Ana Sayfa Kitap Kafe Boyalı Peçe

Boyalı Peçe

[dropcap]S[/dropcap]evgili kitap sever anneler,

 

Son zamanlarda okuyup çok beğendiğim bir kitabı sizinle paylaşmak istedim; Boyalı Peçe. Kadının uyanışı için ilham verici bu çok akıcı, heyecan ve duygu dolu kitabı özellikle siz annelere tavsiye ederim.

[divider]

[divider]

Kitapta bir annenin yaptığı hataların önce kızının sonra da damadının hayatlarına nasıl etki edeceğini, gayet akıllı bir insan olma potansiyeli varken aptal bir kadın olarak yetiştirdiği ve sevmediği bir adamla, sırf elden çıkarmak için evlendirerek mutsuz bir kadına dönüştürdüğü Kitty’nin ve onun duygularını belli etmeyen, işkolik kocası Walter’ın ve Kitty’nin gönlünü çalmak isteyen Charlie ‘nin hikayesini okuyacaksınız.

[divider]

[clickToTweet tweet=”Kitap Kafe’de Bu Ay The Painted Veil – Duvak Filmine İlham Olan,  Samurset Maugham imzalı “Boyalı Peçe” Var.” quote=”Bu yazıyı kitapsever çevrenizle de paylaşın!” theme=”style3″]

[divider]

Yazar Somerset Maugham’ın George Orwell’in etkilendiği yazarların başında geldiğini öğrendiğimde okumaya karar verip Boyalı Peçe kitabını tesadüfen seçmiştim. Kitabı okurken ‘The Painted Veil’ ismi bana yıllar önce izlediğim Duvak filmini anımsatınca (keşke keşfetmeseydim bunu) kitabın uyarlaması olduğunu gördüm. Filmde bazı olaylar daha farklı verildiği için ben gelişmelerde hep değişik bir beklenti içine girdim ve sonu hatırladığımdan farklı bitti. Kitabın başlarında Kitty’ye acıyıp sonlarında da çok kızdım ama nihayetinde onu yargılamak hakkımın olmadığını ve hepimizin hayatımızda çok pişman olacağımız, çok üzüleceğimiz hatalar yapabileceğimizi düşündüm. Kitty’nin bu duruma bulduğu çözüm ise çok hoşuma gitti ve kitap bende amacına ulaştı sanıyorum. Kendimiz için geç olmuş olsa bile özellikle kız çocuklarımızı aklını kullanabilen güçlü bireyler olarak yetiştirmek elimizde, yeter ki bunun önemini kavrayalım. Etkileyici cümlelerin fazla olduğu kitaptan bazı alıntılar paylaşmak istedim.

“Biliyorsunuz sevgili yavrum. İnsan işte, eğlencede, dünyada ya da bir manastırda değil; ancak ruhunda huzur bulabilir.”

“Bazılarımız yolunu afyonla bulmaya çalışıyor, bazılarımız Tanrı’yla, bazılarımız viskiyle ve bazılarımız da aşkla. Bütün yollar aynı yöne gidiyor ve aslında hiçbir yere varmıyor.”

“Gönül kazanmanın tek bir yolu vardır, o da kendini sevilecek birine dönüştürmektir.”

“İstememeyi iste, her şeyi oluruna bırak. Mütevazı olan bütünlüğünü korur. Güçlü olan kendisini yenendir.”

[divider]

Kitap Adı: Poyalı Peçe

Yazarı: W. Samurset Maugham

Çeviren: Meltem Aydın

Yayın Evi: İş Bankası Kültür Yayınları

Sayfa Sayısı: 240

[divider]

Hepimize kitap dolu keyifli günler olsun.

[author title=”Elanur Us Sarı” image=”https://secureservercdn.net/50.62.198.70/eaf.195.myftpupload.com/wp-content/uploads/2017/08/ka-elanurussari.jpg”]Ege Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunu. Çok sevdiği Kadıköy’de eşi Onur, kızı Feride, iki kedisi Gece ve Eva ile birlikte yaşar. Bir süredir artçı olsa da motosiklete binmeyi, fırsat yaratıp gezmeyi, kitap okumayı, doğada olmayı, sanatla uğraşmayı sever. Kişisel instagram hesabı üzerinden ışık hızıyla okuduğu kitapların takibini yapabilirsiniz.[/author]

Not:“Kitap Kafe” köşemiz ve gece buluşmalarımızda bize paydaşlık etmek isteyenler bilgi@kadikoyanneleri.com’dan bize ulaşabilirler.

[divider]
  • Kadıköy Anneleri’ne abone olarak, tüm yazılarımızı yayınlandığı an bildirim şeklinde alabilir ve böylece anında haberdar olabilirsiniz. Bunun için, web sitemize girdiğinizde karşınıza çıkan ufak bildirim onayı penceresinde yer alan “İzin Ver” kutucuğunu işaretlemeniz yeterli.

Most Popular