Küçük Kitap Kurtları 2021 Kış Özel Buluşması

0
193
küçük kitap kurtları
küçük kitap kurtları

Sevgili Kadıköy Anneleri merhaba, 20 Haziran 2015 tarihinde gerçekleştirdiğimiz ilk küçük kitap kurtları buluşmamızdan bu yana organik pazar, park, sahil, kütüphane, tiyatro ve pek çok bağımsız kitabevinde bir araya geldik. 18 Ocak 2020 tarihli son buluşmamızın ardından bir yıl geçmiş. Mart’ta başlayan süreç nedeniyle bahar, yaz ve güz buluşmamızı gerçekleştirmedik. Sizlerin de küçük kitap kurtları buluşmalarımızı en az bizler kadar özlediğinizi biliyoruz. Bu yüzden daha da fazla beklemeyelim istedik. Bu kez mitolojinin büyülü dünyasının kapılarını aralıyoruz. İlk Kitaplığım köşemizi hazırlayan Hafize Çınar Güner, 30 Ocak Cumartesi günü, saat 15.00’de evlerinize konuk olacak ve Kelime Yayınları tarafından yayımlanmış “Bitmeyen Mitoloji” adlı kitabından bir öyküyü bizlere anlatacak. İşte ayrıntılar;

Küçük Kitap Kurtları 2021 Kış Özel Buluşması

Senelerdir antik bir kentte yaşayan bilge Kaplumbağa Baklanbaus’la tanışmaya ne dersiniz? Baklanbaus’un anlattığı birbirinden güzel hikâyelerden ilk ikisi onun yaratıcı Hafize Çınar Güner tarafından “Bitmeyen Mitoloji” kitabında kaleme alındı. Bu etkinlikte Kelime Yayınları tarafından yayınlanan bu kitabının ilk öyküsü “Altı Nar Tanesi” aynı zamanda drama/ tiyatro öğretmeni ve hikâye anlatıcısı olan yazar Hafize Çınar Güner’in oyunsu anlatımıyla çocuklarla buluşacak. Etkinliğe katılan çocuklar birçok mitolojik karakterle tanışıp onların hikâyesine eşlik edecekler. Mitolojinin gizemine ve geçmişten günümüzdeki yerine, Persephone’nin yediği altı nar tanesiyle şahit olacaklar.

Kimler Katılabilir?

06- 09 yaş grubundaki küçük kitap kurtları

Ne Zaman?

30 Ocak 2021 Cumartesi günü, 15.00 – 16.00 saatleri arası

Nerede?

Zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecek bu buluşmanın bağlantı bilgileri için @sofiadenizumutkumbarasi sayfasından buluşmanın biletini alıp bilgi@kadikoyanneleri.com adresine e posta yollamanız gerekecektir.

Kayıt Gerekli mi?

İlk kez Zoom platformu üzerinden yapacağımız bu buluşmamız için kayıt gereklidir. Daha önceki buluşmalarımızda buluşmanın öznesi olan kitabın buluşmamızın giriş bileti olduğunu söylüyorduk. Lakin elbette hiçbir buluşmamızda bunu zorunlu tutmadık. Bu buluşmalara başlarken amacımız ebeveynleri kitap etrafında bir araya getirmek, çocukları nitelikli kitaplar ve onların yaratıcılarıyla buluşturup okuma kültürüne katkı sağlamaktı.

Geride bıraktığımız yedi yıla bakınca bu amacımıza ulaşmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Buluşmalarımızda çocuklarımız kitaplarla mutlu dakikalar yaşarken biz yetişkinler de çoğu zaman buluşma mekânın kafesinde bir kahve içiyor ve sohbet ediyorduk. Bu kez de Sma hastası Sofia Deniz’e nefes olmak için bir kahve içeceğiz. @sofiadenizumutkumbarasi sayfasından alacağınız sanal bir kahve buluşmamızın bileti olacak.

Bu bileti bilgi@kadikoyanneleri.com adresine ileten katılımcılarımıza bağlantı bilgileri iletilecektir. Dileyen katılımcılarımız “Bitmeyen Mitoloji” kitabını Kelime Yayınları sitesi üzerinden indirimli olarak satın alabilirler. Yüz yüze geleceğimiz güzel günlerin umuduyla büyük, küçük tüm kitap kurtlarını buluşmamıza bekliyoruz!

Görüşmek üzere,

Sevgiler,
Hafize Güner

 

 

 

Önceki yazı2020 Yılı Resimli Kitap Seçkimiz
Sonraki yazıMurat Moroğlu ile Bir Bavul Kitap Söyleşisi