21 Ağustos 2019, Çarşamba
Ana Sayfa / Kitap Kafe / Genç Werther’in Acıları

Genç Werther’in Acıları

9 Paylaşımlar

Merhaba sevgili anneler,

İsminden dolayı karamsar bir kitap olacağını düşünüp okumayı ötelemek gibi bir hata yaptığım ama şahane, yüreğinize dokunacak bir kitaptan bahsedeceğim 🙂  Genç Werther’in Acıları.

Kitap, genç bir hukuk stajyeri olan Werther’ in hayali arkadaşı Willhelm’e yazdığı, duygularını anlattığı mektuplardan oluşuyor. Werther arkadaşları vasıtasıyla tanıştığı Lotte’ye  aşık olur. Lotte de ona karşı boş değildir ama Lotte, tanışınca  Werther’in de seveceği, iyi bir insan olan Albert’le  nişanlıdır. Werther, Albert’i sever ve arkadaş gibi olurlar. Ama hem bu durumla, hem de aşkıyla baş etmesi kolay olmayacaktır.

Okunması kolay, akıcı ve çok etkileyici bir klasik roman. Evet çok hüzünlüydü, Werther’in yazdıklarında bir çok yerde kendinizden bir şeyler bulmanız, onunla sevinip onunla üzülmeniz çok olası, yer yer yaşlı gözlerle okumanız da olası ve sonrasında kalbinizin sızlaması da…

Bir ek bilgi olarak, Goethe’nin yaşadığı benzer bir aşk macerasından esinlenip romanı yazdığı söylenmektedir. Ayrıca ünlü Alman yazarın 25 yaşında kaleme aldığı roman yayınlandıktan sonra Almanya’da genç nüfusta intihar vakaları artmış.  O kadar etkileyici, düşünün…

E bu kadar övgüden sonra, keyifli okumalar dilemek kalır bana…

Evet, yalnızca bir gezgin, yeryüzünde bir yolcuyum ben! Ya sizler daha önemli şeylerle mi meşgulsünüz?

Bu yazıyı kitapsever çevrenizle de paylaşın!Tweetle

Kitap Adı: Genç Werther’in Acıları

Yazarı: Johann Wolfgang Von Goethe

Yayın Evi: Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Çeviren: Mahmure Kahraman

Sayfa Sayısı: 126

Elanur Us Sarı

Ege Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı mezunu. Çok sevdiği Kadıköy’de eşi Onur, kızı Feride, iki kedisi Gece ve Eva ile birlikte yaşar. Bir süredir artçı olsa da motosiklete binmeyi, fırsat yaratıp gezmeyi, kitap okumayı, doğada olmayı, sanatla uğraşmayı sever. Kişisel instagram hesabı üzerinden ışık hızıyla okuduğu kitapların takibini yapabilirsiniz.

Not1: İlk çocuksuz gece buluşmamız 17 Kasım Cuma 17.00’De Mazi Kitap Cafe, Kadıköy’de olacak. Birlikte tartışacağımız kitap ise Haruki Murakami’den “Sınırın Güneyinde Güneşin Batısında”. Dilerseniz kitabı buradan satın alabilirsiniz. Hemen okumaya başlayın ve sürprizlerle dolu gecede bizimle olun!

Not2:“Kitap Kafe” köşemiz ve gece buluşmalarımızda bize paydaşlık etmek isteyenler bilgi@kadikoyanneleri.com’dan bize ulaşabilirler.

  • Kadıköy Anneleri’ne abone olarak, tüm yazılarımızı yayınlandığı an bildirim şeklinde alabilir ve böylece anında haberdar olabilirsiniz. Bunun için, web sitemize girdiğinizde karşınıza çıkan ufak bildirim onayı penceresinde yer alan “İzin Ver” kutucuğunu işaretlemeniz yeterli.
9 Paylaşımlar
Zeki Çocuk Anaokulu

Bu yazımızı da inceleyin.

11. Kitap Kafe Buluşması

Sevgili Kitap Sever Kadınlar, Kitap Kafe köşesinde bu kez gençliğinizden hatırlayacağınız bir kitabı okuyoruz. Eminiz …