19 Temmuz 2018, Perşembe
Ana Sayfa / Hamilelik Günlükleri / Özüm’ün Hamilelik Günlüğü: 23. Hafta

Özüm’ün Hamilelik Günlüğü: 23. Hafta

Su gibi geçti bizim için bu hafta. Kar nedeniyle evde geçen üç gün anne annemizin evine ziyarete diye gittik, 2 gün yatıya kaldık bizim minnoşla. Evimi özledim tabii ama prensesler gibi baktılar bize. Oh ne güzel, yediğimiz önümüzde yemediğimiz arkamızda; ilaçlar, sütler, yemekler ayağımıza geldi…Anne ve babamla olmayı, onlarla uzun uzun vakit geçirmeyi çok özlemişim. Onlarla birlikte olmak ayrı bir mutluluk ve huzur veriyor… Ama en güzel yanı yine evimize ve babamıza kavuşmaktı elbette 🙂

ka-110115-2Annem, şu anda 11 aylık olan yeğenim Maya’ya baktığı için, onunla da bolca vakit geçirebildim (Bu haftaki fotoğrafımda kendisi bana eşlik ediyor.). Bir nevi staj oluyor benim için; altını değiştirmek, giydirmek tamam da bir şeyler yedirmekten sahiden çok korkuyorum. Zamanı gelince kendi çocuguma nasıl yedireceğim acaba? Boğazına mı kaçtı, nefes mi alamıyor? diye nefesimi tutup bekliyorum. Onu da aştık mı tamamdır!

Bu haftam çoğunlukla evde geçti. Bu hafta başlayacak olan doğum ve sonrası ile ilgili 6 haftalık kursum kar nedeniyle ertelendi. Kayarım belki diye bu karda yollara düşmek istemedik haliyle. Kurs, Kadıköy Acıbadem Hastanesi’nde önümüzdeki Perşembe günü başlıyor. Katılmak isteyenler hala kayıt yaptırabilirler.

Bu hafta bizim minnoş daha şiddetli tekmelemeye başladı, büyüyor artık ne de olsa. Bir de burnum şişmeye başladı yahu!. Burun mukozası genişliyormuş, ne gerek varsa. Bunu selfie çekimlerimde cok net görebiliyorum 🙂 Hamileliğin cilvelerinden biri daha! 23. haftamızdayız ve henüz tek bir çatlağım yok. Annemin üç hamileliğinde de kullandığı gibi her gün badem yağı sürüyorum. Umarım bu şekilde devam eder ve herhangi bir catlak oluşmaz. Diğer pahalı kozmetik ürünleri tercih etmedim, sanırım pişman da olmayacağım. Son olarak, aslında geçtiğimiz hafta halletmemiz gereken Kardiyolog ziyaretimizi, havaların düzelmesiyle tahminen bu hafta gerçektirebileceğiz.

Minnoş Hanım ve benden havadisler bu haftalık bu kadar… Tüm anne adaylarına canı gönülden sabır ve kolaylıklar!

Özüm Berrakkarasu

Zeki Çocuk Anaokulu

Bu yazımızı da inceleyin.

Zennube Ezgi’nin İçinden Bir Zeytin Doğdu!

Sevgili Kadıköy Anneleri, Bilenler bilir, 30. haftadan beri ha geldi ha gelecek diye bekledik durduk …

error: Yazılarımızdan memnun kaldıysanız, kopyalamak yerine paylaşabilirsiniz... Sevgiler! ʕ•ᴥ•ʔ