Özüm’ün Hamilelik Günlüğü: 23. Hafta

Su gibi geçti bizim için bu hafta. Kar nedeniyle evde geçen üç gün anne annemizin evine ziyarete diye gittik, 2 gün yatıya kaldık bizim minnoşla. Evimi özledim tabii ama prensesler gibi baktılar bize. Oh ne güzel, yediğimiz önümüzde yemediğimiz arkamızda; ilaçlar, sütler, yemekler ayağımıza geldi…Anne ve babamla olmayı, onlarla uzun uzun vakit geçirmeyi çok özlemişim. Onlarla birlikte olmak ayrı bir mutluluk ve huzur veriyor… Ama en güzel yanı yine evimize ve babamıza kavuşmaktı elbette 🙂

ka-110115-2Annem, şu anda 11 aylık olan yeğenim Maya’ya baktığı için, onunla da bolca vakit geçirebildim (Bu haftaki fotoğrafımda kendisi bana eşlik ediyor.). Bir nevi staj oluyor benim için; altını değiştirmek, giydirmek tamam da bir şeyler yedirmekten sahiden çok korkuyorum. Zamanı gelince kendi çocuguma nasıl yedireceğim acaba? Boğazına mı kaçtı, nefes mi alamıyor? diye nefesimi tutup bekliyorum. Onu da aştık mı tamamdır!

Bu haftam çoğunlukla evde geçti. Bu hafta başlayacak olan doğum ve sonrası ile ilgili 6 haftalık kursum kar nedeniyle ertelendi. Kayarım belki diye bu karda yollara düşmek istemedik haliyle. Kurs, Kadıköy Acıbadem Hastanesi’nde önümüzdeki Perşembe günü başlıyor. Katılmak isteyenler hala kayıt yaptırabilirler.

Bu hafta bizim minnoş daha şiddetli tekmelemeye başladı, büyüyor artık ne de olsa. Bir de burnum şişmeye başladı yahu!. Burun mukozası genişliyormuş, ne gerek varsa. Bunu selfie çekimlerimde cok net görebiliyorum 🙂 Hamileliğin cilvelerinden biri daha! 23. haftamızdayız ve henüz tek bir çatlağım yok. Annemin üç hamileliğinde de kullandığı gibi her gün badem yağı sürüyorum. Umarım bu şekilde devam eder ve herhangi bir catlak oluşmaz. Diğer pahalı kozmetik ürünleri tercih etmedim, sanırım pişman da olmayacağım. Son olarak, aslında geçtiğimiz hafta halletmemiz gereken Kardiyolog ziyaretimizi, havaların düzelmesiyle tahminen bu hafta gerçektirebileceğiz.

Minnoş Hanım ve benden havadisler bu haftalık bu kadar… Tüm anne adaylarına canı gönülden sabır ve kolaylıklar!

Özüm Berrakkarasu

Aslı Altınok Erdal
Aslı Altınok Erdalhttps://kadikoyanneleri.com
1982 Çan/Çanakkale doğumlu Aslı, 2004 yılında Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. 2004-2006 yılları arasında Chicago, ABD’da Au Pair olarak çalışırken College of Dupage’te İşletme ve Uluslararası İlişkiler dersleri aldı. 2007 yılından bu yana çalıştığı Uluslararası Fuarcılık sektörü PR&Marketing ve Proje Müdürlüğü görevi ile Uzak Doğu’dan Kuzey Afrika’ya, Orta Doğu’dan Slav Bölgesine, Avrupa’dan Körfez Bölgesine 20’den fazla ülke, 40’tan fazla dünya şehrine seyahat etti. Temmuz 2012’de 3 yıllık hayat arkadaşı Koray’la evlendi. 13 Ocak 2014’te oğlu Rüzgar’ın hayatına girmesiyle birlikte, ikamet ettiği Kadıköy’de, kendisi gibi hayattan zevk almayı bilen annelerin bir araya gelip deneyimlerini paylaştığı Kadıköy Anneleri'ni kurdu. 1 Haziran 2014‘ten bu yana sosyal medya hesapları aracılığıyla geniş bir kitleye ulaşan ve 13. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde Eğitim kategorisinde Halkın Favorisi seçilen Kadıköy Anneleri'nde, onlarca annenin katkıda bulunduğu yazılarına yer vermekte. Oğlu 7 aylık olduğunda tam zamanlı çalışma hayatına geri döndü. Halen fuarcılık, Kadıköy Anneleri, sosyal ve aile hayatı dörtgeninde var olma telaşını sürdüyor.

Kaçırmayın!

Benzer Yazılar