18 Temmuz 2018, Çarşamba
Ana Sayfa / Hamilelik Günlükleri / Özüm’ün Hamilelik Günlüğü: 28. Hafta

Özüm’ün Hamilelik Günlüğü: 28. Hafta

Bu hafta böyle neşeli,keyifli bir “Merhaba” diyemiyorum maalesef.

Bütün gün elim yazmaya gitmedi bir türlü. Biz büyük bir heyecan ve neşeyle güzel kızımızın gelmesini bekler, hazırlıklar yaparken, bir ailenin el bebek gül bebek büyüttüğü, sevmelere doyamadığı kızını kaybettiğini duymak, gencecik bir kızın hayatının böyle haince sona erdirildiğini bilmek beni altüst etti.

Hamilelik günlüğünde bu konulara yer vermesem de yalnızca bu hafta olanları mı anlatsam dedim bir an, Eee peki o zaman ‘Anne’ olmanın ne anlamı kalır? Böyle bir vahşete nasıl kayıtsız kalınır? Hayat maalesef her zaman güllük gülistanlık değil, tıpkı annelik gibi. Çocuklarımızı nasıl koruyacağız? Kız ya da erkek farketmez, tüm evlatlarımız tehlike altında. Onları yetiştirirken tüm tehlikelere karşı uyanık olmalarını sağlamalı ve herhangi bir tehdit altında nasıl bir yol izleyeceklerini öğretmeliyiz. Bugün bununla ilgili pek çok yazı okudum, video izledim. Çocuklarımızı kimseye güvenmeyen insanlar olarak yetiştirmek de doğru değil elbette ancak çocukluklarından itibaren kendilerini koruma içgüdülerini de sağlamalarına yardımcı olmalıyız elimizden geldiğince. Sizinle de  çok faydalı olduğunu düşündüğüm videolardan birini paylaşmak isterim.

Gerçi görülen o ki dolmuşta, yolda, sinemada çocuklara, kadınlara kolaylıkla şiddet uygulayabilecek inanlarla kim bilir kaç kez yanyana oturmuşuzdur. Kendimizi nasıl koruyacağımızı bile tam olarak bilemezken işimizin gerçekten çok zor olduğunu düşünüyorum. Allah tüm yavrularımızı ve bizi bu insanlık dışı varlıklardan korusun.

Bu hafta yaşadıklarımızı, şeker yüklemesi maceramızı ve babyshower için hazırlıklarımızı haftaya paylaşmak üzere.

Özüm Berrakkarasu

Zeki Çocuk Anaokulu

Bu yazımızı da inceleyin.

Zennube Ezgi’nin İçinden Bir Zeytin Doğdu!

Sevgili Kadıköy Anneleri, Bilenler bilir, 30. haftadan beri ha geldi ha gelecek diye bekledik durduk …

error: Yazılarımızdan memnun kaldıysanız, kopyalamak yerine paylaşabilirsiniz... Sevgiler! ʕ•ᴥ•ʔ