Sevgili mutfak sever Kadıköy Anneleri;

Kayısıda bol miktarda bulunan A vitamini hücre gelişiminde çok önemlidir. Büyüyen bebeğinizin sağlıklı gelişimi için de yeteri derecede A vitamini alması şarttır. Hamilelik döneminizde kullandığınız prenatal vitaminler bu nedenle yüksek dozda A vitamini içerir. A vitamini enfeksiyonlara karşı da savaşır. (Alıntıdır)

“En düzgün işleyen saat midedir. – Fransız Atasözü ”

Yaz aylarında meyvenin taze ve bol olması sağlıklı atıştırmalıkları çeşitlendirmek için harika bir fırsat sunuyor. Hem bize hem Güliz’ e hafif ve serin serin yemesi keyifli bir tatlı yaptım. Ailecek keyifle yedik.ka-09082016 (1)

Malzemelerimiz; 1 çorba kaşığı tam buğday unu, 1 çorba kaşığı pirinç unu, 1 çorba kaşığı yulaf unu ve
1 tatlı kaşığı irmik, süt, 8 adet taze kayısı.

Unu biraz kavurduktan sonra oda sıcaklığında tuttuğumuz süt ile muhallebi kıvamını alana kadar pişiriyoruz. Aynı zamanda az suda ya da buharda kayısıları pişiriyoruz. Pişirme esnasında şekeri ortaya çıktığından muhallebiye şeker eklemiyoruz. Pişirme tamamlandıktan sonra kayısıları püre haline getiriyoruz. Sunum kaselerine biraz muhallebi, biraz kayısı püresi, biraz daha muhallebi koyarak soğumaya bırakıyoruz.

NOT: Bu hafif yaz tatlısını kışın kuru meyveler ile de yapabilirsiniz.

Afiyetle yiyiniz…

[author title=”Zehra Dörter” image=”https://secureservercdn.net/50.62.198.70/eaf.195.myftpupload.com/wp-content/uploads/2017/08/gulizce_yemekler-7.jpg”]Güliz Zehra’ nın annesi. 2006 yılında Kocaeli Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi bölümünden mezun oldu. 3 yıl kurumsal şirketlerde çalıştıktan sonra danışmanlık tarafına geçti ve 2010 yılından sonra sadece enerji sektörüne hizmet vermeye devam etti. Enerji sektöründe uzmanlaştı. Güliz’in doğumundan sonra Zehra JOIMOVE™ topluluğu ile tanıştı JOIMOVE™ Uluslararası Eğitmeni oldu. Kişisel bloğunda da insan kaynakları tecrübelerini, annelik tecrübelerini ve tavsiyelerini paylaşıyor. Yarı zamanlı İnsan Kaynakları Danışmanlığı ve tam zamanlı annelik sanatını icra ediyor.[/author]

Önceki yazıZennube Ezgi’nin Hamilelik Günlüğü: 26. Hafta
Sonraki yazıZennube Ezgi’nin Hamilelik Günlüğü: 27.&28. Hafta