Bremen Mızıkacıları

0
33

Herkese Merhaba,

Geçen haftalarda nefis bahar havasını içimize çekerek Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’ne yürüyüşümüzü yaptık ve kıpır kıpır çok neşeli bir oyun izledik.

Tiyatro Mask, Grim Kardeşler’in hepimizin çok iyi bildiği çocukluğumuzun masallarından ‘Bremen Mızıkacıları’nı tiyatro sever minikler için sahneye uyarlamış. Benim de çocukluğumdan hatırladığım ve ayrıca izlediğim bu oyuna oğlumla gitmek de ayrıca keyifliydi.

[divider]

[divider]

Harika bir dostluk hikayesi olan bu oyun, hayallerinin peşinden giden hayvanların ortak bir amaca ulaşmak isterken yaşadıkları maceraları anlatıyor. Oyun ayrıca grup bilincini geliştirmek, izleyen küçük tiyatroseverlere de birlik olununca üstesinden gelinemeyecek zorluk olmadığı mesajını da veriyor.

Artık işe yaramadığı için çiftliğinden kovulan Karakaçan, ava gidemediği için istenmeyen Bingo, sarayı fareler bastığından dolayı evinden olan Kontes ve artık sabahları ötemediği için istenmeyen Benekli… Bu hayvanları bir araya getiren ise müzisyen olma isteği…  Bremen şehrine varmak için çıktıkları yolda çeşitli sıkıntılarla karşı karşıya gelen dört kafadar, birlik olunduğunda her şeyin üstesinden nasıl da kolay gelindiğini öğreniyorlar.

Renkli kostümlerin ve dekorun dikkat çekiciliği, müziklerin neşesi atlamamam gerek bir başka ayrıntı. Ben ve oğlum Oliver, 45 dakika boyunca çok keyifli vakit geçirdik. Sizlere de Tiyatro Mask’in sahnelediği bu oyunu tavsiye ediyoruz.

Bir sonraki oyun sonrası yine buluşmak üzere, hoşça kalın 😊

[divider]

[clickToTweet tweet=”Yeni Minik Sahnem Yazımızı Okudunuz mu?” quote=”Bu 2+ yaş için müzikal oyun yazısını çevrenizle de paylaşın!” theme=”style3″]

[divider]

Oyunun Adı: Bremen Mızıkacıları

Yapımcı: Tiyatro Mask

Oyunlaştıran ve Yöneten: Umut Vardarlı

Dekor: Ferit Özen

Kostüm: Aygül Sonay

Müzik: Ege Semercioğlu

Oyun Süresi: 45 dakika

Yaş Grubu: 2+

[author title=”Sibel Kayaş Rutter” image=”https://secureservercdn.net/50.62.198.70/eaf.195.myftpupload.com/wp-content/uploads/2017/12/ka-sibelkayasrutter.jpg”]Oliver‘in annesi. 2006 yılında İstanbul’a iş vesilesiyle gelmiş ve bir daha kopamamış bir Kadıköy aşığı. Doğumdan sonra kendini çocuk gelişimi ve organik gıdaya adamış bir anne. Halen özel bir okulda İngilizce Öğretmenliği yapmakta ve yanı sıra ‘İngilizce Dublaj Yarışması’ gibi farklı projelerde öğrencilerine Türkiye dereceleri kazandırmakta.[/author]

[divider]
Not: Kadıköy Anneleri’ne özel ücretsiz ya da indirimli çocuk oyunları duyuruları için hesaplarımızı takipte kalın 🙂
[divider]
  • Kadıköy Anneleri’ne abone olarak, tüm yazılarımızı yayınlandığı an bildirim şeklinde alabilir ve böylece anında haberdar olabilirsiniz. Bunun için, web sitemize girdiğinizde karşınıza çıkan ufak bildirim onayı penceresinde yer alan “İzin Ver” kutucuğunu işaretlemeniz yeterli.
Önceki yazıKüçük Kitap Kurtları 2018 Yaz Buluşması
Sonraki yazıKırmızı Başlıklı Kız