Ana Sayfa Aktivite Kadıköy Anneleri "Anneler Konuşuyor" Sempozyumu'nda

Kadıköy Anneleri “Anneler Konuşuyor” Sempozyumu’nda

Sevgili Kadıköy Anneleri;

Gün geçmiyor ki yeni bir organizasyon için ilham kaynağı olmayalım. İşte yine bizlerden ilham alarak kurulmuşka-18032016-02 bir oluşum. Kurucusu Sevgili Vakkaş Aygül aylar önce bu topluluktan bahsettiğinde henüz netleşmiş olmadığı için açıkçası yapılması istenen tam hayalimizde canlanmamıştı. Ancak hazırlıklar tamamlanıp da bizi özellikle orada görmek istediğini söylediğinde hemen organize olduk ve tabi ki Kadıköy Anneleri olarak bu güzel platformda yer almamız gerektiğine karar verdik. Siz değerli Kadıköy Anneleri’ni de bize destek vermek amacıyla 26 Mart Cumartesi günü 09:00-15:00 saatleri arasında bu güzel organizasyona katılmanızı diliyoruz. Biz 6 Kadıköy Annesi olarak protokolden sonra saat 13:00 gibi sohbet havasında bir konuşma gerçekleştireceğiz. Bizi dinlemek ister misiniz? Üstelik standımıza gelip, bizimle fotoğraf çektirip instagramda #kadikoyanneleripaylasir hastagiyle fotoğrafını paylaşıp yarışmamıza katılanlar arasında çekilişle hediyelerimiz(1 kişiye 1 saatlik uyku danışmanlığı, 1 kişiye bebeklerle dans ya da bale dersi, 1 kişiye  de tespih ya da kokulu taş) olacak. Fuayede Kadıköy Anneleri standında alerjik kurabiye ikramlarım, hediyelerimiz ve Nur Niyaz Bildik eşliğinde Joimove Kids-Çocuklarla Dans yapacağız! Haydi çocuğunuzu kapın gelin! Birlikte uyku, alerji, ikinci çocuğa hamilelik, 2 yaş sendromu, okul seçimi ve çalışan anne konularında sohbet edelim!

Peki nedir bu Anneler Konuşuyor Sempozyumu?

Kadıköy Benim Medya Platformu’nun; dünyanın en yaşanılası, en muhteşem lütuflarından biri olan anneliğin, annelerin önemi ve onların sesi olmak adına düzenlediği, birbirinden değerli ünlü annelerin çocuklarıyla yaşadıkları en mutlu anları ve deneyimlerini paylaşacakları, pedagogların, doktorların ve uzmanların değerli bir çatıda toplanacağı Anneler Konuşuyor Sempozyumu ile toplumsal bilgilendirme ve sosyal farkındalık ile çocuklarımıza daha iyi ve mutlu bir gelecek sağlamak amaçlanmakta.

Sempozyuma giriş ücretsiz ancak davetiyeyledir. Ücretsiz davetiyelerinizi Kadıköy Anneleri’nde özel indirimler sunan Nefess Yoga, Ayak Üstü Masaj, Kidspo ve Merakettiklerin‘den temin edebilirsiniz.

26 Mart 2016 Cumartesi, Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde, 09:00-15:00 saatleri arasında düzenlenecek olan Anneler Konuşuyor Sempozyumu’nda;

Kimler katılımcı olacak?

Kadıköy Anneleri (Asu Ulutürk Yavuz-Uyusun Ki Büyüsün, Joimove Türkiyeİnanna Kadın Farkındalık MerkeziNur Niyaz Bildik, Esra Sınır Berk-Tado Kids&Tado Events, Aslı Güder Gülbüz-Doruk The Alerjik Bebe, Aslı Cebeci Ulusoy-Aslı’nın Hamilelik Günlüğü, Aslı Altınok Erdal

Hassas Anne Ece Kumkale

Ünlü Oyuncu-Aromaterapist Ayşe Tolga

Ünlü Pedagog Sevil Yavuz

Doktor Amcam Uzman Dr. Anıl YeşildalANNELER KONUŞUYOR- BİLET İÇİN VEKTÖRELLER

Jimnastikçi Çocuk Yıldız Havva Şevval Ergel

Oyuncu Demet Gönen

Oyuncu Deniz Gönen

SGK Uzmanı Mert Nayır

Neler olacak?

  • Anneler ve çocuk eğitimi, psikolojisi
  • Günümüzde annelerin karşılaştığı sorunlar
  • Kısa film gösterimi
  • Ünlü anneler ile soru cevap, söyleşi
  • Doktor, pedagog ve uzmanlar ile anne ve çocuk hakkında söyleşi
  • Özel sponsor standları
  • VIP backstage
  • Photo booth
  • Yardıma muhtaç aileler ve gönüllü ailelerin görüşleri
  • Sempozyum sonrasında gerçekleştirilecek afterparty

Hangi konular konuşulacak?

1. Emzirme ve Anne Sütü

2. Bebeklerde Beslenme: Ek Gıdalara Geçiş

3. Antibiyotiklerin Doğru Kullanımı

4. Çocuklarda Ateşe Doğru Yaklaşım

Neden Katılmalıyım ?

Bu projenin hedef kitlesi, anneler konuşuyor sempozyumu kitlesi ve konuşmacıları göz önünde bulundurularak şekillenmiş 18-45 yaş aralığında anne ve anne adaylarının oluşturduğu geniş bir tüketici kitlesidir. Davetliler cemiyet hayatından anneler, üst düzey yönetici anneler, ünlü ve çalışan Kadıköy anneleri çalışanları, moda ve tekstil dünyasından özel davetliler ve ünlü simalardan oluşmaktadır.

Kadıköy Anneleri konuşmacıları:

Asu Ulutürk YavuzUyusun Ki Büyüsün

ka-23032016-01

1977 doğumlu. 1994 yılında T.E.D Ankara Koleji’nden; 1998 yılında ise O.D.T.Ü Çevre Mühendisliği’nden mezun oldu… İş yaşamında çok farklı kurumlarda çalıştı; Mühendis olarak başladığı kariyerinde; bir anda Finansçı’ya dönüşüverdi. Bilgi Üniversitesi’nde MBA yaptı; tüm bunları yaparken de çocuğa vakit bulmadı. 33 yaşında hayatının aşkıyla karşılaştı, 3 ayda evlendi. İlk evlilik yıl dönümlerinde Zeynep vardı yaşamlarında. Sonra da, Ömer giriverdi yaşamlarına. Ömer doğduğunda iki çocuk nasıl uyurmuş acaba derken; kendini bir kaos içinde buldu. “Çocuklarla ilgili bir şey yapmak istiyorum” dedi ve uzun yolculuğuna International Maternity & Parenting Institute ile başladı; “Hamilelerde ve Çocuklarda Uyku Danışmanlığı Sertifikasyonunu” tamamladı. Eş zamanlı, “Dr Harvey Karp Mahallenin En Mutlu Bebeği Eğitici Sertifikasyonunu” da aldı. Halen devam eden finansçı kariyerinin yanı sıra kendi markası “Uyusun ki Büyüsün” ile annelere uyku konusunda destek veriyor.

Nur Niyaz Bildik-Inanna Kadın Farkındalık Merkezi, Joimove Türkiye

ka-22032016-01

1984 İstanbul doğumlu. 2007 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü’nden mezun olup kısa bir süre Yeni Aktüel Dergisi’nde muhabirlik yaptı. Esas tutkusu olan ve 3 yaşından beri hayatının merkezinde olan bedenle ilgili çalışmaları her yaştan insana, ihtiyaçları doğrultusunda verebilme amacıyla bale, yoga, jimnastik, senkronize yüzme gibi branşlarda dersler vermeye başladı. Çağdaş Bale Topluluğu’nda baş dansçı olarak dans etti, Türkiye Senkronize Yüzme Milli Takımı’na sporcular yetiştirdi. Kadınlara bedensel, duygusal ve enformasyonel olarak destek verebilmek için Şaylan Yılmaz ile birlikte İnanna Kadın Farkındalık Merkezi’ni kurdu. Türkiye’de “Bebeklerle Dans“ ismiyle bilinen JOIMOVE markasının ilk eğitmeni ve Türkiye Koordinatörüdür. 7 yaşında ilkokul birinci sınıfa giden Serra adında bir kızı vardır.

Esra Sınır Berk-Tado Kids

ka-20032016-01

1974 İstanbul doğumlu. 10 yıl kadar reklam ajanslarında müşteri direktörü olarak çalıştı. Yaptığı işi severek yapmasına rağmen 2012 yılında oğlunun dünyaya gelmesiyle her şey değişmeye başladı. Çok geç saatlere kadar ve düzensiz çalışma saatleri ile 2 yaş sendromu ve anneyi kaybetme korkusu birleşince işimden ayrılmak durumunda kaldı. Fakat çalışmaya özellikle de yoğun tempoya alışan kadınlar için ev hayatının çok zor olduğunu bildiği için işten ne yapabilirimlerle ayrıldı. Hem oğluna vakit ayırmak hem de bundan sonra sevdiği şeylerle ilgilenmek istiyordu. Bu fikirden yola çıkarak moda tasarımcısı arkadaşı Sema Bozer ile birlikte 2015’de Tadokids’i kurdu. Tadokids olarak çocuk ile ilgili doğumdan mezuniyete kadar tüm organizasyonları hazırlamaya başladı. 2016 yılında ise anne ve babalardan gelen istekler üzerine yetişkinlere ilişkin organizasyonları da Tadoevents altında düzenlemeye başladı.

Aslı Güder Gülbüz-Doruk The Alerjik Bebe

ka-18032016-07

1985 Bandırma/Balıkesir doğumlu. 2009 yılında Maltepe Üniversitesi iç mimarlık bölümünden mezun oldu. 2012 yılında 7 yıllık erkek arkadaşı Hamdi ile evlendi, 18 Ağustos 2014 yılında oğlu Doruk’u kucağına aldı. Kolik ve alerjik bir bebeği arkasında bırakarak 7,5 aylıkken kaldığı yerden çalışmaya başladı. Anlaşmazlıklar ve oğlunun sağlık sorunları nedeniyle işten ayrılıp tam zamanlı annelik hayatına geri döndü. Oğlunun her gün büyüdüğünü görüp yaptığımdan pişmanlık duymuyor. Vakit buldukça kitap okumaya çalışıyor. Uzun zamandır en büyük hobisi Doruk’un alerjisine uygun tarifler üretip kendisine yedirmek.

Aslı Cebeci Ulusoy-Aslı’nın Hamilelik Günlüğü

ka-18032016-06

1979 Karabük doğumlu, 2003 yılında evlendi, 2014 Aralık ayından beri Demir’in annesi ve 29 haftalık ikinci çocuğuna hamile. Hemşirelik ve Sağlık Kurumları Yöneticiliği mezunu. Uzun yıllar hemşirelik yaptı ve halen bir devlet hastanesinde müdür yardımcısı olarak görev yapmakta. Gezmeyi seviyor ve fotoğrafçılık ile ilgileniyor.

Aslı Altınok Erdal

ka-18032016-10

1982 Çan/Çanakkale’de doğdu. 2004 yılında Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. 2004-2006 yılları arasında Chicago, ABD’de Au Pair olarak çalışırken College of Dupage’te İşletme ve Uluslararası İlişkiler dersleri aldı. 2007 yılından bu yana çalıştığı Uluslararası Fuarcılık sektörü PR&Marketing ve Proje Müdürlüğü görevi ile Orta Doğu’dan Slav Bölgesi’ne, Uzak Doğu’dan Kuzey Afrika’ya, Avrupa’dan Körfez Bölgesi’ne 20’den fazla ülke ve 30’dan fazla dünya şehrine seyahat etti. 2012 yılında 3 yıllık hayat arkadaşı Koray’la evlendi. 13 Ocak 2014’te oğlu Rüzgar’ın hayatına girmesiyle birlikte, ikamet ettiği Kadıköy’de, kendisi gibi hayattan zevk almayı bilen annelerin bir araya gelip deneyimlerini paylaştığı Kadıköy Anneleri&Kadikoy Moms’ı kurdu. Oğlu 7 aylık olduğunda tam zamanlı çalışma hayatına geri döndü. Halen fuarcılık işi, Kadıköy Anneleri, sosyal yaşantı ve aile hayatı dörtgeninde hayatta kalma mücadelesi veriyor.

Kadıköy Benim Medya Platformu, yazılı ve görsel medya sektöründeki faaliyetlerine, İstanbul ve Türkiyede ki çalışmalarıyla, 2015 yılında başlamıştır.Kadıköy Benim Platformu hedeflerine ulaşmak için, nitelikli yayıncılık, kaliteli baskı, çalışanlarına verdiği değer ve toplumsal sorumluluklarına gösterdiği özenle öne çıkar.

Yardıma muhtaç bir aile (kişi) tanıyorsanız, aile hakkındaki detaylı bilgiyi ve ailenin iletişim bilgilerini (telefon/ adres) aileyardimi@kadikoybenim.com adresine gönderebilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Tatlı Annelere Tatlı Bir Mola: Noni Bakery

TATLI ANNELERE TATLI BİR MOLA, MUHTEŞEM TARİFLERİ İLE "NONİ BAKERY" YOUTUBE KANALINDA 🙂 Uzun bir aradan sonra, yine yeniden sizlerle buluşmanın mutluluğu içindeyim:) Bu köşede, sadece...

Küçük Kitap Kurtları için Seri Kitaplar #4

Sevgili Kadıköy Anneleri merhaba, Bu sezonun ilk seri kitapları yazısıyla karşınızdayım. Hatırlayacağınız üzere iki sezon önce seri kitaplar dosyamıza başlamıştık. Yayınladığımız ilk yazıda “Tavşancan İle Faresu”,...

15. Kitap Kafe Buluşması

Sevgili Kitap Sever Kadınlar, 1 aylık bir aradan sonra yine birlikteyiz! Kitap Kafe köşesinde yeni yılın ilk kitabı Albert Camus"nün ( 1913-1960) en tanınmış, en...

Küçük Kitap Kurtları 2020 Kış Buluşması

Sevgili Kadıköy Anneleri merhaba, İda ve Mila ile tanışmayanınız kaldı mı? Daha önceki buluşmalarımızda ““İda ve Mila Kuş Gibi”, “İda ve Mila Zürafan Ne Sever?”...