6. Geleneksel Yaza Veda&Tanışma Pikniği-Atölye Sahne İş Birliğiyle

İşte her yıl olduğu gibi bu yıl da heyecanla beklenen büyük buluşmanın duyurusu! 20 Ekim 2019 Pazar günü buluşacağız ve bu kez tüm programı Atölye Sahne organizasyonunda gerçekleştiriyoruz! Sevgili Tuğçe Durakçı nam-ı diğer TUDU, bebek ve çocuklar için TAMAMEN ÜCRETSİZ muhteşem bir program hazırladı. Bu güzel havava, bu ücretsiz etkinlikleri kaçımak istemezsiniz bizce 🙂

Pikniğimizin 2019 versiyonunda Kadıköy Annesi, Babası, Bebeği, Anneannesi, Dedesi toplaşıp Moda Sahil’deki parkta buluşup birbirinden leziz atıştırmalıklarımızı paylaşmıştık. Hava tabi ki bize özel çook güneşli ve çok sıcaktı. Gelen tüm Kadıköy Ailemize(karşıdan gelenler de vardı), destekçilerimize, emek veren, katkıda bulunan 100 kadar kişiye tekrar çok ama çok teşekkürler. 2019 pikniğinde neler yaptığımıza buradan, 2018 pikniğinde neler yaptığımıza buradan, 2016 pikniğine kimlerin geldiğine ve neler yaptığımıza buradan, 2015 pikniği fotoğraflarına buradan, 2014 fotoğraflarına ise buradan göz atabilirsiniz. Gazete Kadıköy’den Sevgili Gökçe Uygun 2016 yılında pikniğimize konuk olup bu buluşmayı haber yapmıştı, ilgili haberlere buradan ve buradan ulaşabilirsiniz. Önceki yıl, desteğini esirgemeyen Kadıköy Life Genel Yayın Yönetmeni Sayın Kadir Toprakkaya duyurumuzu bu şekilde paylaşmıştı.

Bu yıl da 20 Ekim 2019 Pazar günü, Moda sahilde saat 12:00’da buluşacağız. Moda Starbucks’ın önünden Koço’yu geçip sahile iniyorsunuz. Sahilden devam ederken sağda baloncu amcayı ve tahta kamelyayı geçiyorsunuz. Solda tuvaletleri gördüğünüzde sapıyor ve çocuk parkına doğru konuşlanıyorsunuz ? Bizi bulabilmeniz için ağaçları balonlarla süsleyecek, çoluk çocuk biraz da gürültü yapacağız ? Bu pikniğimizin konsepti GÖKKUŞAĞI! Bu yüzden gelirken herkesin gökkuşağı renklerind egiyinmesini rica ederiz. Evet, anneler de buna dahil 🙂

[foogallery id=”8383″]

 

Bir de şimdi ve sonrası için fotoğraf hastagimiz #kadikoyanneleripiknik2019 unutmayın ve itinayla paylaşınız ?

Her yıl olduğu gibi bu yol da piknik için her birlikte paylaşmak için imece usulü yiyecek-içecek, peçete, bardak, tabak, çatal-kaşık-bıçak getireceğiz. Menüyle ilgili aşağıda en popüler tuzlu&tatlı yiyecekleri görebilirsiniz:

Tuzlular: Yaprak sarma, Mercimek köftesi, Börek, Patates salatası, Kısır, Poğaça, Sigara Böreği.

Tatlılar: Kurabiye, Kek, Cupcake, Pasta.

İçecek: Su, meyve suyu, ayran, süt, limonata

O zaman, kimler ne yapıyor? bilgi@kadikoyanneleri.com e-posta adresimize katılım durumunuzu, kim kim geleceğinizi, hangi aktivitelere katılacağınızı ve pikniğe neler getirebileceğinizi yazarsanız biz de hazırlıklarımızı ona göre yaparız! Tüm aktiviteler ücretsizdir.

Büyük çocuklar için sahilin en güzel parkının hemen yanında konuşlanacağımız için canları sıkıldığında hemen iki adım ötenizdeki oyuncaklar yardımınıza koşacaktır. Belediyeye ait tuvaletler ve alt değiştirme ünitesi de bir artı.

Şimdi bu topluluğu oluşturan herkesle tanışma ve yaza veda etme zamanı! Atölye Sahne ekibi ve biz Kadıköy Anneleri olaraki siznle tanışmak için sabırsızlanıyoruz!

Ne?

Atölye Sahne İş Birliğiyle 6. Geleneksel Yaza Veda&Tanışma Pikniği

Ne Zaman?

20 Ekim 2019 Pazar, 12.00-17.00 arası

Nerede? Moda Sahil Parkı. Moda Starbucks &  Koço’nun önünden ESKİ MODA İSKELESİ istikametinde sahile iniyorsunuz. Sahilden soldan devam ederken sağda baloncu amcayı ve tahta kamelyayı geçiyorsunuz. Solda tuvaletleri gördüğünüzde sapıyor ve çocuk parkına doğru konuşlanıyorsunuz ? Bizi bulabilmeniz için ağaçları balonlarla süsleyecek, çoluk çocuk biraz gürültü yapacağız. Tam lokasyana buradan ulaşabilirsiniz:

Kimler Gelebilir? Pikniği özellikle hafta sonu yapmamızın amacı babaların da katılımının sağlanması ancak dilerseniz bebeğinizle yalnız ya da anneanne, babaanne ya da dedeyle de gelebilirsiniz ?

Kayıt Gerekli Mi? Hayır and yine de bilgi@kadikoyanneleri.com e-posta adresimize katılım durumunuzu, kim kim geleceğinizi, hangi aktivitelere katılacağınızı ve pikniğe neler getirebileceğinizi yazarsanız biz de hazırlıklarımızı ona göre yaparız! Tüm aktiviteler ücretsizdir.

İkram? Herkes diğerleriyle paylaşmak ve ortaya kurulacak masaya koymak üzere ikramlarını evden getiriyor.

Program?

12:00-12:15 Piknik alanına yerleşme(Moda sahil çocuk parkının sol yanı), yeme içme.

12:15-12:30 AtölyeSahne/Tuğçe Durakçı (TUDU) ile Rond eğitimi ve çocuk konser etkinliği.

12:30-13:00 FikirTerapisi/Dünya Kültürleri, Özlem Gezer tarafından Dünya kültürleri temalı hikaye anlatımı, dünya boyama, oyunlar.

13:00-13:30 Başak Sönmez ile 2-5 yaş için ebeveyn katılımlı Joimove Çocuklarla Dans etkinliği

13:30-14:00 Kitap Pasta Yaratıcı Drama Atölyesi/Gaye Yılmaz Hayal gücünün keyfine varacağınız, kitapların en eğlenceli haline tanık olacağınız bir atölye (Yanınızda en sevdiğiniz kitabı getirmeyi unutmayın! 3-12 yaş çocuğunuzla katılabilirsiniz).

14:00-14:30 ThetaHealing® KIDS & MOM/Gülay Özbatmaz ThetaHealing® Vianna Stibal tarafından şekillenen dünya çapında bilinen bir bilinçaltı terapi tekniğidir. Bu meditasyon farkındalığı ile hayatınıza, ailenize pozitifliğe büyük bir yer açın (Anneler çocukları ile birlikte katılabilir yaş sınırı yoktur).

14:30-15:00 Charlie Chaplin ile Chaplin Dansı/Murat Cosgun – Çocuk ve Sanat Charlie Chaplin dans etkinliği, fotoğraf çekimi (Aile katılımlı çocuğunuzla katılabilirsiniz yaş sınırı yoktur).

15:00-15:30 Kahkaha Yogası/İlke Gürer tarafından hazırlanan “Drama ve Kahkaha Yogası” bol kahkahalı oyunlar içerir (Aile katılımlı çocuğunuzla katılabilirsiniz yaş sınırı yoktur).

15:30-16:00 Kukla Yapım Atölyesi/Tuğçe Memoğlu Taslak hazırlıkları, kukla yapımı, kukla oyunları (Yanınızda istediğiniz renkte bir çorap getirmeyi unutmayın! Aile katılımlı 2-12 yaş çocuğunuzla katılabilirsiniz).

16:00-16:30 Çocuk Yogası/İrem Çelebioğlu Beden ısındırma çalışmaları, hikaye anlatımına dayalı yoga duruşları (Aile katılımlı çocuğunuzla katılabilirsiniz yaş sınırı yoktur).

16:30-17:00 Drama Mandala/Rabia Can tarafından hazırlanan “Drama ve Mandala” etkinliğimiz de; yaratıcı benliğin ve renklerin sonsuz derinliği üzerine, bir şiir olsam, kendimi mandalanın renklerin de bulsam.

17:00-17:15 Gökkuşağı Temalı Toplu Fotoğraf Çekimi Gökkuşağı çember dansı ve toplu fotoğraf çekimi.

6. Geleneksel Yaza Veda&Tanışma Pikniği’ni destekleyen ve gelecek olan herkese şimdiden çok teşekkürler!

  • Kadıköy Anneleri’ne abone olarak, tüm yazılarımızı yayınlandığı an bildirim şeklinde alabilir ve böylece anında haberdar olabilirsiniz. Bunun için, web sitemize girdiğinizde karşınıza çıkan ufak bildirim onayı penceresinde yer alan “İzin Ver” kutucuğunu işaretlemeniz yeterli.

Sevgiler,
Kadıköy Anneleri

Aslı Altınok Erdal
Aslı Altınok Erdalhttps://kadikoyanneleri.com
1982 Çan/Çanakkale doğumlu Aslı, 2004 yılında Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. 2004-2006 yılları arasında Chicago, ABD’da Au Pair olarak çalışırken College of Dupage’te İşletme ve Uluslararası İlişkiler dersleri aldı. 2007 yılından bu yana çalıştığı Uluslararası Fuarcılık sektörü PR&Marketing ve Proje Müdürlüğü görevi ile Uzak Doğu’dan Kuzey Afrika’ya, Orta Doğu’dan Slav Bölgesine, Avrupa’dan Körfez Bölgesine 20’den fazla ülke, 40’tan fazla dünya şehrine seyahat etti. Temmuz 2012’de 3 yıllık hayat arkadaşı Koray’la evlendi. 13 Ocak 2014’te oğlu Rüzgar’ın hayatına girmesiyle birlikte, ikamet ettiği Kadıköy’de, kendisi gibi hayattan zevk almayı bilen annelerin bir araya gelip deneyimlerini paylaştığı Kadıköy Anneleri'ni kurdu. 1 Haziran 2014‘ten bu yana sosyal medya hesapları aracılığıyla geniş bir kitleye ulaşan ve 13. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde Eğitim kategorisinde Halkın Favorisi seçilen Kadıköy Anneleri'nde, onlarca annenin katkıda bulunduğu yazılarına yer vermekte. Oğlu 7 aylık olduğunda tam zamanlı çalışma hayatına geri döndü. Halen fuarcılık, Kadıköy Anneleri, sosyal ve aile hayatı dörtgeninde var olma telaşını sürdüyor.

Kaçırmayın!

Benzer Yazılar