Ana Sayfa / Minik Sahnem / Ege İle Gaga

Ege İle Gaga

14 Paylaşımlar

Tüm tiyatroseverlere merhaba;

Yaz tatilinde İstanbul’da gerçekleşen güzel organizasyonlardan birinden bahsetmek istiyorum. Biz Oliver ile Temmuz başında Övgü Okulları’nda düzenlenen ‘Aile Feste katıldık.

Saat 11.00’da başlayan etkinliğe katılım oldukça yoğundu. Yüz boyama, kumla oynama, şişme oyun alanları, hamur atölyesi ve tiyatro oyunları vardı. Biz tabii 13.00 seansındaki ‘Ege ile Gaga’ oyunu için yerimizi aldık.

Çocuklar çok sevdikleri ve TRT’den takip ettikleri Ege ve Gaga karakterlerini sahnede görünce çok mutlu oldular.

Oyundan bahsedecek olursam; Ege ile Gaga oyun oynamak isterler ve uzaya gitmeye karar verirler. Yanlarına arkadaşları inek de gelir. Bir süre uzayda kaldıktan sonra artık dünyaya dönmeye karar verirler ancak sadece bir kez ışınlanma hakları vardı. Kimin gideceğine aralarında karar vermeye çalışırlar ancak hiçbiri diğerlerini uzayda bırakarak dünyaya dönmeyi istemez. Aralarında kura çekerler ve Ege çıkar ancak Ege arkadaşlarını geride bırakmak istemez ve bir kez daha deneyelim der. Bu defa Gaga çıkar ancak o da aynı şekilde düşünüyordur. Son olarak kurada inek çıkar ama inek de arkadasları gibi tek başına dünyaya dönüp arkadaşlarını geride bırakmayacaktır. En sonunda hep beraber ışınlanmanın bir yolunu bulurlar ve dünyaya dönerler.

Bu tiyatro bileti hediyeli yazıyı çevrenizle de paylaşın!Tweetle

Arkadaşlık bağlarının öneminin anlatıldığı oyunda süre tam kararında tutulmuş. Hem eğlenceli şarkılarla hem de sevdikleri karakterleri yakından görmenin heyecanıyla çocuklar çok eğlendiler. Biz de bu güzel festival için hem Övgü Okulları’na hem de TRT Çocuk’a teşekkür ediyoruz.

Başka bir oyunda tekrar buluşmak dileğiyle, hoşçakalın.

Bu yazının altına 11 Ekim Perşembe günü saat 19.00’a kadar yorum bırakan 1 aile(1 ebeveyn+1 çocuk) 13 Ekim Cumartesi saat 12.00’de gösterilecek Bremen Mızıkacıları, 1 aile(1 ebeveyn+1 çocuk) de yine 13 Ekim Cumartesi saat 14.00’de gösterilecek Pinokyo tiyatro oyunlarına 60 tl değerinde bilet kazanacak. Her iki oyun da Kozzy AVM Gazanfer Özcan, Gönül Ülkü sahnesinde gösterilecektir. Herkes bol şans!

Sibel Kayaş Rutter

Oliver‘in annesi. 2006 yılında İstanbul’a iş vesilesiyle gelmiş ve bir daha kopamamış bir Kadıköy aşığı. Doğumdan sonra kendini çocuk gelişimi ve organik gıdaya adamış bir anne. Şimdilerde ikinci çocuğu Dylan Jackson’ı büyütmekte. Halen özel bir okulda İngilizce Öğretmenliği yapmakta ve yanı sıra ‘İngilizce Dublaj Yarışması’ gibi farklı projelerde öğrencilerine Türkiye dereceleri kazandırmakta.

Not: Kadıköy Anneleri’ne özel ücretsiz ya da indirimli çocuk oyunları duyuruları için hesaplarımızı takipte kalın 🙂

  • Kadıköy Anneleri’ne abone olarak, tüm yazılarımızı yayınlandığı an bildirim şeklinde alabilir ve böylece anında haberdar olabilirsiniz. Bunun için, web sitemize girdiğinizde karşınıza çıkan ufak bildirim onayı penceresinde yer alan “İzin Ver” kutucuğunu işaretlemeniz yeterli.

14 Paylaşımlar
Zeki Çocuk Anaokulu

Bu yazımızı da inceleyin.

Mutlu Kedicikler Ülkesi

Herkese merhaba! Geçtiğimiz aylarda Oliver’la bizi çok heyecanlandıran bir mekana gittik; Sanataşehir. Burası Ataşehir’de hem …