Kitap Adı: Olağanüstü Bir Gece

Yazarı: Stefan Zweig

Sayfa Sayısı: 80

[divider]

14.  Kitap Kafe Buluşması’nda görüşmek üzere!

[divider]
  • Kadıköy Anneleri’ne abone olarak, tüm yazılarımızı yayınlandığı an bildirim şeklinde alabilir ve böylece anında haberdar olabilirsiniz. Bunun için, web sitemize girdiğinizde karşınıza çıkan ufak bildirim onayı penceresinde yer alan “İzin Ver” kutucuğunu işaretlemeniz yeterli.
Önceki yazıKaplanı Sakın Gıdıklama
Sonraki yazıKüçük Kitap Kurtları 2019 Güz Buluşması